Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz DoItYourself #85994 üzenetére

    Nem, de egy panel ritkán nagyobb ekkora alapterületnél, de majd jön és beszámol róla. :)

    De egyszerű matek, ha 15cm magasak a gerendák, akkor 55 m2-nál 8,25 m3, és ebből lejön a gerendák térfogata..
    20-30 m3 családi házaknál szokott kijönni aljaztcserekor..

    föccer

    Oda kell rá egy kicsit figyelni télen. Teregetés, főzés, szellőztetés.. ha nincsventil, fürdőbe és konyhába 1-1 elszívót kivezetni.. igen, ez mind ok okozat és költség, de idővel közel tökéletessé és gazdaságossá tehető egy vályogház is. Emellett egy áltagos páratartalom mérővel folyton ellenőrízhető és az is biztos h megfelelő hőszigetelés mellett napi szellőztetetéssel nem kerül többe "újra" felfűteni a levegőt, mint ha szigetelen házba havi 60-70.000ft-ot fizet gázra...
    A falak addigra átmelegszenek, a belső tér pedig pikk pakk újramelegszik.

    Ace Ventura

    Nem olcsók a gyári kémények, viszont írasd le vele, h miből áll az ő árajánlata. Egyszerű példa, Vaillant-ból pl 2db 45 fokos fordító 14k.. majdnem eldobtam én is az agyam, aztán kb 2 szar dupla falú műanyag elem az egész. De ha csak nem tizenmétert kell kivezetni, akkor a 150-et sokallom.

    Pontos listám, csak h legyen viszonyítási alapod:
    (Az árak br. árak)

    303918 1 db 10 028ft
    Vaillant 60/100 mm-es ellenőrzőidom, alu/pps

    303903 2 db 16 952ft
    Vaillant 60/100 mm-es koncentrikus hosszabbító cső, 1000mm, alu/pps

    303911 2db (1 csomag) 13 490ft
    Vaillant 60/100 mm-es Koncentrikus 45 könyökidom, alu/pps

    20220656 1 db 19 340ft
    Vaillant 60/100 mm-es Függőleges tetőátvezető rendszerhez, alu/pps

    303980 1 db 12 774ft
    Vaillant univerzális magastető gallér

    Kb. 73k és ez egy relatív alacsony tető, kevés idommal és csővel megoldották a kivezetést.

    A lényeg, ha megvan a pontos db szám (hány méter egyenes cső, fordító, tetőkivezető, végelem, stb.), nézz körbe a neten te is. Spec. én megbeszéltem a fűtésszerelőmmel annó minent, h írja össze mi kell, és beszerzem.

    megatherm.hu
    kazanwebaruhaz.hu
    ventil.hu

    Kb. ezeket találtam a legkedvezőbb árú webshop-oknak.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák