Aktív témák

  • sp1r1t87

    csendes tag

    válasz F1DO #6 üzenetére

    "Új vezérlő mozdulatokat lehet definiálni?"

    Ha arra gondolsz, hogy vannak-e olyan szoftverek amiben lehet ilyet csinálni(mondjuk windows irányítására). Akkor nincs. És ha arra gondolsz, hogy az API támogat-e ilyet alapból. Nem. Viszont programozásilag megoldható, szóval csak idő kérdése, hogy megjelenjenek ilyen appok.

    "Illetve az érzékelési szög mennyi lehet - milyen távolság lehet a két kéz között? - gondolom nem csak a közvetlen felette végzett mozdulatokat érzékeli."

    Pontosat nem tudok mondani. A leap oldalán biztos le van írva. De azt el tudom mondani, hogy ezzel semmi gond nincs. Bőven elég az a terület ahol érzékeli a kezed és simán elkülöníti a két kezet is. Amivel egy pici gond van, de ez a használt technika miatt van, hogy természetesen csak akkor látja az ujjad, ha van rálátás. Szóval ha egymás felé rakod a két kezed akkor csak az egyiket látod. Talán ez megoldható lehet több leap motion alkalmazásával.... kiváncsi leszek mikor jönnek ki ilyen programok.

    "Pl ha a normál esetben elhelyezkedő billentyűzet alá teszik, akkor simán elemelve a kezeket a billentyűzetről felfelé, úgy hogy a két kéz között megmarad a 'billentyűzetnyi távolság' akkor is funkcionál, külön tudja kezelni mindkét két mozgását?"

    Ezt nem teljesen értem hogy érted. :)

    "Az is kérdés, hogy ha a felhasználóval szembe helyezik el akkor hogyan működik?"

    Youtuben vannak róla videók, nem próbáltam.

    "Érdekes, hogy több róla szóló teszt cikkben is említik, hogy fárasztó a vele való mutogatásos irányítás.."

    Valóban az. De ez inkább csak játékok közben érezhető. Úgy alapból ha nincs folyamatosan ott a kezed nem vészes.

Aktív témák