Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busaboy

    aktív tag

    válasz nyaxi #95214 üzenetére

    Hello.
    Igazából hàtránya nincs, csak az nem igazi HDR. Tartalomtól fűgg, hogy szebb-e a kèp abban a HDR módban. Ezzel kapcsolatban akartam volt írni, hogy ha pl youtube-on nèzel valós 4K HDR tartalmat, a speciális beállításoknál a dinamikus tónusàthelyezèst ne kapcsold ki. Jótèkony hatása van a HDR tartalmakra. Lehet tudtad, csak azèrt mondtam mert anno èn is úgy kezdtem, hogy minden feleslegeset kikapcsoltam. Egyèbkènt az eredeti mód a legjobb szerintem is. Tartalmak nèzèsekor eredeti mód csak is.

    Hang: Abból a maxot úgy tudod kihozni, hogy kikapcsolod az adaptívot ès az autómatikus hangvezèrlèst. Hangosítás mèrtèke közepes kell, hogy legyen. Eredeti-re kell állítani a hang módot ès állítani kell a hangszínszabályzón.
    100hz: 5
    300hz: 3
    1khz: 8
    3khz: 8
    10khz: 8
    Alapbeállitáson minden módban elvesznek a magas ès közèp èrtèkek. Ha gondolod próbáld ki. Persze ez relatív, mindenkinek más jön be. Egy próbát megèr. Zenènèl is jó, jobb mint az eredeti zene beállítás.
    A kèpre elèg hepciás vagyok, fèl ève van meg a tv-m de van, hogy a mai napig finomhangolok. :D Sose lesz tökèletes szerintem. Egyèbkènt nagyából azon az èrtèkeken használom mint te.
    Talán annyi tanács mèg, hogy a kontrasztot minden módban vedd le 85-90-re. 100-on használva elvesznek a rèszletek, úgymond kièg a kèp. Csatolok 2 kèpet. Egy XBOX one kalibrációs kèpe. Jól látszik, hogy 100-as kontrasztnál eltünik a napocska, beleèg a háttèrbe. Ugyanigy vesznek el a rèszletek a tartalomból is.

    100% kontraszt

    85% kontraszt

    [ Szerkesztve ]

  • junior19

    senior tag

    válasz nyaxi #95214 üzenetére

    Sok örömet a készülékhez.

    A fekete részleteket is bezárod a 35-ös fényerővel. Igaz, hogy így a fekete sötétebbnek tűnik, de részletek vesznek el a sötét árnyalatokban. Az általában 50-es értéken jó sötét helyiségben, amennyire világít a panel ilyenkor sötét jelenetben, az a határa. Tehetsz led sort a tévé hátuljára, vagy egy kis lámpa használata is segít. Így a külső fény miatt a fekete feketébbnek fog hatni, s részlet sem fog eltűnni.
    A 60-as színtelítettség is magas érték, "szép" fényesek a színeid. Ez a színek fényerejét változtatja, s minél magasabb az érték, annál inkább fényes a szín. Ezt ráadásul a fehér és a 3 alapszín megfelelő egyensúlyában kell beállítani. A fehér Y értéke pl. 100, akkor a pirosnak 21, a zöldnek 71, a kéknek pedig 7-nek kell lennie. Akkor lesz a 3 alapszín a színtér 3 szögének a megfelelő helyén. Ha növeled a színtelítettséget, akkor mivel a színek fénysűrűség értéke nagyobb, mint kellene, így a középen található fehér felé fognak elmozdulni, ami kisebb színteret eredményez. Nagyon kevés az a megjelenítő, ami pontosan 100%-ban le tudja a fedni a színteret, ezáltal pontos színmegjelenítésre képes lenne. Ha mi még tovább csökkentjük a színteret, akkor biztosan nem lesz helyes a színmegjelenítés. Egy két árnyalat tetszetős lehet kis ideig, de hosszú távon biztosan nem, így majd megint tekergetsz valamin.
    Azért tűnik a szakértői és a színház képmódok sárgásnak, mert ezek vannak a legközelebb a megfelelő színhőmérséklet értékhez, viszont valószínűleg a kék kevés benne. Ezt vagy kalibrálással be lehet állítani, vagy a színhőmérséklet opciónál a meleg1-et választani. Itt már valamivel több lesz a kék szín, így nem lesz sárgás árnyalatú. Ez még mindig a kisebbik rossz, mint a többi képmód nagyon magas (kékes) színhőmérsékletét használni. Mert ez nem csak azt befolyásolja, hogy a színhőmérséklet magas, így kékes a fehér. Ez minden színnek egy kékes árnyalatot fog adni, mert a színtérben minden szín a kék irányába mozdul el. A fehérben kevésbé észrevehető, de a bőrszínnél már igen.
    S azért tűnik a sok kék kevésbé észrevehetőnek, mert ez csak a szín 7%-at adja, a sárga pedig a zöld(71%) és a piros (21%) keveréséből jön létre. Ebből jól látható, hogy 1-2 százaléknyi piros és zöld többletet könnyebb meglátni, mint akár 5 %-nyi kék többletet.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák