Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz growler #17 üzenetére

    Ti melyik kernelt használjátok? Telepítéskor bepipáltátok a "harmadik féltől származó eszközök illesztőprogramjának telepítését"?

    Én most frissen telepítettem a rendszert(5.4) próbaképpen és az USB-s TL-WN722N adapter gond nélkül csatlakozik a hálózatra és internet elérés is van. Telepítéskor bepipáltam a harmadik féltől származó eszközök illesztő programjának a telepítését. Telepítés közben csatlakoztam a hálózatra, de csak azzal, vezetékes vagy más adapterrel nem és a végén újraindítás után is automatikusan csatlakozik és van net.

    Lehet nem pipáltátok be és a megfelelő driver nélkül jelentkezik a hibalehetőség vagy más kernelt használtok. Ami még feltűnt, hogy első indítás után wlan0-nak írta, majd sudo apt upgrade lefuttatása után következő újraindításkor már kiírta rendesen, hogy "Atheros 97... " az elérhető hálózatoknál, lehet nincs köze hozzá, de inkább leírom.

    Kernel: 5.4.0-70-generic
    TL-WN722N adapter(cserélhető antennás)

    "Got any other secret weapons?"

  • macka55

    csendes tag

    válasz growler #17 üzenetére

    Hasznos tudni, hogy a grafikus felületek bármilyen op. rendszerben, így Linux -ban is, az adott op. rendszer alapvető karakteres utasításait teszik felhasználó-baráttá.

    A mikrofosban ezt anno úgy hívtuk, hogy DOS utasítások, a parancsablakot pedig DOS ablaknak, merthogy a DOS op. rendszer (amit a tévhit ellenében nem a mikrofos fejlesztet ki, hanem csak megvett Tim Paterson programozó úrtól) karakteres utasításokkal működött, és az eredményt is karakteresen jelenítette meg.

    A Linux kernel (de pl. a mikrofos magja is) ún. karakteres utasításokat fogad, amelyeket gépi kódokra konvertál, majd az eredményt karakteresen jeleníti meg.

    A grafikus felület az utasításokat karakteresre konvertálja, végrehajtatja, majd az eredményt grafikusan jeleníti meg.

    A különböző disztrók csupán felhasználó-barát grafikus felületeket biztosítanak adott karakteres programok utasításai bevitelének.

    A gond az, hogy egy-egy karakteres op. rendszeri program akár több tíz kapcsolóval is rendelkezhet, miközben némely (sajnos a legtöbb) disztrók szerzői egyrészt hozzá-nem-értésből, másrészt lustaságból az adott karakteres program kapcsolóiból csupán néhányat építenek be a grafikus kezelői felületbe. Innen is adódnak a disztrók közötti jelentős minőségi különbségek.

    A fent leírtak alapján állítom, hogy az ún. Linux Lite ebből a szempontból a legsikeresebb Linux disztró! Hajrá kedves szerzők, ügyesek vagytok! :C

Új hozzászólás Aktív témák