Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macka55

    csendes tag

    válasz growler #11 üzenetére

    Érdemes további programokat is telepíteni rá apt-get install -lal, amik nincsenek a Lite Software -ben:
    wine, VirtualMachine, KolourPaint, Nautilus, L2TP_VPN, SkanLite, valamint wine-vel futtatni olyan régi, windows-os hasznos és ingyenes programokat, mint az xNview, StereoFotoMaker, FineReader, stb.

  • Beniii06

    őstag

    válasz growler #17 üzenetére

    Ti melyik kernelt használjátok? Telepítéskor bepipáltátok a "harmadik féltől származó eszközök illesztőprogramjának telepítését"?

    Én most frissen telepítettem a rendszert(5.4) próbaképpen és az USB-s TL-WN722N adapter gond nélkül csatlakozik a hálózatra és internet elérés is van. Telepítéskor bepipáltam a harmadik féltől származó eszközök illesztő programjának a telepítését. Telepítés közben csatlakoztam a hálózatra, de csak azzal, vezetékes vagy más adapterrel nem és a végén újraindítás után is automatikusan csatlakozik és van net.

    Lehet nem pipáltátok be és a megfelelő driver nélkül jelentkezik a hibalehetőség vagy más kernelt használtok. Ami még feltűnt, hogy első indítás után wlan0-nak írta, majd sudo apt upgrade lefuttatása után következő újraindításkor már kiírta rendesen, hogy "Atheros 97... " az elérhető hálózatoknál, lehet nincs köze hozzá, de inkább leírom.

    Kernel: 5.4.0-70-generic
    TL-WN722N adapter(cserélhető antennás)

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz growler #24 üzenetére

    "Nekem V2-es verziójú van - nem kellett letölteni hozzá semmilyen drivert.
    Benne van a kernelekben modul formájában"

    Ezt tudom, V1-nél se, de ha már nem működik a beépített, akkor kézzel meg lehet próbálni ami a gyártói oldalon van.

    "Ez alól kivétel - valamiért - a Lite 5.4 de az 5.2 is."

    Itt inkább arra tippelek, hogy az újabb kiadásoknál újabb kernel is kerül telepítésre, majd használatra. Nézd meg melyik az a verzió ami alatt pl. 5.11-en ment, rakd fel 5.4 alatt azt és próbáld ki.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz growler #26 üzenetére

    Elképzelhető, de mivel nem ugyanaz a 722N változatunk van, nem tudtam reprodukálni és látatlanban, csak ennyit tudok tanácsolni, hogy kernel csere vagy driver kézi telepítése. Én biztosan ezzel próbálkoznék, ha ilyen problémám lenne. Kernelnél pedig nem csak annyi a lényeg, hogy "5.4", hanem az utána lévő al verzióknak is jelentősége van(5.4.0-70-generic) és ott is lehet eltérés hogy generic vagy sem.
    Korábban másik rendszeren, másik eszközzel és az utolsó 2 számjegynél előbbit raktam fel, úgy működött, az egyel nagyobbal már nem. A hangsúly azon lenne, hogy a Lite 5.4 alatt cserélgesd a kernelt és ne más kiadáson szerintem.

    Remélhetőleg javításra kerül a hiba. Ha van kedved hozzá, írj be a hivatalos fórumába és dokumentáld részletesen a hibát.

    "Got any other secret weapons?"

  • macka55

    csendes tag

    válasz growler #17 üzenetére

    Hasznos tudni, hogy a grafikus felületek bármilyen op. rendszerben, így Linux -ban is, az adott op. rendszer alapvető karakteres utasításait teszik felhasználó-baráttá.

    A mikrofosban ezt anno úgy hívtuk, hogy DOS utasítások, a parancsablakot pedig DOS ablaknak, merthogy a DOS op. rendszer (amit a tévhit ellenében nem a mikrofos fejlesztet ki, hanem csak megvett Tim Paterson programozó úrtól) karakteres utasításokkal működött, és az eredményt is karakteresen jelenítette meg.

    A Linux kernel (de pl. a mikrofos magja is) ún. karakteres utasításokat fogad, amelyeket gépi kódokra konvertál, majd az eredményt karakteresen jeleníti meg.

    A grafikus felület az utasításokat karakteresre konvertálja, végrehajtatja, majd az eredményt grafikusan jeleníti meg.

    A különböző disztrók csupán felhasználó-barát grafikus felületeket biztosítanak adott karakteres programok utasításai bevitelének.

    A gond az, hogy egy-egy karakteres op. rendszeri program akár több tíz kapcsolóval is rendelkezhet, miközben némely (sajnos a legtöbb) disztrók szerzői egyrészt hozzá-nem-értésből, másrészt lustaságból az adott karakteres program kapcsolóiból csupán néhányat építenek be a grafikus kezelői felületbe. Innen is adódnak a disztrók közötti jelentős minőségi különbségek.

    A fent leírtak alapján állítom, hogy az ún. Linux Lite ebből a szempontból a legsikeresebb Linux disztró! Hajrá kedves szerzők, ügyesek vagytok! :C

  • vibra

    tag

    válasz growler #40 üzenetére

    A frissítéskezelő nincs bent az indítópultban.
    A csomagfrissítés jelző viszont igen, ez automatikusan indul is, de nem kapok értesítést amikor frissítések érhetők el.Amikor még működött kaptam egy értesítést, hogy van elérhető frissítés és a tálca ikonból tudtam indítani frissítéskezelőt.
    Most néztem, hogy a tűzfal beállítását megváltoztattam és nem tudom van-e köze hozzá,
    hogy nem működik megfelelően a "Package Update Indicator".

Új hozzászólás Aktív témák