Új hozzászólás Aktív témák

  • jasonka

    aktív tag

    Problémám a következő:
    Van egy 100 (pontosan 15) éves 55 cm-es VIDEOTON színes TV-m (25 kg-ot nyom ), amit szeretnék lecserélni.
    De ha már cserélek jó lenne 100 Hz-es. 100 Hz-es azonban csak 72 cm feletti méretben van - ezek súlya 70 -80 kg - a mozgatásukhoz egy három fős brigád kell - az asztal pedig összeroskad alattuk - tehát kéne egy új asztal is...
    Nem, nem kell ilyen nagy dög !
    Vegyünk inkább LCD TV-t, az lapos és pehely könnyű ( legalábbis az előzőhöz képest ), oda viszem, ahova akarom - egyedül - és jó akármilyen asztal is, sőt falra is tehető (némelyik).
    Rendben de legyen legalább akkora képernyős, mint a megboldogult - 55 cm.
    De ha már LCD TV lehessen PC monitorként is használni - annál is inkább, mert a monitorok képével szemben sokkal szigorúbb követelmények vannak, tehát akkor ezek ''röhögve'' teljesítik a TV-zéshez szükséges feltételeket -.
    A 19 collos LCD TV-k viszont (ami még csak 47 cm) többsége ''megelégszik'' 600x800 körüli felbontással - ez PC-re nemigen felel meg -.
    Nosza, akkor nézzük a másik oldalról: vegyünk TFT monitort - annak tudnia kell minimum az 1024x768-at. De olyan kéne, amiben van beépített hangszóró és vagy van benne TV-tuner, vagy venni kell hozzá. De állítólag a tunerek nem fognak, nem hoznak be minden állomást .
    Nos akkor a kérdés: LCD TV-T VAGY TFT MONITORT TV TUNERREL ???
    (Üsse kő, legyen csak 19 collos, majd közelebb húzom a TV-nézéshez...)

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • Szalma

    őstag

    válasz jasonka #1 üzenetére

    (Szerintünk érdemes elslattyogni a Mycom Kft. telephelyére és ott érdeklődni... Az AG-Neovo-nak vannak jó cuccai, kedvesek és meg is lehet nézni őket. Akár tunerrel együtt.)

    Szeretettel:
    Szalma

  • krokk

    senior tag

    nemtom mennyibe kerül a tv de szerintem egy 19colos tft moncsi és egy elég jó tv kártya együtt lehet hogy többe kerül és vszinű sokat bajlódnál a beállításával....
    árakat tudni kéne hozzá...

    the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jasonka #1 üzenetére

    HI!

    Hat en attol felelk hog leginkabb sirva fogsz fakadni a tv adas minosegetol a tft monitoron...
    A lcd tv-ken sem sokkal jobb a hejjzet /mitol is lenen sokkal jobbb????/
    Ezeket foleg nem arra tanatk ki hogy a kituno adask veteletre
    Mjad ha talan a hdtv kozlekedik arra meg a 55cm oleg szukosnek tunikl...
    Amugy me g nem is 70-80 kilo /az mongyuk a pana 36-os:- )))/ ezek megalnnak 50-55 kg kornyeken az meg aze nem kilometerekre de a szobaban egyedul is elmozgassa az ember:- )))) de ketto mindenkeppp

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • reddragon

    aktív tag

    válasz jasonka #1 üzenetére

    Bolond vagy,ha LCD TV-t veszel.Nagyot fogsz csalódni,de ha sok pénzed van...Az igaz,hogy 60-70kilo egy tv,de az már 32''-os 16:9-es,de sokkal jobbak is.Én még a monitorban is a CRT mellett vagyok.Majd mikor 0sec. lesz a késleltetésük ezeknek a szaroknak,akkor fogok venni.Addig bizony nehéz a CRT-re ráverni.

  • Szalma

    őstag

    válasz reddragon #5 üzenetére

    (Csak megjegyzem, hogy a CRT késleltetése ~10ms körüli... :) Egy TV-nél pedig semmi értelme a 20ms alatti utánvilágításnak...)

    Szeretettel:
    Szalma

  • jasonka

    aktív tag

    ''Esmételten'' kérdezek a témáról:
    A dolog úgy áll, hogy hozzá tudnék jutni egy SAMSUNG Syncmaster 930MP típusszámú szépséghez - ami elsősorban 19 ''-os PC - monitor 1280x1024 maximum és ugyanekkora natív felbontással - másodsorban gyárilag TV is -.
    Főbb adatai: 19 ''-os képernyő; 250 cd/m2 fényerő ; 1000:1 kontraszt ; 2x5 W hangszóró(k) , gyárilag beépített TV-tuner ; URH tuner ; 178/178 képnézési szög; 25 ms válaszidő; kép a képben stb.
    Mármost a kérdésem:
    Vajon jó lesz-e a TV adáshoz a gyári 1280x1024 felbontás (kitölti-e a képernyőt) és fordítva: PC-hez csatlakoztatva tudok-e belőle 1024x768-as felbontást ''kicsikarni'' ?
    Elsősorban TV kellene nekem, de egyúttal jó lenne, ha monitorként is használhatnám.
    Itthon nem lehet kapni, Németországból v. Ausztriából hoznák.
    Kérlek válaszoljatok, mert ma el kell döntenem, hogy kell-e...

