Keresés

Aktív témák

  • ddt99

    tag

    válasz simonzé #16 üzenetére

    Szia Simonzé,

    ha már ilyen kedvesen felajánlottad a segítséged... :) Nálam minden rendesen működik, a képminőség is kiváló, leszámítva egyetlen interferenciát, ami változó erősségben, de minden csatornán látható. Feltettem róla egy 4 megás avit ide Bővebben: link, amint épp a legrosszabb arcát mutatja (az avi természetesen már tömörített, ne következtessen belőle senki belőle képminőségre).

    Az elektromos dolgokhoz sajnos elég homály vagyok, de amit emberileg ki lehetett próbálni, azt majdnem mind megtettem, eredmény nélkül.

    Amivel próbálkoztam már:
    - isolátor,
    - konnektorok dugdosása különböző aljzatokba,
    - UPS,
    - különböző slotok a kártyának,
    - másik antennajel (bár itt meg kell jegyezni, hogy az enyémhez hasonlóan az is UPC volt),
    - jel keresztülvezetése videón (talán egy árnyalatnyival gyengébb a zavar, de maga a jel is),
    - a videókártyám Svideo-out-jának összekötése a tv-kártya Svideo-in-jével (értékelhetetlen, mert túl gyenge minőségű a kép)

    Ami még lehetőségként maradt és nem próbáltam:
    - a táp zavar be valahogy,
    - mégiscsak a bejövő jellel van a gond, esetleg a chello és a kábeltévé zavarja egymást (ami ha jól tudom, elvben nem igaz).

    Van ötleted? Esetleg többiek?

    Kösz,
    ddt

  • ddt99

    tag

    válasz And #22 üzenetére

    #21: Ennél azért sokkal rosszabbra számítottam . TV-n is ilyen a kép? Ha ellenőriznéd, legalább a jelforrás minőségében biztosabb lehetnél. (Az antennakábel videón keresztül történő vezetése csak akkor javíthat a jelen, ha az egyébként gyenge. Jó kábelrendszernél általában nem ez a helyzet, a túlzott erősítés - nagy jelszint - meg csak interferenciára még inkább hajlamossá teheti a tunert.)

    Szia,
    nem, ettől eltekintve kiváló képem van, pont ezért olyan idegesítő a dolog :D Ja, és rendes tv-n nem produkálja ugyanezt, ezért gyanakodom én is elsősorban a tápra... (A processzorhűtő sem lehet, mert megnéztem anélkül is, és ugyanaz.)

  • ddt99

    tag

    válasz simonzé #25 üzenetére

    Naaa!! :D A minőség az minőség... :) Amúgy szándékosan nem tömörítettem kisebbre, hogy minél jobban látszódjon, mi a probléma.

    Annyi fejlemény van közben, hogy a hétvégén vettem egy új Chieftec tápot, ami már rég aktuális volt. A 12 volt most már biztosan 12 Volt, viszont van egy olyan, hogy -12 Volt, és az -11,7 és -11,9 között ingázik. Nem értek ugyan az elektromos részhez, de szerintem ez tűréshatáson belül van, nem?

    Vettem egy Zalman hűtőt is is a procira (bár megvettem volna már korábban, nagyon korrekt az a cucc), viszont az interferencia továbbra is megvan. Vagyis már csak 1 olyan ventillátor maradt, amit még sosem húztam le, és esetleg okozhatja: az alaplapi (Abit NF7), de akkor most megnézem ezt is.

    BTW van valami jó házilagos módszer a tuner árnyékolására, ha mégsem a venti? Építsek neki Faraday kalitkát? :)

  • ddt99

    tag

    válasz Grobber #27 üzenetére

    A szóban forgó kártya is - mármint az enyém - Expert... Érdekes, hogy azt írod, driver-frissítés után jött elő a dolog. Ez egészen biztos?

    Mindenesetre majd írd meg lécci, hogyan fogadtak a boltban, érdekel :)

  • ddt99

    tag

    válasz bbking #1 üzenetére

    Interferenciád van, isten hozott a klubban. :D

    Ha ugyanezzel a kábellel és ugyanezzel a tv-jellel a rendes tévén nincs ilyen csíkozódás, és nem arról van szó, hogy amikor a gépedhez csatlakoztatod a kábelt, akkor túl közel kerül valamilyen elektromos vezetékhez vagy táphoz, szóval, ha a fentiek mind kizárhatóak, akkor valószínűleg valahol a gépedben szedi fel. Lehetséges bűnösök: ventillátorok, táp, de akár a proci vagy egy másik PCI-kártya is. Persze, az is lehet, hogy egy GSM adótorony mellett laksz, ez esetben menj ki, és robbantsd fel :))

    Próbáld meg a ventillátorokat egyenként lehúzni (persze ne süsd meg közben se a procit, se a videókártyádat), hátha ennyivel megúszod. Megnézheted ezt az oldalt is, Bővebben: link hátha ráismersz a jellegéből a sajátodra. A screenshotok alapján nekem AM-nek tűnik.


  • ddt99

    tag

    válasz bbking #1 üzenetére

    Interferenciád van, isten hozott a klubban. :D

    Ha ugyanezzel a kábellel és ugyanezzel a tv-jellel a rendes tévén nincs ilyen csíkozódás, és nem arról van szó, hogy amikor a gépedhez csatlakoztatod a kábelt, akkor túl közel kerül valamilyen elektromos vezetékhez vagy táphoz, szóval, ha a fentiek mind kizárhatóak, akkor valószínűleg valahol a gépedben szedi fel. Lehetséges bűnösök: ventillátorok, táp, de akár a proci vagy egy másik PCI-kártya is. Persze, az is lehet, hogy egy GSM adótorony mellett laksz, ez esetben menj ki, és robbantsd fel :))

    Próbáld meg a ventillátorokat egyenként lehúzni (persze ne süsd meg közben se a procit, se a videókártyádat), hátha ennyivel megúszod. Megnézheted ezt az oldalt is, Bővebben: link hátha ráismersz a jellegéből a sajátodra. A screenshotok alapján nekem AM-nek tűnik.


Aktív témák