Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferdzsoo

    addikt

    Emberek!

    Van rajtam kívül valaki akinek az alaplapi chipset hőérzékelője egy nagy kaki? (Asus A8n-sli) ELőször is tettem rá egy zalmi nb 47-est a kis 8000-ret pörgő venti helyett. (azzal volt hogy 40 fokot is jelzett a cuccos.)
    Aztán feltettem a zalmit, vemti nélkül simán ment 42 fok fölé is tovább nem hagytam, raktam elé egy 8-as ventit így azt írta 33 fok volt átlagba. Amit már ekkor furcsállottam, mert ha megfogtam a bordát, erőssen égette a kezemet.

    Aztán most megvettem a legújabb zalmi chipsetcsodát ezt az NBF-et.
    Alap hogy minden lapra simán felszerelhető, csak az Asus A8N- szériákra nem, holott erre semmi nem hívja fel a figyelmet, még a neten se. Elvileg az összes lapot kompatibilisnek tekintik. Effektíve ez is az, csak gyakorlatileg nem. Ugyanis függőlegesen kellene felrakni ezt a csodát a vidikarink mellé, de a vidikariból kb 1, 1-5 centi belelóg (pedig nem hosszú karim van csak egy 7600gt, mi a sz@rt kezdenek azok akiknek GTX-eik vannak, vagy akár 7800gt, szóval egy vicc :( ) így jön az alternatív, nem szabályos megoldás = vízzszintesen ippekhogy fel lehet helyezni a zalmit, de a vidikari vf700-asába frankón egy 3cm-ert ide is belelóg (talán ha a gyári hűtés lenne rajta akkor sehogyse tudtam volna felrakni a lapra.) de mivel a vf700-nak a legyezőit elég könnyű fizikailag kicsit (pár milit) elmozdítani ide oda- össze lehetett ''fűzni'' a két hűtőt a legyezők miatt... :Y
    No comment... Szóval így fizikailag több ponton is érintkezik a vf700-as az NBF-el.
    Tehát fel lehet rakni, de nagyon nehéz a vidikari hűtőjével a házba összefűzni a két legyezőst.

    Aztán jött a meglepi. Ezzel a csodalegyezővel már vanti nélkül sem mentem 35 fok fölé. (A dióda szerint!)
    Azonban megint megfogom és meleg mint az istennyila. Gondolom magamba b@aszki ez nem 35 fok, ez legalább 50. Aha, veszem elő a hőmérőt (pontosabban lázmérő) és dugom be a végét két tetszőleges legyező szárnyai közé.
    Nézem folyamat, kb 15 másodperc és már 36-megy tovább 42-nél kivettem mert féltem galyramegy a hőmérő. SZóval: SZ@R az alaplapi diódám. Tutti.
    Kérdés: Ez speciális eset vagy gyakori, vagy van e egyáltalán ilyen, van mi a teendő, vagy hagyjam úgy ahogy van? Vagy meddig bírja ez az NForce4-es kazán a hőmérsékletet?

    Előre is köszi az észervételeket. Bármien tanácsot fogadok! :R

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • Ferdzsoo

    addikt

    # 1180? Valaki?

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • Ferdzsoo

    addikt

    válasz Ribi #1196 üzenetére

    Értem, köszi.
    Honnan kezdenek ezek el fagyni?
    Neked a sima Zalmi NB-47j-s van?

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Új hozzászólás Aktív témák