Új hozzászólás Aktív témák

  • atus72

    senior tag

    válasz mm00 #11385 üzenetére

    Úgy tűnik hogy kristályosodik a megoldás motor vezérlés terén is.
    Találtam egy I2C-s motorvezérlőt, Hitechnic TETRIX a neve ([link]), ezt EV3-hoz is lehet csatalkoztatni, de ami a lényeg, kezeli a motorok encodereit, 32bites regiszter van erre és van rá parancs hogy adott pozicióból egy másik abszolut pozicióba menjen encoder alapon, ja és alapból 2 motort kezel, de mivel I2C periféria így többet is lehet a buszra kötni és ez a lényeg.
    Én nem EV3-as vezérlővel fogom a rendszert csinálni, egyrészt mivel kurva drága az EV3 vezélrő, meg tuti bele futnék valami sw/hw limit-be, így ezzel a motorvezérlővel (2db) egy Arduino-ra vagy Teensy-re kötném rá (ezekhez jobban értek meg van benne nagyobb tapasztalat), ott könnyen lehet 16 csatornás PWM-et is csinálni így a sok szervó vezérlés is megoldható könnyen, infra-kapuk, meg limit switchek meg sima digitális ki/bemenetek.
    Innentől kezdve nem EV3-as grafikus felületű csili-vili robor programozás hanem szintiszta Arduino/Teensy/rPI native kódolás lesz, itt legalább értem hogy mi mikor történik és miért :D
    Mondjuk a linkelt vezérlő sem egy olcsó darab, mert 75$ de ha tudj azt amit leírtak akkor ez megoldja a problémámat, ettől függetlenül még keresek más olcsóbb megoldás erre is, de jónak tűnik, úgyhogy elkezdek encoderes motorokat rendelni mert látom hogy megoldható lesz a dolog. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák