Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Jövô héttôl ismét van kutyám. Vagy inkább csak becézve, kutyim, ugyanis egy yorki-csivava keverék, 2 hónapos fiú kutyit veszek.
    Akitôl elhozom mind a két fajtát tenyészti, így eshetett meg a fura párosítás.
    Remélem, tényleg csak egy szobakutya lesz belôle; és nem egy kuvasz-dán dog keverék. :DDD
    Eredetileg pekingi palotakutyát akartam, vagy egy yorkit. A palotakutya csak 30.000 lett volna, a yorki minimum 50.000. Így viszont 15.000-ért lesz egy yorki félvérem, pici ölebem.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #512 üzenetére

    Elolvastam mindkét fajta leírását a neten, és összeadtam a kettőt. Huh, remélem, mázlim lesz, és jó idegrendszerű kutyit fogok ki.
    Megnézem a szülőket is, és ha bármi gyanúsat látok, inkább nem veszem meg a kicsikét.

    Valakinek van itt tapasztalata ezen kisméretű kutyák gondozásában? Amiket összeolvastam, nem éppen könnyű esetek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A Napóleon komplexus érdekes dolgokra bírják rá a kicsi kutyikat. Volt a családban egy fiú pekingi palotakutya, 12 évig élt, és nagy kanállal falta az életet. Udvarolt dán dog, pitbull szukának, megtámadta a német juhász kanokat, megcsapta egy kamion, és élete vége felé mindkét hátsó lába törött volt, egyik szeme hiányzott, de csak az utolsó hónapjában hagyott fel a kalandos életmóddal.

    Egy 2kg kicsi kutyi tán még nagyobb akcióhôs lesz, mint Pamacs volt. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz piqla #525 üzenetére

    A vizsla kit tekint a családból a gazdájának? Most van valaki, aki foglalkozzon vele?
    Unokahúgom Lujzája most télen hunyt el, 12 éves volt, de amíg élt volt elég alkalmam, hogy lássam mennyire rajong az unokahúgomért. A kanapén mellém is gyakran letelepedett, hogy simogatást kérjen, meg a család összes tagjával nagyon kedves volt, de csak az unokahúgommal aludt együtt.
    A vizsla nagyon érzelmes kutya, és okos is. Igényli, hogy foglalkozzanak vele, játék, séták, közös tévézés stb.
    A ti vizslátoknak figyelemre, szeretetre van szüksége, az étel és a gumicsirke ezen fontos dolgokat nem adja meg neki.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hogyan bánjak majd a picuri kutyimmal? Mik az igényei egy max. 2 kg szoba kutyinak?
    Babszem fiú ebecske, apja yorkshire terrier, anyja csivava.
    Pénteken már el is megyek érte.
    Teljes parában vagyok, mert még sosem volt törpe kutyám!
    Mikor vihetem majd ivartalanítatni és mennyibe kerül a beavatkozás? Mi ellen kell beoltatni, a kötelező veszettségen kívül, amit majd csak 1 éves kora után kaphat meg először. Egyáltalán, egy szoba kutyát szokás veszettség ellen oltatni? (Biztos, ami biztos, be fogom oltatni.)
    Mik egy 9 hetes, mini kutya igényei? Hol altassam? Nekem eddig a két kutyám, ami kölyökként került hozzám, baba korában velem aludtak, mikor picit nagyobbak lettek, akkor az ágyam mellett egy puha párnán, később meg a fotelban. :) Valami ilyesféle tervem van Babszemmel is, előbb az ágyamban, majd később a fotelban fog aludni.
    Hogyan neveljem? Mivel etessem? Mire ügyeljek a leginkább?

    Jaj, nem győzöm magamnak mondogatni, hogy hiába törpe az ebecske, attól még valódi kutya és nem egy tündi-bündi játékszer! Nem is akarom játékszerként kezelni. Szeretnék belőle jó kutyát nevelni, az ember igaz barátját.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ladybug #531 üzenetére

