Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz mepet #7204 üzenetére

    Egy hiba, a difficulty azt mutatja, milyen nehéz egy blokkot megtalálni, az a blokk rewardtól függ, mennyit kapsz egy blokk után. A memóriaigény pedig szerintem OS és CGminer beállítás függő. Nekem több GPU is vígan szalad windózos 2GB-os gépről, de marhára ki van centizve, kb nyitok egy böngészőt és vége, jobb, ha legalább a 4GB megvan.

    A megtérülés kalkulációra még mindig nagyon kíváncsi leszek. :D

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mepet #7204 üzenetére

    Én vetettem fel, hogy talán kevés lehet az 1 sávos 1.x szabványú slot egy 290X-nek, de mint kiderült mégsem, mert az a kártya 16x slotban is lassabb, mint a többi 290(X)-em, még az a sima 290 is gyorsabb, amelyik most van az 1x slotra kötve.

    Nálunk is rengeteg az áramszünet, és semmi sem megy miatta tönkre, pedig nincs külön védelem.

    Egy pöpec SSD szerintem kevesebbet is ehet idle-ben (szinte kikapcsolva alszanak, mikor nincs lemezelérés host oldalról), mint egy pendrive (aminek nem feltétlenül ilyen kifinomult az energiagazdálkodása). De én még a 2.5"-os 5400RPM HDD idle fogyasztásától sem parázok (nem is langyos).

    A CPU szerintem sokkal nyomósabb, mint a háttértár. Én erősen fontolgatom még egy újabb, alacsonyabb feszültségen működő és okosabb energiagazdálkodású CPU-ra cserélni az olcsó Athlon-t.

    5db 290(X) mellé is elég <=4Gb is, ha Linux-ot használsz. (4-ről tudok biztosat nyilatkozni, de elvileg 2 is bőven elég lenne a mostani memóriafoglalás alapján. Majd egyszer le is cserélem a 4-es modult 2-esre, ha találok olcsót, ez kicsit hiányzik a másik gépből a párja mellől.)

    A mai árak és a fél év múlva várható használtpiaci helyzet miatt miért zárkózol el ennyire a 290(X)-ektől? (Mondjuk nekem csak jó, ha nem követik a példámat, mert akkor jön csak be a terv. :P)

    Az 1x-1x riser-t is egyszerű átalakítani úgy, hogy rámenjen a 16x lábra.

    Ha esetleg még tavasszal is töretlenül megy majd a móka, még játékban leszek, és nyakamon a kánikula, akkor én szerintem berendelek egy tucat vizsblokkot, és építek egy szép hosszú kört egy marha nagy radiátorral és ventilátorral.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák