Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz kbalage2 #44904 üzenetére

    Köszi, ezt láttam. Az átépítéshez meg a videód adta az ötletet, utána láttam, hogy árulnak külön csatikat is.

    PU LED-ünk van de gondoltam akkor már azt nem vágnám szét, jobb lenne több PF csati hasonló árban. (Vagy egy PU motor is szétment kábellel, onnan jó lenne a csati de igazából arra is kéne egy PF konnektort rakni. :) )

    A Ledeket továbbgondolva meg PF csatira több is ráfér ami autóra pl. jó lenne on/off világításra előre-hátra, de pl. egy városka világításához már jóval több kéne. Innen jött a DIY ötlet meg, ha már micro_bit is van akkor azzal való integrálás.

    A legjobb mondjuk az lenne, ha az SBrick Plus app kezelné (rákerestem, de csak felületesen és úgy tűnt a régi tudja... aztán most láttam, hogy csak a kontrolleren keresztül) mert abban kb. minden van. Lego PU app-ot is használjuk de inkább a SB Plust nyomkodjuk többet mostanában. Itt felmerült a saját led készletük is de az sem olcsó és kicsit másra is kell.

    Sztem most marad a szétválasztás akkor egyelőre.
    - Ha pár led+vezérlés kell akkor ahhoz lesz a PU-PF átalakító és a 1-2 PF LED. (akkor ehhez marad az ali-s rendelés)
    - Sok ledre, vezérléssel: micro:bit + saját/másik app. Vagy ha nagyon kéne integrálás akkor megnézzük a Scratch-et ami elvileg azt is meg a Lego HUB-okat is támogatja.
    (- Vagy ha nem kell vezérlés, csak on/off sok ledre a városban, akkor igazából a sok mini led mellé elég vmi fix elemtartós megoldás is. Lehet, hogy ez lesz a bevezető setup. :) )

    szerk: Ez a Lada nagyon király!
    szerk2: És a hajó is! :) A vár se rossz... annyira. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák