Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ThodEE

    őstag

    válasz ALI_G #63324 üzenetére

    "A túlfeszültség-védelem feladata, hogy a közvetlen, a közeli vagy a távoli villámcsapás, illetve kapcsolási folyamatok által a különböző villamos (erősáramú, gyengeáramú) hálózatokban galvanikus, induktív vagy kapacitív csatolás révén megjelenő túlfeszültségeket olyan szintre korlátozza, amelyek már nem okozhatnak meghibásodásokat, téves működéseket a kapcsolódó érzékeny elektronikus berendezésekben. A fellépő túlfeszültségek széles energia, feszültség és frekvencia spektruma miatt az egész épületre kiterjedő, egymásra épülő védelmi rendszert kell kialakítani, a külső villámvédelem önmagában nem elég az ilyen jellegű zavarok kiküszöbölésére.

    A komplex túlfeszültség-védelmi rendszerek általában három védelmi zónát tartalmaznak, ehhez illeszkednek a durva (I. osztály „B”), a közép (II. osztály „C”), a kombinált (I+II. osztály „B+C”) és a finomvédelmi (III. osztály D) túlfeszültség korlátozó elemek. A készülékek cserélhető modulos kivitelűek (kivéve B fokozatú pólusonkénti két modulszélességű kiviteleket), a modulokon jelzőszem ad tájékoztatást a levezető állapotáról."

    Azért kell a nullára is mert az szintén el jut a fogyasztókhoz és onnan ugyan úgy érheti túlfeszültség :R

    http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

  • #33253120

    törölt tag

    válasz ALI_G #63324 üzenetére

    Ahogy a 63326 is írja: "Azért kell a nullára is mert az szintén el jut a fogyasztókhoz és onnan ugyan úgy érheti túlfeszültség"

Új hozzászólás Aktív témák