Keresés

Aktív témák

  • Pilács

    senior tag

    Sziasztok! Itt nincs összefoglaló aktuális "első" hozzászólás? Olyan LCD-t keresnék 200e Ft-ért, ami nem nagyobb 110cm-nél átlóban, és csak a kép a lényeg, a többit megoldom médiaboxal. plazmától félek, hogy "beégetnénk" főleg a család kisebbik tagja :) Azt mondták, hogy a régi nagy gyártók cuccait nézegessem, mint pl a Panasonic, Sony, Sharp. Van valami kiemelkedő ebben a kategóriában? Szinhűség jó lenne alapból, nem csak sz.géppel összekötve és kalibrálva...

    Köszönettel: Pilács.

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

  • Pilács

    senior tag

    Most néztem élőben egy ilyet: Sharp LC40LE830E, azaz ennek a 60"-os kiadását... Ha jól tudom technikailag a panel mindkettőben ugyan az? Mert a fekete vissza adása nem volt rossz. Amikor nem volt bejövő jel, akkor mondjuk világított rendesen, azt mondta az eladó, hogy azért, mert nincs neki megmondva, hogy feketének kell lenie, mig a filmnél már nem igy van, ott meg van hogy annak feketének kell lenie, és akkor vmi anyag mégjobban elzárja fény útját... ez lehetséges?

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

  • Pilács

    senior tag

    válasz BBéci #22091 üzenetére

    Hehe, lehet. Mondjuk élőben látva nekem más jött le mint ami a tesztekben van, de biztosan ezért mert akik tesztelnek, tudják mihez mérni... ezért jó fórum. Hiába megyek be egy egy boltba, nem tudom sötétebb körülmények között megnézni, igy meg ugy a fekete fekete minden tévén. Vagyis nem látim, hogy az e vagy sem. 200e ft környékén mi a legjobb lcd amit érdemes megvenni? Ez a Sharp 190e ft.ért megvehető. Lehet ennél jobbat kihozni 40-42col-ban?

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

  • Pilács

    senior tag

    válasz BBéci #22096 üzenetére

    Úgy értem, hogy van viszonyítási alapjuk, pl két tévét egymás mellé tudnak tenni, hogy összehasonlítsák... Én egy kiállított tévét tudtam megnézni, csak ez volt beállítva ebben a boltban, nem tudtam mondjuk egy plazmához hozzánézni a fekete szintjét. Nagyobb boltokban meg ezerrel világít minden lámpa, nem lehet ott sem hasonlítgatni azt amire én kíváncsi vagyok... mint azt irtam a plazma topikban, legfőkép azt nem szeretném, hogy filmnézés közben a sötétebb jeleneteknél lássam a fekete semmit, mondjuk szürkésnek :) érted gondolom amit irtam...? De ma ez a fickó azt mondta, hogy már ez a sharp is elgé megközelíti azt... de mivel nem láttam még plazmát félhomályban, igy én nem tudom mennyire volt igaza. Rátok támaszkodok :) Ja de a fickó azt is mondta, hogy neki otthon egy régebbi plazmája van, ami be van égve (RTL logo), és arra számoljak, hogy sanszos lesz előbb utóbb a beégés, ezért mivel már nem nagyon van előnye a plazmának, ő lcd-t választana... mondom mondja ezt ugy, hogy a beégett sz@r plazmáját valamiért nem cserélte még ki... :)

    [ Szerkesztve ]

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

  • Pilács

    senior tag

    válasz BBéci #22100 üzenetére

    Tudom, hogy egy plazma mellé nehéz olyan LCD-t tenni, főleg 200k környéki árban, ami a fekete szintet megközelítené, de mégis mi az ami ilyen áron a legmélyebb feketét tudja kiadni magából? Plazmában a kinézett darab a P42ST50 lenne... csak szeretnék mellé tenni egy LCD-t, és eldönteni, hogy mit válasszak. A plazma fórumban egy csomó olyan rossz tulajdonságról beszélnek az LCD-ről, amit el sem érdemes kezdeni felsorolni a plazmákkal szemben, persze hangsúlyozom, 200k környéki árakon. Szal így sosem fogom megtudni miért esküdnek a plazmára ennyire :)

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

  • Pilács

    senior tag

    válasz BBéci #22111 üzenetére

    Gondolom végig olvastad amit írtam, az előnyeit tudom a plazmának, de nem tudom mire gondoltak, amikor az irták, hogy a LCD-nek meg rengeteg sok hátránya van, el sem kezdik leírni... Én nem olvastam ilyenekről, már mint, hogy rengeteg sok lenne, amit nem érdemes leírni... na meg ugye használat függő mint azt tudjuk... nem mindegy ki mire szeretné használni. Gondolatom szerint az LCD azért nem olyan rossz, mint az olykor fel van tüntetve, akár filmezésre. A plazma meg addig lesz piacon, amig a panasonic is be nem dobja a törölközőt, ami sajnos, a mérlegeit elnézve mennyire veszteséget termel, eléggé sanszos, hogy nem sokáig. A Pioneer tudta mikor kell belőle kiszállni, hiába gyártották ők a legjobb plazmákat.. Itt is a pénz (profit) beszél,a többiek meg ugatnak :DDD

    De azért úgy látom, Neked sem sikerült eljutnod odáig, hogy 200e ft-ból ajánlani tudj egy LED LCD tv-t, amit oda lehetne tenni a Panasonic plazma mellé, hogy kispajtás, filmezésben te vagy a jobb, de ha számítógéphez is szeretnéd többet használni, akkor meg én (LCD). Ja igen, gondolom mert "megállt az eszed". :R

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

  • Pilács

    senior tag

    válasz BBéci #22115 üzenetére

    .. hát nekem is a plazma van kiszemelve... azért feszegetem ezt a témát, mert szinte minden boltban a plazma ellen beszélnek... beégés és társai... lcd-t kell már venni, leágazó ipar, a plazma megbukott, stb... de fórumokat és teszteket olvasva meg szinte nem is kérdés, hogy amire én szeretném használni, egyértelműen a plazma jobb választás lesz... persze azt is utálom, ha magam tükörképét látom a tévében amikor van némi fény.. de innentől már nem ez a topik a megfelelő :)) Köszönöm a segítséged!

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

Aktív témák