    Milyen fajta volt a kutyitok?
    Nekünk eddig a legpedigrésebb kutyánk, egy pekingi palotakutya volt. Olyan szépet, mint amilyen Pamacs volt, azóta sem láttam. Remek tenyésztőtől vettük, és olyan pompás palotakutya volt, hogy azóta is egyik szívem csücske a pekingi felé húz, a másik meg az újfunlandi felé. :) Vagy a kicsi vagy a nagy kutya, ami tetszik. Sajnos, nagy kutya tartására nincs lehetőségem, de valahogy a csivava keverék Babszem meg túl kicsinek tűnik...
    Parázok, mert egy 2 kilóig gyarapodó kutya rendkívül kicsike. Jó, könnyű szállítani, de annyi baleset érhet egy ilyen csöpp jószágot.
    Az állatorvoshoz már jövő héten elviszem, ha jó idő van, mert parvó ellen oltatni kell.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ladybug #533 üzenetére

    Inkább a tibeti spániel szülőjére hasonlított. Aranyos kutyinak néz ki.

    A másik képet nem nyitja meg a böngészőm.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #535 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Pamacs is megkapta annak idején a kölyökkori oltásokat, csak már régen volt. Pamacsot 1990-ben vettük és 2002-ben hunyt el kalandos, aktív élet után.

    Babszem fiú. A fiú kutyinak is 15-25e az ivartalanítás? Ugye a mtét után nem fogja megtámadni a többi kan kutyát? Nyugisabb lesz?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Holnap reggel már szaladok is a kutyiért. :) Jaj, a torkomban dobog a szívem, úgy izgulok, mert új jövevényt hozok az életembe. Ilyenkor mindig feldobódok.
    Ma láttam egyébként a Piac utcán egy sötét színű, hosszú szőrű csivava kutyát. Hogy mennyire kicsike volt, és a lábai milyen kis vékonyak.

    Az én kicsi Babszememnek ma vettem a Piac utca 38. alatt rozsdamentes acél itató és etető tálkát, mindkettő kis fémlábakon áll, akkor vettem pórázt hámmal, mert nyakörvet ilyen pici állatra nem teszek a fojtogatás veszélye miatt. Jobb, ha az egész testénél fogva húzom vissza, mintha a nyakacskáját rántom meg.
    Eledelből az eladó a Royal Canin mini juniort ajánlotta, így ezt vettem. Ez jó táp? Kinek van tapasztalata róla?
    És vásároltam egy utaztató dobozt is.
    Már csak meleg plédet kellene vennem. Remélem, találok bébi boltot. :)
    Teljes zsongásban vagyok.

    Este elmondtam a legidősebb húgomnak is, hogy mit veszek magamnak, egyből húzta a hangját, hogy neki is kell ilyen kutyuli. :D
    Az egész család kíváncsian várja, hogy milyen is az a yorkshire-csivava keverék. :C

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Pár napra net nélkül maradtam.

    Feltettem 3 képet Babszemről a képtáramba.
    [link] Értelemszerűen a ''Babszem, a kicsi kutya'' galériában láthatóak.

    A kutyi eszébe vette, hogy neki csak az ágyon fekve a jó. Ez még éjszaka rendben is van, hiszen én is az ágyban fekszem, de nappal is az ágyon akar feküdni, én meg nem merem egyedül hagyni a szobában kb. 40 centi magasságban, mert jó, egy ideig alszik, de mi van ha le akar jönni és leesik??
    Ordított vagy fél óráig az ágy mellett, mire felfogta, hogy nem fogom feltenni rá. :)
    Most szép csendben alszik a padlón, egy puha párnán az egyik pólómon, és egy puha pléddel van betakarva.

    A tenyésztő jól bánt vele, makkegészséges, de pénteken viszem az állatkórházba, hogy megkapja a 2. parvó elleni oltást és a féregűzést.

    Elmondom, hogy miért akartam kutyát.
    Viszem őt a karomon tartva, és a legtöbb ember arcán mosoly jelenik meg. :)
    A kicsi kutya ideális kapcsolatteremtő.

    Mindenhova viszem, mert nem merem egyedül hagyni.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Köszönöm a jó kívánságokat!

    Mit lehet tenni a kutyi szájszaga ellen? Az előbb az ölemben volt, de letettem, mert sokat herákol (rágta a kis bolond a szöszös ágytakaró plédet, biztos tele szösszel a torka) és a szájszagától hányinger fogott el.
    A széklete meg átment félig hígba, majdnem hogy fosik szegényke. A kaja váltás lenne az ok, vagy az, hogy a karomon cipeltem ide-oda a városban. Megnyomtam volna a hasát?
    Reggel még evett, de délután óta nem falja a kaját.
    Remélem, holnapra változik a helyzet.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #568 üzenetére

    Reggel már normálisan evett, kaki is normál lett.
    Most itt fekszik mellettem, és nagyon elégedett. :) A fejét a karomra hajtotta.

