Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ferenc. #31702 üzenetére

    Most nem tudom hogy van ez.
    De régen amikor csak BTC volt előjegyzés/előrendelés alapján lehetett a legújabb ASIC eszközhöz hozzájutni. 3-6 hónap várakozással. Addig a gyártó használta, majd amikor már nem volt a bányászáson extraprofitja leszállította a megrendelőknek akik még egy darabig tudták használni kellemes profittal, de már a következő generációra lehetett előjegyezni (és foglalót adni BTC-vel). Ezzel az átlapolódással ment a biznisz. Jókor kellet belelépni, nem elavult ASIC-ot venni,

    Ezeknek a gépeknek nem tudom mi lett a sorsa, talán ma is lehet velük valamit bányászni, lehet kukázták őket. PC+VGA bányászgépet a legrosszabb esetben is el lehet adni 40-50%-os áron 2 éven belül, vagy ha bedől a piac. Egy levedlett célhardvert nem tudom minek venne meg bárki.

    Szerintem - konteo? - az egész coin biznisz irányított, az érdekcsoportok fenntartják a VGA-val sőt mobileszközökkel való bányászás lehetőségét, hogy minél nagyobb tömegek férjenek hozzá, minél több helyről lehessen pár centet szakítani jutalékkal vagy beragadt pénztárcákkal. Szerintem ez az irány, bár a célhardverek helye is meglehet a rendszerben, de én sokkal óvatosabb lennék mint VGA-s bányagépekkel.

Új hozzászólás Aktív témák