Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Elösször is üdv Mindenkinek!
    Másodszor, előre is bocsi, asszem sok lesz a rizsa.. :B

    A történet. Elért engem is a WIN7 láz. (jó öreg xp-t már rég újra akartam rakni, és mivel jött egy új winyó, meg is volt rá az ösztönzés.. de akkor már úgy voltam vele, kipróbálom a 7-est)

    Win7 eddig tetszik (32b).. Cod4-em is megy, szal eddig minden happy.. (webcamom nem, de 4év alatt talán ha 4szer volt bekapcsolva)

    Az viszont már bosszant, hogy az OFF jó öreg Pinnacle PCTV Pro-m nem megy(878A). Win feltelepit hozzá "magától" drivert, de sajnos se Chris tv, se Dscaler nem kezeli. (Chris tv első indításnál behozott egy csatit, de amint beírtam egy frekit neki, se kép, se hang.. azóta semmi.. sőőt... újraindítgatta Win-t. DScaler-nél bejön valami hangyás kép, de szintén semmi reag a hangolásra.. olyan mintha maga a tuner vezérlés nem venné, amit akarok. Pl dscaler-rel a Compozit bemenet megy..videó rá és úgy tv-ztem :D)

    Szóval nem megy ez az öreg jószág, és mivel sokat ülök a gép elött, gondoltam nézek valamit helyette.(itt a karácsony vagy mi ;) :D )

    Egy idő után eljutottam odáig, hogy leadtek lesz.. szép, jó, magyar a progija, van itt sok okos ember aki ért is hozzá.. ez kell nekem..
    El is kezdtem nézelődni Leadtek háza táján.. és egyre jobban belebonyolódtam! :F

    Úgy indítottam, hogy a régi tuner helyett valami olcsó egyszerű, csak menjen Win7 alatt..

    Aztán látam, hogy annyi de annyi tipus-variáció van.. :Y

    Nos a lényeg!
    Elvárások:
    - Menjen Win7 32b alatt
    - Legyen rajta Composit bemenet.(van hogy videóra vettem, veszek fel valamit, azt szoktam nézni rajta.
    - DVB nem feltétel.. (ha van, nem fogom lerugdosni róla)
    - Rádió nem rossz ha van rajta, bár bevallom a régin se nagyon használtam.. (zajokat szedett össze, érzéketlen volt...)
    - ezen felül persze jól jön minden extra.. pc felébresztés, PCI-audio stb..

    Ezek alapján odáig jutottam, jópár óra után :U , hogy kinéztem pár jelöltet.

    LEADTEK TV2000 XP Expert
    Olcsó, nem digi.. ahogy olvastam anno etalon kártya volt..(remélem win7-tel is okés)
    Viszont ahogy olvastam bzoley oldalán, lehet sőőőt.. talán már megérné egy ilyet venni inkább:
    LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM
    Ez ha jól értelmeztem hozza a fenti minőségét, szolgáltatásait, sőt még valamivel többet is..(esetleg nem kell moddolni a PCI-audio-hoz)

    Aztán olvasgattam nézelődtem.. hardveres mpg2...hmm..
    Kérdés.. mennyire kell ez nekem? Mennyivel tud többet? majdnem dupla áron vannak.
    Ha a compositról akarok pl be"digizi" valamit abba beleszól? valahol máshol olvastam, hogy ilyen esetben igazándiból valami más lenne a fontos... mert különben a hang elcsúszik.. (vhs-ről felvéve)
    Ez a HW dolog csak felvételkor oszt-szoroz?

    Nem tudom, HW Mpg2 ben ez pl ugyanazt tudja mint mondjuk a global?
    LEADTEK PVR2100
    A LEADTEK PVR2200 csak csatolóban tér el a 2100-től?

    Vagy esetleg egy LEADTEK DTV2000H Hybrid Tuner PCI vegyek, és akkor már akár DVB-T-re is fel vagyok készülve?! (bár mivel panelban lakok, ez nekem szerintem tök 8, kábel tv miatt)

    És ha már itt vagyunk, még esetleg olyan tunerről tud valaki, ami megfizethető és tud DVB-C-t? (valahol olvastam, hogy leadtek nem gyárt).. csak mert nálunk a tv-network van.. és free nyomja az adások nagy részét digiben is.

    Tudom hogy hosszú, és lehet bonyolúlt is a hsz-em, de a lényeg. Milyen kártyát ajánlotok a fenti kritériumoknak megfelelően, nem túl drágán, de mégis a lehető legtöbb szolgáltatással, minőséggel!

    (egyelőre a Globalon filózok nagyon, vagy ha sokat számít a HW Mpg2, akkor valami olyan karin)

    ui: láttam a őő.. valami 3000-rest nagyon favorizáljátok.. de azt nem nagyon találtam kisker listákon :((

    Előre is köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz #65675776 #5569 üzenetére

    Wow! Ezekszerint nem csak én vagyok éjjelibagoly.. :) És pont te válaszoltál.. látom, te meg bzoley van nagyon benne a témában...

    És azt is látom, azért nem csak a szemem koptattam az olvasással :B

    Nos de akkor hogy bonyolítsam vagy egyszerűsítsem.
    asszem DVB-T-t kihúzom a listáról.. az csak a földi digi.. és úgyis kevés van.. úgyis csak Kábelt nézek nem érdekes.

    Viszont a hardveres mpg2 kódolás elgondolkodtatott..
    Mpg2-őt mi használ? DVD formátum pl az? :U :B

    Ha pl tv vagy composit jelet teszem azt divx-be, vagy avi-ba vagy nem tom mibe veszek fel, akkor gondolom nem számít.. de viszont ha már van rajta, akkor érdemes lenne abba felvenni, és gondolom akkor az egy elég jó minőség..

    Nos.. körvonalazódik..
    DVB letojglizva..

    Ezért ha nem kell Hw mpg2 akkor tökéletes választás egy Global..(vagy van valami jobb?)

    Ha kell HW Mpg, akkor? :F
    LEADTEK PVR2100 , LEADTEK PVR2200 azaz PxPVR2200
    vaaagy?

    Persze az is számít majd,hogy mit kapok a kiskerekben :D

    Nah asszem alvás.. 10kor kellnem kellene..lakásfelújtás.. festés meszelés stb. lenne a progi :))

    ui: előre és előzőért is köszi! :R

    ui2: (amolyan bzoley-esen :D) ha valahol kapnék mégis Leadtek WinFast PVR3000-t, az lenne a legjobb nékem ugye?

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz #65675776 #5571 üzenetére

    Köszi.. PVR3000 sehol se nem van... :(

    HW Mpg2 ben mi ajánlasz? PVR2100? hozza a global szintjét?

    ui: még előző hsz-re.. azért vettem fel videóra, mert nem sikerült túl jól a régi pctv pro-val a felvétel.. illetve a gépnek bekapcsolva kellett lennie.. nem kapcsolta be..(erre a "ficsör"-re kivi leszek a Leadteknél.. ;)

  • Laci4

    senior tag

    Nos.. végűl a TV2000Xp Global kari lett.. sajna nem tudom kipróbálni, mert barinőm egyből "elvette"... ez lesz a "kari ajim" :D (no nem így mondja, nem az a tipus)
    Mondjuk jogos...az ő samu telcsije is itt figyel dobozban.. :P :))

    Abban viszont tudtok segíteni, hogy win7 32b-re melyik drivert, PVR-t, rakjam fel majd hozzá? (és honnan)? illetve esetleg más egyéb progi kőő hozzá?
    A gyártó oldaláról, vagy bzoley oldaláról keresgéljek?
    Ahogy asszem itt, vagy bzoley oldalán olvastam.. (asszem ott a tesztekben..) a gyári cd arra jó,hogy visszarakjuk a dobozába... :C

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz bzoley #5584 üzenetére

    Tehát INNEN a - "WinFast TV2000 XP Global: EagleXT driver 6.0.109.7000 (08/10/2009), Windows 7 Windows Update available (Note 1) " kell nekem?! (+ a pvr2 amit már lekaptam)

    Köszi :R

    ui: egy kérdés..leadtek oldalán a driver fülnél egy ilyen van.. ennek hogy kell értelmezni a verzió számozást?
    Windows 7 32bit build 7600.16385 WHQLed driver

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz #65675776 #5586 üzenetére

    Win verzió!! eszembe nem jutott volna.. óó ba..us!! :W Most nézem.. rossz oszlopot néztem a Leadtek oldalán.. nem a driver verzió számát, hanem ahogy írtad, a win verzióját :B De látom, neked még ennél is újabb van... letőőőtőm! Köszi :R

    De várom már a karit ;) Kivi vagyok milyen lesz ez a kari. (lol várom a karit - milyen lesz a kari) bocs.. későn van :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz eziskamu #5611 üzenetére

    Hmm.. lehet akkor nekem is be kellene raknom a régi pctv-met? :U
    Kezelné a pvr?! :Y
    Bár nem is tom, van-e még helyem.. (azt cseréltem le egy TV2000xp Global-ra.)

    Amivel eddig meg vagyok eléfedve.. bár még nem volt időm nagoyn állítgatni, tesztelni..
    Drivert fel.. Pvr2 fel.. hangok beállít autó scan és műkszik :C

    A többi majd később.. (rögzítés, időcsúsztatás stb..)

  • Laci4

    senior tag

    válasz #65675776 #5637 üzenetére

    "Meggyőztél".. nem éri meg szórakozni.. úgyse nagyon lenne kihasználva a 2 tuner.. meg már nagyon nem mai gyerek..
    Ez a global meg így első blikre nagyon baba.. frankón megy a távja is.. bár az MCE funkcióját még nem vágom.. de majd elolvasom a PVR leírását, meg ha van a tuner cd-jén akkor annak a hw. leírását.. meg majd átnyálazom a progit, illetve bzoley oldalát is.. csak nem sok időm van mostanság :B :)

  • Laci4

    senior tag

    válasz eziskamu #5640 üzenetére

    Háát nem is tom.. az biztos,hogy eladni csak h...é-f..é tudnám.. 2-3e ft.. max ha találok valami balekot, akkor menne el 5ért :D

    Viszont már helyem se nagyon van a gépben.. a videókari alatt van még egy PCI ha jól nézem...(nem vagyok otthun :D). Ott meg elég páászentos lenne...

    Az egyszerre futó műsorok... háát igen.. nekem is jól jött volna mégegy tuner, igaz, akkor 3 dolog ment egyszerre.. ha csak kettö, arra ott a VHS video :B vagy a torrent oldalak, vagy amit csak a minap néztem, láttam, az rtl most oldala..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz #65675776 #5735 üzenetére

    Én pl elolvastam a kézikönyvet, úgyhogy maximális köszönet a fordításért(ami akkor nem a te műved?), és Zolinak hogy kint van az oldalán....pl abból tudom, hogyan lehet finomhangolni a csatikat... :C :R

    Sajnos nincs túl sok időm foglalkozni a géppel, de tegnap este már eljutottam odáig, hogy minden csati be van hangolva,az üresek eltávolítva.. nevek beírogatva.

    Majd még jönnek az extrák... saját izlés szerint sorbarakni.. műsorújság.. stb..

    AM: arra nincs megoldás,hogy egyszerre több csatornát is ki lehessen törölni?
    Auto scan talált jópár "üres" csatit, és elég időigényes volt a csatin jobb klik, eltávolit..(mindezt kb 30csatival..jah és úgy,hogy minden törlés után visszaugrott a lista elejére.. szal legörget,megkeres hol tartottam majd újra jobb klik...)

    Ha legalább mondjuk a delete gomb menne...
    Asszem kijelölni enged többet..(Shift, Ctrl +kattintás kombó, de csak egyet töröl..)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz bzoley #5739 üzenetére

    Thx!
    Oksa.. kimentem.. anno amig chris tv-t használtam a régi tunerrel ott is kimentettem... jobb mint szórakozni..

    Nem csak a lista végén volt.. itt ott ... de nem szakadtam bele a kiszedésbe ;)

    daa-raa
    jaa. hogy ja! az eredetit nem is néztem .. nah majd otthonról.. most "melozok", mobilnet rulez. :C

  • Laci4

    senior tag

    válasz Elbandi33 #5905 üzenetére

    HI!

    Pontosan nem emlékszem hol, de talán a csatorna beállitási résznél állitsd be a szabványt emlékeim szerint PAL-ra, és jónak kellene lennie..nálam bejött.. (nem vok otthun, nem tom megnézni)

  • Laci4

    senior tag

    válasz joecontra #5996 üzenetére

    Pl ez? Lehet találsz jobbat is... csak egy gyors keresés volt, mert rémlett, hogy láttam ilyesmit a vaterán.. ;)

  • Laci4

    senior tag

    válasz bzoley #6015 üzenetére

    Ez nálam is van... alacsonyra van állítva a fő hangerő.. PVR2 ha indúl feldobja középre..(a többivel együtt..) ha offolom, akkor pedig vissza ahogy volt..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz #65675776 #6177 üzenetére

    Lehet elsiklottam felette, de mintha nem írta volna a kollega,hogy nincs.. csak alapból az antennával kezdte.. bár nekem is úgy jön le hogy nincs...

    Szóval..Krisz! Nem kaptál a tunerhez egy olyan kábelt, amin van egy csati az egyik oldalán, a másik végein meg sok sok csati? (rca-, svideo..)
    Valami olyasmi mint a kép bal alsó részén zacsiban...

    A kép csak illusztráció... ezt találtam gyors googleban...

    szerk: uhh.. most látom, az "első" hszben írta,hogy csak a kártya van... "szorriii" :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz infectedmann #6469 üzenetére

    tuti meghalt? hogy tesztelted, mi a jelenség?
    (ha van telcsiden fényképező, kapcsold be, infa led-re nézzél a kamerával, és nyomd a gombot..ha műkszik, látni kellene ahogy villog, világít... ;)

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Pár éve teljesen jól működik a Winfast TV2000 XP Global kártyám. (win7 32bit)
    Tegnap valami miatt nem tudott betölteni a win.
    Csökkentett módban elindítottam nézelődtem, naplózásban valami tunerkártyával kapcsolatos dologra láttam hivatkozást.. (sajna nem értek a win lelkivilágához)

    Gondoltam restart, hátha..és betöltött a rendszer.
    Nem is foglalkoztam vele különösebben. Viszont este nézni akartam a tv-t, erre a PVR2 a "Hiba a képalkotás során" üzenettel fogadott.

    Nézem, az elérhető eszközök listáján nincs eszközöm..
    Mondom kafa, megpusztult a kártya. Sajna nem volt vele időm foglalkozni.
    Ma úgy 2 vagy 3 órája szórakozok a kártyával.
    Driverek leszed, pvr leszed, kártya kiszed, igaz, ugyanoda de vissza rak, driver fel, pvr fel.
    Eszközkezelőben látszik két "hivatkozás" a kártyára, de PVR2 ugyazzal fogad, listában ugyanúgy nincs ott az eszköz.

    Hardveren, bios beállításban, nem volt változás.. (egyik nap kikapcs, másik be és nem ment..)
    Szoftveresen se igazán volt, egy youtube letöltő progit szedtem le, meg egy másikat frissítettem, nem hinném hogy az kavarjon be, pláne egy driver reinstal után..

    Marad még az, hogy megpróbálom átrakni egy másik slotba, de emlékeim szerint az valami megosztott slot..

    Kifogytam...(jó, lenne még a rendszer újra húzás, de ahoz most valahogy nagyon nincs kedvem..

    Jah.. tényleg win az frissítette magát nem olyan rég, de emlékeim szerint utána még ment a tuner...

    Van valakinek valami ötlete? :W
    Létezik olyan, hogy igy pusztuljon meg a kari? :U

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Istenkém!

    Ezt nem hiszem el!
    (látszik, hogy fáradt vagyok, bár lehet nem csak az én butaságom...)

    Nézegettem, furcsa volt a PVR indulásnál, a középső rész tetején egy térerő jelző ikon szerűség..
    Bevillant, hogy lehet digi tv-re van állítva?! (de attól még, hogy ne jelezze az eszközöket kicsit érdekes...)
    Jobb kattintás, videó bemenet (analóg, CVBS, Svideo) sehol nem volt pipa.

    Analóg pipa, és hopp..életre kelt. :C
    Mondjuk kicsit azért érdekes, mert most akárhova teszem jelzi az eszközöket (van egy droidcam is...)

    A lényeg most megy.. megnézek egy filmet, addig nem indítom újra :DDD

    Hacsak el nem alszok közben :D

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott nekem egy öreg vasam..
    Gondoltam, dobok bele egy SSD-t, meg kellene még bele RAM, mert a 2 giga kevés, és egyúttal kipróbálom a WIN10-et is, a tervezett 8 giga miatt egyértelműen 64bit..

