Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALI_G

    veterán

    válasz birno #49897 üzenetére

    Mivel nem értesz hozzá és nincs ismerősöd sem, én ajánlom, hogy keress olyan kereskedést, ahol a használt autóra is adnak 1 év garanciát (fejből nem tudom melyik). Kicsivel drágább, de kisebb eséllyel vernek át. A másik lehetőség, hogy ami szemre tetszik, elviszed a tulajjal a hivatalos szervizbe egy teljes átvizsgálásra, akik megmondják mit kell rajta cserélni és hány km múlva. Harmadik amit ismerőstől hallottam, hogy van aki ezzel foglalkozik és elkísér téged autónézőbe, helyetted még jobban is alkudik :)
    Mással nem próbálkoznék a helyedben.

  • Lipton

    őstag

    válasz birno #49897 üzenetére

    Nincs autószerelő ismerősöd?
    Kb. mennyi idős autót szeretnél venni és milyen értékben (ha ez nem titok)?

    Szerintem "röviden" ilyesmire gondolj:
    - szakszerviz "sok pontos" átvizsgálás 15-20e Ft (computer lekérés, festékvastagság, lengéscsillapító mérés, fékhatás, átalános átvizsgálás, emelőre fel és alja, mennyire volt megbontva, stb.), milyen szervizes hivatalos élete van a kocsinak
    - amennyiben sérült volt, milyen papírok vannak meg (biztosító/kárfelvétel, fényképek, számlák, stb.)
    - tipikus (el)kopó dolgok hogy néznek ki (kormány, gombok, pedálon gumik, váltógomb, kilincsek, kárpit, stb.), mennyi vannak pariban a km futással, 1-2 csalóka lehet ezek közül azért
    - tipikus évjáratos dolgok milyenek, miben milyen évszám van (ablakok, műanyag cuccok, biztonsági öv, stb.)
    - lámpabúrák (repedés, mattulás)
    - milyen papírok vanna hozzá? szervízkönyv, számlák (!), stb.
    - átalános ellenőrzés (milyen szaga/illata van, kisállat volt benne vagy sem, dohányzás, kajálás, stb.)
    - neten/fórumon típushibák kikeresése
    - kiegészítők (pótkerék, készletek, téligumi, stb.) részben kiadástól mented meg magadat, részben a gazdát minősíti
    - gumik állapota (4db új nem olcsó), felnik mennyire padkázottak
    - menetpróba (hideg és meleg indítás, normál és padló gyorsítás, normál és satu fék, abs, kicsit megrángatni, bele szoktam menni "gödörbe" ésszel, de halljam mit csinál, macskakő, belső zörgések, kuplunk/fék hogy és hol fog)
    - hülye kérdések (hova viszi szervizbe, mivel szokta mosni, milyen olaj van benne) - innen látod mennyire "törődik" a kocsival

    Ilyesmikre gondolsz?

    ALI_G: van már ilyen szolgáltatás? nem is tudtam

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák