Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    Nah visszajottem Archlinux-ra. Pfuu kegyetlen ez a forraskod tipusu csomagkezes: szoval akkor ugy altam neki hogy tiszta lappal se dbus se policykit se consolekit se udev se pam.
    ki is szedtem a USE-bol oket, nyavogot hogy vannak csomagok amik igenylik ezeket. Jo anyad, akkor @preserved-rebuild. lefutott valameddig utanna megint nyavogott merthogy a sys-fs/udev igenyli a virtual-dev/udev-t igy elkezdtem maszkolni.

    sys-fs/udev
    sys-fs/eudev
    sys-app/systemd
    virtual-dev/udev

    ujra forgattam a fuggosegeket csak nem akarja az igazsagot,

    emerge -DuvaN system es emerge -avuDN --with-bdeps y --keep-going world valtogatva , tobb ora mulva 165 csomagot atforgatva megvolt a rendszerfrissites es egy dbus , udev, *kit-less
    rendszer. Igazabol hazudok mert a dbus-t nem lehet kiirtani teljesen, ugyanis jon a desktop-notification, az igenyli a libnotify-t az meg a gtk-t ami magaval huz meg egy rahedli csomagot. Ekkor lett elegem, eretre semmit nem vettem eszre ugy -50MB ram meg maga a tudat hogy igen kiirtottam a ganyt de megsem orulok annyira.

    Nem tudom hogy lesz-e meg valaha szerencsem hozza de egyelore nem szeretnek tobbet vele szenvedni. Elobb utobb ugyis minden systemd-vel lesz tele. Debian, a Gentoo forkjai (mar szerveren forkon is) elobb utobb Slackware is. Nem hiszem hogy Gentoo is fogja allni a sarat es csak ugy fejleszgetnek foleg hogy nincsenek is olyan sokan hozza.

    Kar hogy nincs meg egy ilyen komplex rendszer ahol meg lehetne kerulni a nemkivanatos csomagokat.

Új hozzászólás Aktív témák