Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Reaper #1419 üzenetére

    Mindig is volt működési költségre meg még egy költségre levont összeg egészségpénztárnál, ez teljesen normális. Kérdezd meg őket (úgy a legegyszerűbb), hogy pontosan x ft befizetésénél mennyi megy ténylegesen a számládra, mert az én egészségpénztáramnál pl. évi x ft feletti befizetésnél már egyáltalán nem vonnak ilyet. Ja mondjuk egyszerűbb a kérdés, ha úgy teszed fel, hogy x ft-ot szeretnél elkölteni kezelésre, mennyit utalj rá. (Egyébként sok mindenre felhasználható még, matracvásárlástól üdülésen át a kondibérletig...) Olyan szempontból mindegy, hogy az adójóváírást a befizetett összeg után kapod, tehát ha 100k-t fizetsz be, akkor az APEH (tudom, NAV, de nekem akkor is APEH) jövő év május környékén 20k-t utal az ep számládra (hmm régen több volt, 30%...).

    Egyébként simán működik az is, hogy kifizeted a műtétet ott helyben, kérsz róla számlát a saját neveddel és ep számoddal és az ep nevére-címére, és azt benyújtod az ep-hez. Ezt követően pedig adott év dec. 31-ig befizeted a lóvét, ha ez megvan, akkor visszautalják a bankszámládra. Környezetemben így oldottunk meg egy szemműtétet úgy, hogy nem volt elég pénz a számlán, de egyébként is általánosan alkalmazom, ha épp nem fogadják el az ep kártyámat valahol.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Reaper #1419 üzenetére

    Jut eszembe, azt is vedd figyelembe, hogy az egyéni ep számládon való jóváírás 20% max. 100.000 Ft. Nem tudom, mennyibe kerül most a szemműtét, de ha idén már fizettél be az ep számládra, vigyázni kell, hogy az összes befizetés 20%-a ne legyen több 100.000-nél, mert onnantól nem éri meg. Mondjuk ez a korábbi 30%-os értéknél inkább veszélyes volt, évi 333.333 felett már érdemes volt más családtag ep-jére kérni a számla egy részét. :)

    mod: Persze hogy meglesz az egyszeri költség, egyszer ki kell fizetned... Linkelem az egészségpénztáram honlapját, szerintem érthető: lásd fedezethiány cím alatt az alján, a 30% viszont 20%, elfeljtették kijavítani.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • nyunyu

    félisten

    válasz Reaper #1419 üzenetére

    Na most ez 100K-ra 7642 FT költséget jelent, csak azért mert befizetek, egy olyan adójóváírásért, amit ráadásul csak az MKB-re kapok majd vissza?

    Elso 100k-ra ennyi, 100 es 200k kozotti reszre mar csak 6%+valami, 200k folottire 5%+valamit vonnak.
    Vagyis 300k egyenleghez kb. 20-at kell az MKBnel radobni.

    Aztan kovetkezo SZJA bevallasnal atutaljak az EP szamladra a 300k 20%-at, 60k-t.

    Nekem mondjuk az a bajom az EPvel, hogy evente max egyhavi minimalbernek megfelelo osszegu kondibelepot lehet elszamolni, az meg alig 6-7 havi berletre eleg.
    Igy az iden jovairt 100k-t nem tudom teljesen felhasznalni, marad belole jovore is :(

    Jut eszembe, a fel nem hasznalt EP egyenleg jobban kamatozik, mint ha csak ugy ottfelejtened lekotetlenul a bankszamladon.

    Még egy: nem biztos, hogy kpvel befizethetsz az ep-dbe, az enyémhez nem lehet, és pénzmosási okokból tartok tőle, hogy máshová sem, nézz utána, mielőtt nekivágsz.

    En tavaly siman besetaltam a sarki MKB fiokba, aztan penztarnal odaadtam az EP kartyam, hogy erre szeretnek befizetni.
    Elkertek a szemelyimet, aztan elvettek a lovet. :DD
    (Nem naluk van bankszamlam.)

    BTW: nem muszaj az EP szamladon most akkora osszegnek lennie, siman befogadjak ugy is a szamlat.
    Ilyenkor persze a kifizetes nem tortenik meg azonnal, csak akkor utaljak/postazzak vissza, amint az egyenleged fedezi a szamlat.

    De tenyleg egyszerubb, ha elore beteszed az EP szamladra a mutet arat+EP jutalekat, aztan a klinikan meg az EP kartyaval fizetsz, igy csak egyszer kell a mutet arat osszeharacsolni.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák