Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz attiati #27875 üzenetére

    Na erre én is kíváncsi lennék :K

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Morgenstern

    tag

    válasz attiati #27875 üzenetére

    Én eleve előszűrnék, akár pofavizit, akár eleve oda pozícionálnám árban. Szerintem egy normális bérlővel rugalmasan lehet kezelni. Az előző albinál a tulaj egy nagyon szimpi kis házaspár, full rendes volt a beköltözésnél, volt még másfél hét a hivatalos beköltözésig, mondta nyugodtan hordjam át addig a cuccaim. Szerződést megbeszéltük személyesen és emailben is megkaptam, hogy olvassam át. Bár megjegyzem, hogy nálam bőven volt visszatartó ereje a kauciónak, vigyázva is volt mindenre. Egyrészt az én pénzem, másrészt nem az én tulajdonom, más dolgozott meg érte/tette bele az energiát. Mondjuk én ilyen szempontból szerintem jó bérlő voltam, nem basztattam heti szinten a hülyeségekkel. Volt aki a kiégett villanykörtén képes volt rugózni, hogy ki fizesse. Ment minden utalással, rendesen lepapírozva, adózva. Olvasni horror sztorikat, én nagyon szerencsés voltam velük, tényleg ilyen tulajt kívánok mindenkinek, mert nem volt megnehezítve ez az egész lakhatás kérdés

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz attiati #27875 üzenetére

    szerintem alap logika / jozan paraszti esz kerdese
    - standard min. 1 eves idotartam, korabbi felmondas eseten kaucio nem jar vissza
    - kozokirat, kikoltozesi OK, de akkor tulajkent en fizetem a kozjegyzot, nem a berlore testalom, ha az csak engem ved, nem a berlot
    - befogadasi, minek? Budapest lakossaganak merheto resze videkrol felkoltozott ember, gyakorlatban teljesen eletszerutlen hogy majd bivalybaxnad alsora koltozik vissza vagy jar le oda befogadasi nyilatkozatot kerni / intezni. Kikoltozesi nyilatkozat mellett pont 0 ertelme
    - eves felulvizsgalat a berleti dijban, pl KSH altal publikalt hivatalos eves atlagos inflacio alapjan / annak mertekevel (nem havonta bemondasra hogy jajj teso megint volt +1% infla elozo honaphoz kepest, legyszi akkor 200 helyett 202t utalj)
    - lakasra kotok megfelelo sajat biztositast, ha a berlo szeretne a sajat ingosagaira, akkor tegye meg nyugodtan ha szeretne, de nem kotelezem
    - felmondasi ido felulvizsgalata / lerovidulese / kaucio teljes visszafizetese mellett azonnaliva valasa, ha a tulaj a szerzodesben megallapodott komfortszinthez szukseges javitasokat nem vegzi, vegezteti el idoben. Pl ha en mint tulaj, futesi szezon kezdete elott bacok egy futesszerelot kihivni a rossz futeshez, akkor nyilvan nem varom el a berlotol hogy tobb100e HUF bukta mellett vacogva kelljen masik alberletet keresnie. Vagy ha mondjuk csotores miatt napokog hetekig nem tud furodni, de cseszek szerelot hivni, nem varom el hogy meg X evet lehuzzon dalolva a kecoban
    (meglepodsz, de sokaknal ez NEM trivialis)
    - fenti feltetel forditott esetben, karokozas eseten kauciobol torteno levonas mellett szonnali felmondas lehetosege
    -dohanyzasrol, kisallat tartasrol rendelkezes
    - kozoskoltseg felujitasi alap resze - nem a berlovel fizettetem, ha az az en tulajdonkm allag / ertekmegovasara megy es egyebkent eselyesen nem a jelenlegi berlo fog belole profitalni (ha mondjuk X ev mulva szigetwlik a hazat vagy felujitanak egy liftet, csekely az eselye h ugyanaz a berlo lesz)

    ettol sokkal tobb logikailag 2 epeszu, felnott, nem fogatlan / felfogsoros / nemzetisegi egyen kozott nem igazan kell
    azt pedig hogy ki milyen kulturalis / jovedelmi szinten mozog, pedig szemelyes talalkozo alatt meg lehet itelni. Er eloiteletesnek lenni ezen a teren

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák