Új hozzászólás Aktív témák

  • Penty

    tag

    válasz Penty #18328 üzenetére

    Nos, három hónapnyi tesztelés után döntöttem: marad a Void az egy-két apró hiba ellenére is.
    Nem csináltam vele semmi különöset, csak a telepítés és pár kisebb beállítás után szimplán napi szinten használtam, ahogy korábban a Debiant is. Egyelőre nem próbálkoztam a néhány hiányzó programom beszerzésével és felrakásával sem, mert nem akartam felesleges köröket futni, ha mégsem lett volna elég stabil ez a distro. De szerencsére stabil, nem volt vele semmivel sem több problémám, mint a korábban használt Debiannal: ott is a nulla környékén konvergált a hibalista, meg itt is.
    Általában hétvégente szoktam frissíteni, addigra összegyűlik akár 20-30 frissítés is. Ez eleinte szokatlan volt, mert Debiannál volt olyan hét, amikor egyáltalán nem is jött frissítés. Érdekes módon ez a számomra sűrű frissítgetés nem okozott eddig semmi problémát, mert nem "bleeding-edge", hanem azért valamennyire letesztelik a karbantartók az adott csomagot, mielőtt frissítenék. Bár a frissítések letöltése a szerverről lassabb, mint a Debianon volt, de maga a telepítés viszont villámgyors; össze sem lehet hasonlítani sebességben az apt-t és az xbps-t.
    Összeségében elégedett vagyok a Voidra váltással. Nem bántam meg, hogy otthagytam az egyre jobban elkurvuló Debiant.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák