Új hozzászólás Aktív témák

  • ZedS

    csendes tag

    Hali!

    Gondoltam hozzá szólok a témához én is, mert nekem is sok infót sikerült a ti hozzászólásaitokból szereznem..

    A héten vettem én is egy core i7 FHD Y500-at az új szériából, (59-367192) interneten rendelve, hogy a 15 napos visszavásárlási lehetőséggel élni tudjak szükség esetén. Jelenleg van már egy corei5 HD Y580-asom, de az Y500-as a specifikációi alapján jobbnak tűnt, így fontolóra vettem a cserét...

    Eddigi tapasztalataim:
    Túl sokat nem sikerült még tesztelnem, de az általatok leírt problémák egy részével én is találkoztam.

    Első körben a hivatalos oldalról letölthető drivereket telepítettem fel, majd frissítettem a videokártya drivert. A 314.07-es nem hozta a kívánt eredményt win7 alatt, (kb amit az előttem lévők is írtak...) plusz a webkamera driver-e sem ment rendesen, mert nem jelenített meg semmit ( külföldi fórumokon olvastam, hogy ez is egy általános hiba win7en ) és azt a visszajelzést kaptam, hogy a mikrofon is elég rossz minőséget produkál. Windows 8-on ellenben problémamentesen ment driver nélkül is a kamera. A 314.07-es videokártya driver viszont hasonlóan a win7-hez win8-on sem muzsikált rendesen. A 310.90-es driver-t feltelepítettem, az eddig jónak tűnik, bár nem volt / nem lesz sok időm a hétvégén bármiféle tesztre. :(
    A billentyűzet nagyon tetszik, az 580-é is tetszett, de ez rátesz még egy lapáttal :). A touchpad működik rendesen, csak fura, hogy le kell nyomnom 3-4 millimétert, hogy a kattintás működjön. Ez összeszerelési hibának tűnik. ( Szerintem ha úgy döntök, hogy megtartom akkor azért lehet kérek egy újat helyette.) Szerintem jól működik - bár nem nagyon használtam. A hangszórók is jónak tűnnek.

    Az SLI-t ki kell tapasztalni ahogy láttam, sikerült force-olnom pl two worlds 2 directx10-ben (ami elvileg nem támogat SLI-t) oly módon, hogy az elsődleges kártyának a 2-est állítottam be. A végeredmény eddig nem volt túl kielégítő - talán még lassabb volt mint SLI nélkül, de lehet, hogy lesz olyan alkalom, amikor ez a megoldás használható lesz. Mindenesetre szórakozok majd az nvidia inspectorral a profiloknál, hát ha...

    Egyéb észrevétel: Úgy tűnik, mint ha az SLI nem szeretné az anti-aliasing-ot...

    Szerintem újratelepítem a win7-t,és próbálok működő drivert találni a kamerához, aztán majd azon tesztelgetek tovább.

Új hozzászólás Aktív témák