Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    válasz kisza25 #173951 üzenetére

    Igen, a vitt alkatrészre nem fog garanciát intézni, ez egyértelmű.
    Sajnos az elmúlt 2 évtizedben én eddig csak olyan szerelőkkel találkoztam, akik minimum 4-5-szörös alkatrészárakat mondtak mindenre (kivéve márkaszervizek, ott inkább 10-szeres a szorzó, vagy több).

    Ez csak az én saját véleményem, de nekem pl. a szerviz által alkatrészre adott garancia sem ér semmit ilyen magas felár mellett, mert az általam vett alkatrészre se tart semeddig elintéznem a garanciát, és nagyságrendekkel olcsóbban megkapok mindent mindenféle kedvezmény nélkül is, mint az általuk kedvezményesnek bemondott árak.
    Esetleg még ott tudnának vásárlókat "megfogni", ha garanciáztatás során nem számolnának fel plusz munkadíjat a meghibásodott alkatrész ki- és visszaszerelésekor, de én még olyan szervizzel nem találkoztam, akik ingyen dolgoznának ilyenkor (ez mondjuk érthető is).
    Ha viszont így is, és úgy is (általam vásárolt, ill. tőlük vásárolt alkatrész esetén is) ugyanúgy fizeti az ember a plusz munkadíjat, akkor tényleg nem látom értelmét, hogy 4-5-szörös áron vásároljak tőlük.
    Persze erre is találtak "megoldást", mert vagy nem dolgoznak hozott alkatrésszel, vagy ha mégis, akkor dupla áron számolják a munkadíjat.

Új hozzászólás Aktív témák