    Első lépés az ssd+win10 64bit volt..
    Csodák csodájára, megy minden.. még a tuner karihoz is találtam neten valami drivert..

    Aztán jött a memoria csere..
    Elsőre nem ment, majd össze jött.. úgy nézett ki, minden oké..

    Aztán elsőre azt tűnt fel,hogy néha csúszik a hang egy kicsit a tv-n (Tuner)

    Hol csinálta, hol nem..

    Aztán rá jöttem,hogy olyankor bizony a proci terhelés is lazán 50-60% körül megy.. emlékeim szerint pár % volt csak régen (Pontosabban az egyik mag közel 100%-on pörög.. csak a két mag miatt az össz. proci terhelés ennyi..)

    Aztán 2-3 nap keresgélés, olvasás, és látom, közismert a hiba ezzel a chip-el szerelt .. jah igen.. a lényeg, Winfast TV2000 Global, PCI-os.. kártya a tuner..
    Szóval ismert bug, hogy 64bit, és 2giga plusz ram esetén ezt csinálja a kis nyavalyás..

    Az a fura, hogy van viszont, hogy full normálisan 3-4 max 10% proci terheléssel elindul, és megy a szerkezet..

    Nincs azóta megoldása valakinek esetleg erre a hibára?
    Az, hogy hol jó, hol nem kicsit még biztat..

    driver: 6.0.109.7002
    pvr2: WinFastPVR2_setup_20360
    Win10: 1803

    Illetve jól olvastam ugye, hogy ha be tudok aplikálni a gépbe egy PCIe kártyát, pl. egy WinFast PxDVR3200 H tunert, az működik rendesen?

    Volt valahol egy kintről rendelt OFF Dvb-c usb tunerem, valami ilyesmi, de még Win7 alatt megpusztult... egyik indítás után eszköz nem található, és azóta se..
    Bár Win10 alatt még nem próbáltam.. elő kell kotorni..

    Szóval ezzel kapcsolatban a kérdés, lehet érdemesebb lenne ma már egy ilyenbe befektetni inkább? (Digi kábelünk van..)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Csorbi #10239 üzenetére

    Köszi.

    Mobil eszközön egy hónapja (vettem egy hello datát :B ) előszeretettel használom..

    Pc-n böngészőből annyira nem buli, pláne, hogy általában a PC-n a tv csak amolyan háttér dolog.. általában ablakban megy, miközben mást csinálok, csinálunk..

    Párom gépe-asztala meg az enyém egymás mellett van, általában melózik a gépén, én olvasgatok, fórum, ez az.. néha nekem is meló, word-excel, közben ablakban megy a tv..

    Ha esetleg izgibb, vagy érdekesebb, kidobom full ablakba...

    Vagy ha nem vagyok itthon, általában a párom tv-nek használja a gépem, kirakja full ablakba, sajátján meg dolgozik..

    A böngészős dolog így nem az igazi, pláne, hogy régi gépem van, lazán megeszik 30-60% proci erőt, ahogy most próbáltam egy rövidet..
    Szóval az egyéb tevékenységemre kevés erőforrás maradna, meg ahogy elnéztem, még HQ-ba is elég gyenge a minősége.. érdekes mondjuk..

    Szóval maradnék a dedikált eszköznél..

    Azt hiszem, első körben megkeresem az USB-s C-s tunert, és megpróbálom, hátha csak a Win7 alatt szarakodott.. (más anomália is volt az alatt, ami a 10-es alatt megszűnt, hátha..)

    Ha meg nem megy, akkor mehet egy kör filó, megint vegyek egy USB-s DVB-C-s tunert, és akkor a digitális adásokat tudnám nézni (kérdés megint meddig), vagy akkor használtan egy PxDVR3200 H.. :U :W

    Ez utóbbi 5 ezer jó magyar forint, a C-s usb-s tuner is kb. ennyi.. talán 6.. csak épp 3-6 hét mire megjön :N

    Addigra meg már épp átvágják a torkom, vagy már túl is leszek rajta.. így vagy úgy :B Jó lenne még előtte megoldást találni..

Új hozzászólás Aktív témák