Új hozzászólás Aktív témák

  • icecave

    nagyúr

    válasz tildy #705 üzenetére

    Így van, egyetértek. Viszont, sokan nem tudják (tárgyaltuk is itt), hogy a ima lasik esetében egy mechanikus rezgőkéssel vágják a lebenyt, ami jóval kevésbé lesz stabil visszahajtás után, mint a intralisik-nál lézerrel vágott lebeny.
    Ettől függetlenül, hogy az IL-nél már sokkal jobban tapad vissza a szaruhárta, és kisebb az esélye, attól még ott van az esély arra, hogy egy esetleges balesetnél leszakad a lebeny.
    Aki ezzel nem tud élni, az nem csináltasson intralasiket.
    Egy konkurens fórumon ezt a lebenyleválós dolgot természetesen mindenki túlparázza, már-már mindenki úgy beszél róla, mintha minden ember napi egyszer karambolozna, így nagyon kockázatos a dolog.
    Erre csak azt mondom, aki nem tud ezzel a gondolattal élni, ne csináltassa meg tényleg, mert egész életében ezen fog parázni.

    Sima lasik-et viszont nem csináltattam volna, az tényleg vágóhíd az IL-hez képest, ami lebenykészítést illeti.

    Amit még elfelejtenek említeni: a lebeny azért válhat le egy esetleges autóbaleset miatt, mert mint ismert, a szaruhártya nem nő vissza szervesen, csupán pár sejtsor nő, ami tartja, valamint az IL-nél az eljárás maga olyan, hogy "peremmel" alakítják ki a lebenyt ettől tögzül jobban (meg a lézer pontosabb ugye.)

    Mindkét eljárásnak van előnye, hátránya, mindenki döntse el, kinek melyik a szimpatikus, illetve, milyenek az életkörülményei.
    Nekem IL volt a jobb választás, és mivel nem vagyok ketrecharcos meg semmi ilyesmi, így nem kell félnem.

    A videókon jól látszik a tolókéses/rezgőkéses vágóhíd módszer, illetve a lézerrel kialakított lebeny (ami ugye úgy készül, sok, nagyon pici buborékot csinál a szaruhártya alá, és körbevágja).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák