Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23721 üzenetére

    Úgy látom, nem fogsz tévét venni. Olyan tévé vagy nincs, vagy nem elérhető, ami az összes és egyformán fontosnak tartott feltételednek megfelel.

    - legyen LCD
    - ne legyen Philips
    - ne legyen Sony az SD "hímzésminták" hiánya miatt
    - legyen benne mpeg4 tuner
    - legyen jó nagy
    - artifact se legyen egyáltalán
    - meg úgy általában is igen jó legyen

    Kihagytam valamit?

    Artifact. Hát nem tudom. Néztem SD-n, néztem 1080p wmv-n, néztem a Duna kvázi HD-n, de semmi artifactot nem láttam a Motionflow bármilyen állásában 20-30 cm-re a tévétől.
    Egyáltalán szinte semmi különbséget nem láttam.
    Vagy ha mégis volna articraft, az olyan, hogy engem egyáltalán nem zavar.
    Egy kicsit rákerestem a neten, de ott se nagyon emlegetnek articraftot.
    Amit említenek és találtam az a W4100 típus 120 Hz-es Motionflow-val:

    "Fast moving sports and action scenes beg for smooth motion virtually free of visual artifacts and that’s just what BRAVIA W-Series HDTVs deliver with Sony’s exclusive Motionflow 120Hz technology."

    Úgyhogy tovább ez a kérdés a W4500 esetén sem érdekel. Számomra nincs artifact.
    Ami a legnagyobb gondom, hogy a hang változatlanul nem jött össze. Vettem egy 19 pólusú DVI-HDMI átalakítót is, és a Vista továbbra sem érzékelt HDMI kapcsolatot. :O Se 24, se 19 pólusnál. :W
    Még jó, hogy visszaveszik a dugót, de most már valami tutit kellene kipróbálnom. :U
    Nemrég dicsértem a felkonvertált Dunát, hogy mennyire jó. Az arifactoskodás mellett 20 centiről valóban nem egy hímzésminta volt, sőt iszonyat pocsékul nézett ki a 1080p-hez képest.
    A fotelből 2,5-3 m-re meg jó. :C Úgyhogy a hímzésminta sem érdekel. Lehet hogy ezentúl inkább csak tévét nézek, mint egyik fórumtársunk felesége. ;) :DDD
    És nem fél méterről, hanem a fotelből.

Aktív témák