    [Szerkesztve]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • Skica

    őstag

    19'' Belinea 10 19 02 monitort és külső (PC nélküli) TV tunert használok és megvagyok elégedve vele.

    .: No Comment Grp:.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz jasonka #7 üzenetére

    Szia!

    A TFT monitoroknak közös jellemzője az, hogy csak a natív felbontást beállítva kapsz szép képet. Ez 15-ös TFT-knél 1024x768, 17-es 19-es esetében 1280x1024. Magasabbat ugye nem állíthatsz be, alacsonyabb felbontást beállítva, pedig drasztikusan romlik a képminőség, hiszen ez nem CRT, ahol a mágneses mezővel szépen kihúzható teljes képernyőre a kép, minőségromlás nélkül. Ha a kisebb felbontás legalább egész számú többszöröse lenne, az eredetinek viszonylag szép képet kapnál, de más esetben csak mosott képet.
    Egyébként a TFT moncsiknál nem elérhető minden felbontás. Kompatibilitás miatt megvan a 640x480, ezen kívül pedig tipusa válogatja.

    A PAL szabvány szerinti felbontáshoz talán a 800x600 áll legközelebb.

    Szerintem csak élőben láthatod, hogy megfefel-e a minősége neked. Egy biztos: Egy normál 50Hz-es TV-nek szebb képe lesz, mint ennek, ha pedig egy jó 100Hz-est néznél zongorázhatnád a különbséget és ennek áráért már lehet egy igen jó 72 cm-es TV-t venni, vagy akár nagyobbat is. Ha főleg TV-ként használnád, jobban jársz egy TV-vel. Egy 72-es 4:3-as TV olyan 45-50kg, 16:9-es arányban meg valószínüleg könnyebb is.

    Az 1024x768-as felbontást nem biztos, hogy támogatja, de jobb is ha nem. Minél közelebbi a választott felbontás a natívhoz, annál csúnyább a képe. Egyébként is az 1280x1024 jobban illik egy 19-es TFT-hez. A videokártyád biztosan támogatja, bár lehet, hogy más hardvergyengeségek miatt, neked már túl nagy lenne a natív felbontás. Szóval, ha monitorként se lenne neked ideális a TFT eredeti felbontása, már duplán rosszúl választanál. TV-nek se lenne ideális és számítógéphez se.

    [Szerkesztve]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #9 üzenetére

    Nos, hát megvan a ''gép'' !
    Mindenkinek köszönöm a véleményeket - különösen Neked Tigerclaw a szakszerű érvelést - .
    Én nem értek ennyire hozzá - de a képe CSODÁLATOS ! - mind LCD TV-ként, mind PC monitorként - Pixelhibája nincs...
    TV-ként - a legtöbb csatornán - káprázatos, kristálytiszta kép gyönyörű színekkel (azért a legtöbb csatornán, mert egyes adások szemcsések - kábelhálózatunk van...) Hang: Virtual Dolby Stereo - leírás szerint Hi-Fi minőségben - mindenféle csatlakozások (DVD), beépített FM- rádiótuner,TXT.
    Hogy TV üzemmódban milyen a felbontása nem tudom.
    PC monitorként tökéletes színek, a lefuttatott monitortesztek mindegyike szerint 100 %-os teljesítmény.
    ( Az op. rendszer egyből felismerte...)
    Átállítottam a vezérlőpulton 1024x768 - ra.
    Nos, a PC-mhez meglévő LG F700B se egy rossz - de ez !... Kifogástalanul éles kép ! Ráadásul PIP-t is tud (csak PC üzemmódban ), így a fenti felbontásban játszottam és közben a TV-t is nézhettem kicsiben vagy felezve a képernyőt.
    Még nem tudom hogy tudom megoldani hogy egyszerre mind a két monitor ugyanazt a képet adja, de kíváncsi vagyok, vhogy meg akarom oldani - persze nem állandóra csak összehasonlítani -.
    Hogy vmi '' hiányosságot'' is mondjak: a képernyő tiszta fehér tesztjénél a bal oldal kissé sárgásabbnak tűnik - de ha kicsit jobbra húzódom akkor eltűnik, és inkább a jobb kezd ilyen lenni - engem nem zavar - különben észre sem venni.
    (Az eredeti LG katódsugarasnál van egy ''PURITY'' menűpont - akárhogy állítom ott meg a képernyő egyik fele kissé lehelet halványzöld, a másik lehelet halvány rózsaszín - állításkor ezek kissé változnak, megfordulnak, de el sose tűnnek - átmennek a másik oldalra - tehát az se tökéletes ...)
    Egyszóval : TÖKÉLETESEN MEG VAGYOK VELE ELÉGEDVE az LG-vel is elégedett vagyok, de ez sokkal jobb...

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • #65388800

    törölt tag

    válasz jasonka #10 üzenetére

    Hát nem tudom ilyen monitort már nem vennék. Kicsit eljárt felette az idő. Nem lenne jobb egy fullhd-s? Azok sem olyan vészesen drágák és mégis jobb mint egy 1024x768-as monitor. ;)

    ;]

Új hozzászólás Aktív témák