Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Crus #74574 üzenetére

    Ha nem építhetnek a gyerekek akkor nehéz ráfogni, hogy nekik (is) van. De nem is bánom ilyen szempontból a borítást. Tényleg jókat lehetett belőle építeni. Kezdetben többször írtam itt arról, hogy ez a Lego lényege és kár kihagyni.

    Igazából most is így gondolom csak annyival árnyalódott a kép, hogy egy idő után kezelhetetlen és bővíthetetlen a dolog. Vagyis nem lenne ez így rossz, csak a vissza irányt is meg kéne oldani ami k* nehéz. Épp ezért nincs nálunk már jó ideje nagyobb szett bontva, csak kicsik a gyerekeknek. Előbb a káoszt kell megoldani.
    (Amúgy vannak összerakott szettek is bőven, nincs minden borítva. Van amivel így van értelme játszani. Csak emellett sok a vegyes és persze a direkt építésre vett alkatrészek is.)

    A többit túltárgyaltuk. Kb. ismeri itt mindenki a buktatókat és, hogy kell vmi határ, többé-kevésbé tartani is tudja/akarja. Az is széles skálán mozog, hogy mi "normális", így ez inkább egy egyensúlyi játék. Azt meg lehet alakítani menet közben is ha minden jól megy.

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Crus #74574 üzenetére

    Ha már élménybeszámoló, az összerakás elkezdését megelőzte egy elég hosszú előkészítési folyamat.
    Az az egy problémám van a legozással hogy nincs nagy asztalom a födön pedig nem bírnék annyit ülni amennyit egyszerre legóznék.
    Szóval ez ugye egy használt lego szett, és az eladó persze nem csomagolta úgy vissza ahogy az útmutatóban van (én megcsinálnám, de mástól nem várom el) viszont szétválogatta a gyárliag 6 zacskónyi tartalmat 20zacskóra szín méret és forma szerint. Szóval volt egy amiben pl a fehér egyenesek voltak 7 lyukastól 15 lyukasig, vagy volt egy amiben az öszes fekete kék piros pöcök és minden más ami 1pötty nagyságú.
    Kettő gond lett volna ezzel. Az egyik hogy nincs elég hely az asztalomon hogy 20 zacskó nyitva legyen és még az épülő részek is. A másik hogy egy adott formából is alkora mennyiség volt egy zacskóban, hogy remdesen idő megtalálni mondjuk egy 9lyukast a sok 11, 7 és 13 lyukas között, és ezzel nem azt mondom hogy a legó épitést úgy kell csonálni hogy pörögjön, de amikor 3db lego keresése többször annyi időt visz el mint ugyanannak a 3darabnak az összerakása, az már nem az a minőségi legózás élmény nekem.
    Szóval gondoltam egy merészet, (vagyis nem ismerem a társaságot, de nem gondolom hogy ezt bárki végigcsinálná) kinyitottam az összes zacskót, elővettem az utmutató első füzetét, 2 üres zacskót(egyet a nagyobb daraboknak és egyet a kis pöcköknek) majd végimentem az útmutatón és minden oldalnál kivettem a zacskóból amit az oldalak írtak és elkezdtem beledobálni egy üres zacskókba, majd mikor a füzet írta hogy nyissam ki a zacskót akkor elővettem egy második üres zacskót és így folytattam. A végeredmény ugye az lett hogy visszakaptam a 6 csomag zacskót (mindegyikbe ugye egy kisseb zacskóval a kissebb alkatrészekne) ahogy az gyárilag volt. Na hát 4000darabos settnél ez azért melós volt, viszont megérte mert egyrészt megkapom a gyári lego élményt, plusz a helyhiány miatt egy átlátható és kezelhető mennyiségű legoval kell csak foglalkoznom egyszerre.

    Nektek van valami bevett szokás és vagy előkészületi procedúra legózásra?

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Crus #74574 üzenetére

    Férfiként tényleg csak azért tetszik, mert kicsit feldobja a lakást.

    #74581 @sb :

    Nem tudom, én ettől a "poop mania"-tól már nagyon kivagyok. :( Az még talán oké, hogy WV-be belerakják ezeket a fajanszokat, de hogy LEGO-éknak miért vicces egy, a fagyos retyón ücsörgő figura, érthetetlen. Már azt is nehezen fogom fel, hogy mint téma, ez átmehet mindenféle szűrőn....De végülis valószínűleg a gyerekek elkacarásznak rajta.

    Ilyen altesti témák lehetnek, de az, hogy katonai járműből legyen hivatalos szett, pl. újra V-22, az persze neeem, az egyenesen az ördögtől való. :U

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák