Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Micsurin #135341 üzenetére

    Van az úgy, hogy sietni kell nehogy kihűljön a lángos... ;]

    Bár nálam akkor is az a best, mikor Saint elé beállt a motoros, majd kiszállt és közölte vele, hogy ő bizony padlógázzal fog elindulni az Amperával ha zöldre vált a lámpa. :DDD

    #nincsbennetarcsi

  • Gaben92

    őstag

    válasz Micsurin #135341 üzenetére

    Felőlem aztán mindenki annyival megy amennyivel akar. A gyorshajtás (például ahogy te is említetted, 90 helyett 110) ha ura az ember az autónak/motornak (szerintem) messze nem olyan veszélyes mint azok a szituációk mikor te lépésben haladsz, aztán a motoros 50-el majdnem leviszi a tükröd. De itt van a gyökér akit említettem. Tegyük fel, zöldre vált a lámpa de a kocsisor nem indul meg mert ugye a gyalogosok is zöldet kaptak. (Az említett kereszteződés pont olyan, hogy az emberek 90%-a meg se mozdítja az autót míg a zebra nem üres.) Jön a barom nekem balról, behajolva, kocsitól nem lát semmit aztán belerongyol a zebrán átkelőkbe.

    Szóval sokkal inkább ott a probléma, hogy sokan akik két keréken járnak csak azt veszik észre, hogy “áll a sok barom, de én itt elférek”, viszont abba nem gondolnak bele, hogy “ugyan miért áll a sok barom”. Természetesen itt nem az álló kocsisor mellett óvatosan előrecsorgókról beszélek, hanem a példában említett fajta gyökérről.

    Amúgy a felvetésedre a válasz: Annyival megyek mindig amennyi a táblán van. Ha 30 akor 30. Ahogy mindenki más is nálunk. Nem azért mert mindenki ilyen pedáns állampolgár, hanem mert 7km/h sebességtúllépéstől jön a csekk, és nem fix összegek vannak, hanem “X napi fizetésed”. 60 helyett 70 például “csak” két napi fizudba kerül (euróra pontosan leszámolva a bruttódból és felkerekítve a legközelebbi 10-esre) de a fizetendő exponenciálisan nő és extrém esetben akár 60-90 napi fizud is bánhatja. :DDD

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák