Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz Gaben92 #153349 üzenetére

    Szerintem a karácsonyt utálók nagy része nem utálja, hanem csak mások az elképzelései a karácsonyt illetően, de a családi vagy a szociális rendszer túl szoros hurkot húz rá, főleg itthon és azt utálják, nem magát az ünnepet. Magyar ember nem tud elszakadni a begyöpösödött dolgoktól. Én nem ünneplem a saját születésnapomat se, meg senkiét a családban. Nem erőltetni kell egy ünnepet és egy kitalált naptári naphoz igazítani, hogy akkor és ott helyben ünneplünk, hanem élni. Szeretni egymást vagy épp utálni. Vagy épp semlegesnek lenni. Ahogy épp alakul.

    Mikor fiatal voltam én is utáltam, díszíteni az idióta fát amit sajnáltam is, hogy ilyen hülyeség miatt kivágják. A dögmeleg házban is pulóverben lenni, terjeng a zsírban tocsogó szagtól az egész ház az egész napos sütés miatt, tele az asztal és hányásig kell zabálni magad, különben megsértődik a rokonság, kínosan elfogadni és mosolyogni a semmire sem használható ajándékok miatt. Mert ez a hagyomány és ez az ünnep... Nagyszüleim nagyon konzervatívak voltak az ő szüleik meg a még durvábban beállt feudalista gondolkodásban éltek, nagyon nagy volt az ellentét mindig a családban. Aztán felnőttem, én lettem a családfő és az én rendszerem k#rva liberális. Ünnepelje mindenki úgy ahogy akarja az ép ész keretein belül és ahogy úgy érzi neki boldog.
    Én sehogy nem ünneplem most, mert most nincs kedvem. Vagy mondhatjuk úgyis, hogy most épp így ünneplem. Nézem a Walking Dead-et, ittam egy kávét, van mellettem pár kocka csoki.

Új hozzászólás Aktív témák