Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csana

    senior tag

    Üdv!
    Kicsit félek félek feltenni a kérdést, látva milyen kódolt formákban (legalábbis nekem úgy tűnik) folynak az eszmecserék. Szóval a lényeg: van egy winfast2000XP tuner a gépemben. Nemrég (ma) lecseréltem a 32 bites xp-m egy 64-es win 7-re (rc7100). Eredmény: sehogy sem tudok tévézni a gépen. Valamikor 3-4 éve bár fogalmam sincs hogy sikerült, de összehoztuk többen, hogy működött a kártya. Most úgy néz ki ez nem fog összejönni. Még a win7-es külcsínnyel is csak most ismerkedek (mit merre), de jó lenne emellett végre ismét fogni 50 csatornát a gépen. A gond az hogy nemcsak a win7 ami új, de alapjaiban sem igazán emléxem a winfast beállítására+kodekekre (jó rég nem bolygattam a stabil rendszert). Letöltöttem jó pár drivert, de a win7 nem igazán látja az eszközt (azaz látja hogy van vmi multimédia device, amihez nincs driver, de hogy mi az, azt nem tudja). 64 bites driverek a gyártó holapjától bár újraindították a wint többször is, de nem hoztak javulást. Manuálisan megmutattam neki egyéb letöltött (kiskapunak vélt) driverek file-jait, de nem talált köztük semmit. Gondoltam megkérdezem az itteni gurukat, hogy hátha szájbarágósan vki le tudná írni a teendőket szépen sorjában egy új win7 esetében. Addig sima ügy, hogy a kártya a gépben, hangkarihoz csatlakozva ami kő (1 órája még xp alatt tévéztem vele), winfast progi letöltve. A fórumot még csak most kezdem tüzetesen átböngéngészni a kiskapuk után (64 bittel sokan szenvednek ha jól értem ezzel a tunerrel), hogy milyen egyéb driverek/trükkök jöhetnek szóba.
    :R

  • csana

    senior tag

    válasz bzoley #5026 üzenetére

    :R
    Semmi kiskapu, kísérleti módszer ami bejöhetne talán? Persze eddig valóban nem olvastam sehol ilyen párosításban (64bit win7+TV2000XP) pozitív véleményt.

  • csana

    senior tag

    válasz csana #5027 üzenetére

    Ezek szerint ij. Akkor viszont lenne olyan verzsön ebből a winfast tv szériából, amit szeret a 64 bites win 7?
    Az Expert ahogy nézem egész jó árban van, és lényegében a korábbi tv2000xp-vel is telljesen meg voltunk elégedve (képminőség/hangminőség szintjén). Igaz csak lestük a tv-t semmi extra rögzítés vagy ilyesmi. Gondolom az expert típusú, az hozza ugyanezt a színvonalat, és talán esetleg még jó is win7 alá. De javítsatok ki pls, ha tévednék.
    A 64 bit valószínű marad a jövőre nézve, és nem szeretném kihasználatlanul hagyni a falból kikandikáló antennakánelt. Esetleg egyéb tunert tudnátok ajánlani, ami működik 64-bites win7 alatt, legalább olyan jó kép/hang minőségű mint a winfasttv2000xp, és 15K-nál nem kerül többe?
    :R

  • csana

    senior tag

    válasz #65675776 #5032 üzenetére

    Köszi a korrekt választ. Úgy tűnik hamarosan befektetek egy global-ra (nem kicsit befolyásolt a véleményed :)), de még ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: Rákerestem a guglin, hol mennyiért van, és ezen a lapon mintha 2 féle global létezne. Egyik "
    LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM TV tuner" másik "
    LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM tuner".
    Szóval a TV szócska, és mintha a dobozuk is különbözne. Lehet hogy kicsit hülyén hangzik a kérdésem, de ez a 2 egy és ugyanaz? (Bemegyek a boltba, azt mondom, hogy ilyen lesz elvitelre, akkor nem kell valamit lecsekkolni valamilyen jelzést, vagy ilyesmi?) Valójában nem igazán értek a tunerekhez, és nehogy a 64bites win7 (7100) alá pont a nem jót veszem :). Persze ha nincs apró betűs rész ezeknél a global-oknál, akkor no problem. :R

    [ Szerkesztve ]

  • csana

    senior tag

    válasz bzoley #5044 üzenetére

    Köszi a felvilágosítást!
    Így már minden tiszta. :R . Ha az eladó nem is, de legalább én tisztában leszek a tényekkel.

    Nem ugy mint 1 hete, mikor rámsóztak egy újraírható dvd-t ami nem is volt rw (+R), de a tag válltig állította hogy az. Ott az RW jel (valahol a lemez alján nagy A4-es betűkkel), ezt szajkózta (elvileg kisegített mert épp elfogyott a tokos náluk, és a sajátjából adott). Hazavittem ráírtam ezt azt, majd törlés. Utóbbi nem jött össze. Visszavittem a boltba, hogy ha valóban újraírható, szedje le az adatokat. Még ekkor is úgy nézett rám, mint egy idiótára, hogy nem értem meg, hogy nála ez bevált, és több éve ezt használja. Berakta a gépébe, megállapította, hogy nem újraírható. Adta is vissza a pénzt.

  • csana

    senior tag

    válasz troooper #5052 üzenetére

    Én is hasonló problémával küszködtem, és próbáltam sok információt felhalmozni, hogy miként lehetne 64 biten megoldani a sima tv2000xp működését, és sajnos meg kellett hajolnom a tények előtt: sehogy.
    Ma beszereztem a korábban ajánlott (köszönet érte :R) tv2000xp global-t, és a 64 bites vista driver felpakolása után már néztük is a híreket rajta. Míg az "RM" korábbi kártyámat sehogy sem ismerte fel a win7. Látta hogy van vmi hardver, de nem tudott mit kezdeni vele.

    Még azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy
    -az mitől lehet, hogy a a hangerősséget nem tudom változtatni az erre kijelölt csuszkával (hiába állítgatom, semmi változás)?
    -ha egyéb alkalmazásról váltunk a "tv"-re (értem ez alatt, hogy játékból alt+tabolok ki, vagy csak simán a háttérből ismét előhozom a winfast-ot) egy pillanatig erős súgást hallani, aztán minden megy tovább simán (tiszta hang, kép.. a képpel ilyenkor nem történik semmi, nem akad vagy egyéb)

    Ezek persze nem szarvashibák, csak apró dolgok, amikre ha lenne gyógyír az nagyon jó lenne :)

    [ Szerkesztve ]

  • csana

    senior tag

    válasz bzoley #5056 üzenetére

    Továbbra is makacskodik a kártya: hangot nem tudom a winfast csuszkán befolyásolni. Nemrég azt is megállapítottuk, hogy a távirányító egyenlőre csak porfogóként működik. Elem van benne, de reakciót nem vált ki a gombok nyomkodása. Elvileg jó helyen van bedugva a tunerbe az érzékelős madzag. Ami még talán jobban zavar, hogy miután egy csatornát nem találtunk korábbról, ismét átfuttattuk a keresőjét, és nemhogy a jóöreg paprika TV-t nem hozza be, de magával rántotta a HBO-t meg még 1-2 noname adót. Így is van elég műsor, de ez a kettő már úgy a szívünkhöz nőtt :). Ilyen esetben mi a teendő? Igaz még a full reinstallt nem próbáltam, hátha csak valami pipa hiányzik valahonnan..

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
    Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
    Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
    Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!