Új hozzászólás Aktív témák

  • satz18

    őstag

    Mindenekelőtt szeretném megköszönni a kedves segítségeteket, és akkor leírnám az első tapasztalatokat, nagyon hosszú írás lesz szóval készüljetek fel. A kálvária azzal kezdődött, hogy sehol nem lehetett kapni ssdt, végül egy másikat kellett venni, de nem került sokkal többe és elvileg ugyan olyan. Ez ma meg is jött, de nem volt hozzá csavar, ekkor még a munkahelyemen voltam és pánikszerűen csavarokat kezdtem keresni, hogy ha hazaérek legyem mihez nyúlni. Összegyűjtöttem 4 féle csavart mindegyiket notebookból, még a benti gépemből is szedtem ki csavarokat, ami úgy tűnt nem olyan fontos. Itthon végül is csak az a csavar volt a jó, amit a régi asus a6r emből szedtem ki. Beraktam, majd elindítottam a gépet. Win nem látta, de a BIOS igen. Elindítottam egy gyári recoveryt, de az csak az eredeti helyre engedte volna rá. Szóval win7 telepítő DVD be és úgy indultam neki. Így látszódott a nem particionált terület, ami az ssd, ebben a pontban nyugodtam meg. Ezen kívül a rendszer, a driver meghajtó, és egy rejtett partició, gondolom ezen van a gyári recovery. Ezután simán rátettem az ssd meghajtóra a win7-et. A dolog szívás része, hogy minden drivert manuálisan kellett felrakni. Transcend SSD mSATA III 128GB Solid State Disk ő róla van szó egyébként 36k plusz 2k szállítási költség volt.
    És akkor most jöjjön az első benyomás: Szimplán annyit tudok mondani, hogy emberiség elleni elkövetett bűn ezt a gépet ssd nélkül használni. Egyszerűen félelmetes. A telepítéseknél a csíkot nem látom, mert olyan gyorsan végigér. A win7 is másodpercek alatt tölt be. Még programokat nem próbáltam, csak annyit hogy restart után közvetlenül elindítva a chromeot is pillanatszerűen felugrik. Mintha nem is az a gép lenne. Szóval nem akarok nagyzolni, de nálam különösen ajánlott, főleg ha van egy asus a6 r-etek amiből ki tudjátok szedni a csavart hogy rögzíteni tudjátok.

    Asus G513QY, Samsung A52s 5G

Új hozzászólás Aktív témák