Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz ati2 #565 üzenetére

    a hőmérsékletet őszintén szólva nem mértem még, de ugyanezzel a bordával és ugyanezzel a tokozással a 30w-os (azaz 3x akkora) led is elvolt 85-90 fok körül (maghőmérővel fentről a zselé közepén mérve).

    meg fogom mérni pontosan, de számomra nyilvánvaló, hogy a maghőmérséklet messze 80 fok alatt van ezeknél. rámérek majd egy pontosat, csak ritkán megy több órát a lámpa. ha belegondolsz nagyjából a felét hasznosítja a bemenő teljesítménynek, kb 5w-nyi hőt kell a bordának elvezetnie megfelelően alacsony egyensúlyi hőmérséklet mellett. erre a célra ez a borda maga a tökély.

    a besugárzási szöge 150 fok, nagyon hasonló a halogén állólámpa eredeti kialakításához. ezek a ledek leginkább így használhatók, plafon vagy fal megvilágításával szórt fényt kapsz. ebből van 30% visszaverődési veszteséged, viszont nagyon egyenletes fényt kapsz, és nem látod magát a fényforrást, ami szerintem legalább akkora veszteséget jelent az érzékelésedben.

    nem tudom ez mennyit segít. ha fogsz egy 150w reflektort, akkor nagyjából hasonló eredményt kapsz, annak tán valamivel központosítottabb a fénye, de nem sokkal.

    az ár 8,33 huf / lumen, ami szerintem a legjobb ár / érték arány (12v kategóriában persze).

Új hozzászólás Aktív témák