Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ariadne #63 üzenetére

    1,
    Elismerem, 4 éves futamidővel jó a konstrukció hozama, föleg, ha beleszámolod, hogy garantáltan jó kamattal kapsz hozzá hitelt..

    2,
    De kérdem én, 4 év alatt havi 20E forintot félretéve és a felhalmozott tőke mellé még ugyanannyi hitelt felvéve milyen lakást lehet vanni? Itt BP-en biztosan semmilyet, és
    vidéken sem hiszem, hogy forgalomképes lenne egy 6M forintos lakás...

    3,
    Hidd el, hogy az állampapír mindig és mindenhol a legboztosabban fizető papíralapú vefektetés. Ezen kár vitatkozni. Az állam összeghatártól függetlenül garanciát vállal a névérték és a kamatok megfizetésére.
    Az LTP is egy biztosnságos befektetés, már csak azért is, mert az OBA vállal garanciát a fizetésre. Egy dologban tévedsz, az OTP csődje nagyon is megfogható és valóságos eshetőség. (ennek ellenére nem valószínű, hogy megtörténne)

    4,
    Nem szívesen ajánlgatok én semmit főleg nem pénzügyi befektetést, de íme.:
    a,
    Az újonnan keletkezett pénzeidet, igen azt a havi 20E forintot kösd le a bankodnál akciós 12-13%-os kamattal, ezzel párhuzamosan nyiss az AXA-nál kamathozó számlát, ez 2800Ft ba fáj, és az alapkamat-0,5% -t adnak nem akciós jelleggel. Ezzel párhuzamosan nyiss a kincstárnál számlát, ez ingyen van.
    b,
    Amig le tudsz kötni jó kamattal addig lekötsz a saját bankodnál, amikor jön 1-2 hét akció nélkül, akkor az AXA-hoz utalsz, ott látra adnak 11%-t (a napi kamat miatt picit többet) Amikor megon jön egy 13%-os akció a bankodnál, akkor odautalsz az AXA-tól.
    c,
    Amikor összegyült egy kis pénzed, akkor utalsz a kincstári számládra és vásárolsz tőlük
    Magyar államkötvényt 3 évre 13% kamattal.
    d,
    Nekem nincs a kincstárnál számlám, ennek ellenére úgy tudom foglalkoznak magánszemélyekkel is (mármint vásárolhatsz államkötvényt, jegyszni persze nem fogsz tudni, ahhoz nem 20E forint kell).
    e,
    2 éven bell le fog esni az alapkamat és újra versenyképtelen lessz a bankbetét,
    (ez a részemről spekuláció, természetesen az is megeshet addig, hogy államcsőd lessz)
    de addig szerintem megéri kihasználni az időt és a bankban fialtatni a pénzedet.
    f,
    a kamatok csökkenésével párhuzamosan a korábban megvett államkötvényeid FELÉRTÉKELŐDNEK, tehát a kamatkörnyezet csökkenése nem hogy rontaná a hozamodat, hanem egyenesen növeli a jelenértékét. (a korábban megvett állampapirok FIX hozama nem esik le)

    5,
    Természetesen ha biztos vagy benne, hogy 4 év múlva és pontosan akkor lakást akarsz venni akkor jó dolog az LTP.

    Államkötvényt sem úgy érdemes venni, hogy az összes megtakarított pénzed 200E Ft.

    6,
    egszerűen szerettem volna rávilágítani, hogy más, rugalmasann alternatívák is vannak...

    üdv
    J.

Új hozzászólás Aktív témák