Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Zlcsi #13821 üzenetére

    Várható volt, hogy felhasználják az mtgox bukását - amolyan példa statuálásra. Félelem keltésre. Én úgy gondolom, hogy amíg a userek bíznak a dologban (és miért ne bíznának, hisz érdekük, mert benne van a pénzük) addig nincs komolyabb ok az aggodalomra. Ha ezt a nehéz időszakot túléli, akkor viszont úgy gondolom, hogy semmi nem lesz, ami elpusztítja. Itt alapvetően a bizalom hiánya az, ami probléma lehet. Itt jöhet a képbe egy bank, ami mondjuk fedezetet kínál. Ha én mondjuk a PayPal helyében lennék, most lépnék egy bátrat. Megvan hozzá a hátterük, most pénzük is lenne. Valamint, ha Kína nem állna ilyen hülyén az egészhez, (az államapparátus, nem az egyének) nekik hatalmas pénztartalékuk van egy ilyen kezdeményezéshez is. Most valahogy azért örülök, hogy nem erőltettem a Gox-os validációmat..:DDD.

  • Mesterlovesz

    aktív tag

    válasz Zlcsi #13821 üzenetére

    Nekem csak az fáj az egészben, hogy minden újság tőzsdének emlegeti a VÁLTÓkat. Ezen cégek egyike sem tőzsde rendszerben működik, mivel a Bitcoin nem egy cég és az egyes egységek nem tőzsdei részvények. Bár gondolom a zugfirkásznak érdeke tőzsdét emlegetni, hiszen Magyarországon a tőzsde nagyrészt a spekulációval, a nagy veszteség lehetőségével, a szerencsejátékkal függ össze, míg egy egyszerű pénzváltó emlegetése nem indít be feltétlenül negatív reakciót az emberekben.

    Szomorú, hogy a Gox bukott, de azért lássuk be, hogyha én 1 hónap alatt rájöttem csak az itteni meg 1 két külföldi chat olvasása után, hogy hogyan lehet lekövetni egy kiutalt érme útját (blockchain) akkor azt egy ilyen nagy forgalmat bonyolító váltónak alapból tanítania kellene a support-jának, nem?? A visszaigazolás CSAK a txid alapján nem 100%-os, de a Blockchain ilyen szempontból "mindenható" mert a kiutalás címét beírva látszik, hogy elment az összeg és a másik fél akár már fel is használta! Ez (mostmár) számomra is egyértelmű, akkor náluk ez miért nem volt az?
    Nem volt pl. nyilvántartás, rovancs nap, hét, hó végén amiben látszott volna, hogy hűha, nincs is annyi pénzünk mint amennyinek kellene lennie!!! Hová tűnt vajon??

    2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Új hozzászólás Aktív témák