Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy Philips 52 PFL 7404 H/12 TV-m, ami ma kezdte azt, hogy kikapcsol, rebootol. Ha kicsit állni hagyom, akkor megy pár percig, majd ismét reboot. HDMI-n, gépről mozizás közben jött elő a hiba, de most a HDMI-t kihúzva, sima koax-on DIGI kábel TV alatt is csinálta, tehát sztem nem a HDMI vagy a VGA kártya miatt lehetett a gond. Gondolom, hogy tápegység / inverter hiba lehet. Olyan, mintha egy kritikus hőmérséklet elérése után jönne elő a gond, ha hagyom kicsit, visszahűl gondolom. Lehet, hogy valami púpos kondi okozza? A TV 4.000 órát ment összesen, de nem mai darab, mert 2010-es széria.

    Milyen árfekvésben lehet a javítása, ha egyáltalán javítható?

    Még a hosszabbító cseréjét azért kipróbálom...

  • c41r0^

    őstag

    válasz Pitterix #6403 üzenetére

    Szia!

    Nekem egy 52PFL7404H/12 csinál(t) hasonlót, 20-30 perc használat után újraindult, majd utána egyre sűrűbben (2-3 percenként), ha pihenni hagytam és újra bekapcsoltam, akkor kicsit tovább bírta, majd újra újraindulgatás, egyre sűrűbben, majd már be sem kapcsol, csak a led villog, míg újra nem áramtalanítom és dugtam be újra.

    Laphiba lett rá mondva látatlanban, mivel ennek a szériának általában ez a baja, axlrose32 kijött, látta, hogy forrasztva volt a lap, és a táphoz is hozzá volt nyúlva, újra forrasztotta az alaplapot, ahol necces volt, utána alaplap be, azóta se kép, se hang. Kudarc. Új lap szerzése be lett ígérve. Utána 5 hónap várakozás (sorry, de így történt...).

    Kezembe vettem az ügyet, így tegnap volt nálam az ElektrONline-os Alex, cserélte az alaplapot (volt neki egy törött TV-ből), beállította a TV-t az option number alapján, tuner OK, hangolás OK, HDMI input PC-ről OK, kép OK, minden OK. Örülünk, Vincent.

    Alex elment, rá 20 percre a TV újra ugyanazt az eredeti hibát csinálja, mint mikor először volt nálam axlrose32: restartolgat, mintha egy pillanatra megszakadna az áramellátás és visszajönne, az első restart újra fesz alá helyezés után már kb. 5 perc múlva csinálja, utána 1-2 percenként, a 3. restart után meg már be sem bootol a TV, csak a led villog, ami sztem nem biztos, hogy hibakód, mert eléggé random (három hosszú, egy rövid, aztán semmi, majd egy hosszú, stb.) hanem próbálna a TV bekapcsolni csak vmi miatt nem tud... lehet mégis a táp lesz ez, lehet vmi pufferkondi vagy komolyabb :W inkább kihúztam a konnektorból megint... remélem nem szállt el az új lap a táp miatt :O

    a fura az, hogy a beállítás alatt, meg amíg a menüben voltunk, hangoltuk, stb. ment a TV gond nélkül, kb. 30 percet, és mikor a kábelTV (ant in, DVB-C, DIGI) adását hagytam rajta, akkor kezdődött az első restart egy 20 percnyi üzem után... azóta már ha újra áram alá helyeztem a készüléket, az első reboot megvan kb. max. 5 perc alatt és utána sűrűbben ismétlődik...

    most akkor tápcsere második körben és meglátjuk...

    A lényeg neked Pitterix:
    Egy ilyen lap, mint ami a te TV-dben van sztem 15-25K körül beszerezhető bontottan, törött TV-ből, ha éppen van valamely szakinak elfekvőben. De aztán lehet, hogy táphiba ez, majd még nálam is kiderül, de az is ilyen max- 5-10e, sőt nálad még a kisebb táp kell, mivel 40"-es a TV-d (nem a batárnagy NYÁKlapos, mint az én 52-esmbe), sztem azt kb. 5-8e körül be tudod szerezni. Elektronline.hu-n keresd sztem Alexet.

    Azt csak remélem, hogy nem a legrosszabb forgatókönyv szerint történik velem ez, vagyis hogy a szar / instabil táp miatt ez az új alaplap is meghalt valami táp túlfesz miatt, vagy nemtom... mert akkor a hajam kitépem...

    másnak van ötlete esetleg? lehet, hogy pl. egy zárlatos inverter okozza, vagy ilyesmi? okozhat más is ilyen tüneteket? konnektor, tápkábel mint hibaforrás kizárva

Új hozzászólás Aktív témák