Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rowon

    veterán

    válasz Rowon #94304 üzenetére

    Azt még azért megjegyzem, hogy a Linux Mintnek és az Ubuntunak magyarországi szinten is nagyobbnak mondható felhasználóbázisa van, akik tudják egymást segíteni. Én az Uborkával kezdtem, mert annak volt magyar nyelvű fóruma, ahová tudtam kérdéseket feltenni: [link] [link] Megjegyzem kultúrált és segítőkész társaság.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

  • Necronom

    senior tag

    válasz Rowon #94304 üzenetére

    mert egy egyszerű szervert tudsz vele készíteni
    hidd el nem enegm kell meggyozzel :) csak nalunk nem ilyen ecceru az elet
    Van egy 12 eves kislanyom aki az Androidos tablettel a kezeben szaladgal allo naphosszat, neki vannak rajzfilmek, anime es meg kepek is...Nos nala a tableten csak annyi a dolga, hogy amit meg akar tartani, azt fogja a kis ujjaval es behuzza egy mappaba es tudja hogy el van rakva es kesobb is megnezheti a TV-n, ahol van egy tv box is Kodival, a Kodi nala annyi, hogy azt latja ami az ove...a kis baratnoknek lehet mutogatni kepek es rajzfilmek
    a fiam 18 elmult o jatszik, tudja hogy Linux ok, es szidja is a wint, de kell a jatekok miatt
    Nalaa nincs tv csak egy tv box a monitorjan, a server szamara annyi, hogy hogy install fileokat tartogatja rajta, es onnan teszi fel a gepere, egyszeruen egy x: meghatohoz van mountolva. FIlmeket meg azt nez amit mi is...

    Nalam meg az volt a bibi, hogy valamiert a sok csatornas hangokkal mindig baj volt OMV-rol..Gozom se nincs miert, viszont igy sambaval minden ok

    Jut eszembe itt mit kell hasznalni apt helyett? Ugye eddig Lubuntu volt es ugy meg
    sudo apt install samba

    es meg az, hogy hogyan csatolom automatice a drivejaimat?
    ugyanugy van fstab?
    /dev/disk/by-uuid/92EC7F45EC7F22A1 /mnt/data auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0
    /dev/disk/by-uuid/2C34A7E134A7AC70 /mnt/storage auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Új hozzászólás Aktív témák