    A betegségek miatt aggódok, de ha itthon hagyom, biztosan boldogtalan lenne és sírna. Vagy ez a kisebbik baj?

    A fôbérlôm tegnap megtudta, hogy kutya van a lakásban. Egybôl kiakadt, és azt mondta, hogy tüntessem el Babszemet, mert már a tengerimalac is határeset, de a kutya az már sok. Lakásban nem szabad állatot tartani, mert piszkot, kárt csinálnak.

    Úgy döntöttem, magamat is eltüntetem. Hazamegyek, amint találtam valakit, aki hazavisz Békéscsabára Debrecenbôl.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #570 üzenetére

    Akkor ma a lakásban hagyom. Megpróbálom álomba szenderíteni. Most a netezés közben az ölemben fekszik, és meg se moccan úgy alszik. :)

    A főbérlőm ridegsége engem is meglepett, és rosszul esett. Egy éve vagyok a lakásban, soha semmi kár nem történt benne, rendben van tartva, és a kutyi után is minden fintor nélkül eltakarítom a ''nyomokat''.
    Eh, mindegy. Úgy is költözködöm haza. :D Itt a kertészkedés szezonja. Szinte mindegy, hogy pénteken a debreceni vagy a békéscsabai állatkórházba viszem a picikét.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #564 üzenetére

    Babszem testalkata és feje egyszerre yorki és csivava, igazi keveréke a két fajtának.
    Pech, hogy a tenyésztô baba korában csonkolta a farkát (a tesóinak is) mert nem tudta, hogy most melyik fajtára fog jobban hasonlítani, és ugye a yorkinak kurtítják. Sajnálom a farkát, csak egy kis csutora.
    Esztétikailag csak egyet hiányolok, a yorki acélkék színét, a nyakán és hónalja mellett van egy-egy szürke sáv. A tesói között volt yorkisabb színezet is, de a két fivért már elvitték, nekem csak ez a kis barna maradt. Ez a kis hisztis bohóc, igazi akarnok, aki ordít, ha nem engedem fel az ágyra.

    Nagyon aranyos, amikor hirtelen utánam ered, mert játszani akar.
    Olvadok tôle.
    Itt fekszik a hasamon és alszik. Éppen álmodik.
    Nehéz elhinni, hogy ô egy kicsi ''farkas''. :)
    Remélem, igazi kutya lesz belôle, és sikerül megnevelnem.

    Ami a külsô megjelenését nagyban fogja megváltoztatni, a fülek felállása, miután megporcosodtak. Kíváncsi vagyok, hogy milyen felnôtt kutya lesz belôle.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #573 üzenetére

    Holnap a húgom viszi dokihoz Babszemet. Bánom, hogy nem tudom magam vinni, tuti a legjobb állatorvost kutatnám fel neki. Betegen, a húgomra kell bíznom ôt.

    Kicsi Babszem fenék izmán ma egy ''koszfoltot'' vettem észre, megdörzsöltem, hogy leszedjem, mire lejött a szôr is, és láthatóvá vált egy kb. 1,5 cm átmérôj fura sebhely, ami enyhén gennyedzik.
    (A bôre alól szivárgó genny tette piszkossá a szôrét.)
    A seb egy kör alakú szôrmentes árok a bôrében, kb. 3mm széles, 1mm mély, és fura fémes szaga volt.
    Azonnal felhívtam a tenyésztôt, hogy ez mi?!
    Azt mondta, hogy baba kutyaként hasmenés ellen oltást kapott, amit a doki az izom helyett a bôrbe adhatott be, és az oltóanyag a bôrben allergiás reakciót váltott ki. Ilyen már elôfurdult a kutyáinál.

    Valaki látott már ilyen sebet? Engem megijesztett, de holnap a doki biztosan kezeli.
    Egyébként jó étvágya van Babszemnek. Élénk, és hisztis, ha nem dédelgeti valaki a családból. Aranyos kutyi, a legjobbat akarom neki.

    Ismer valaki jó állatorvost Békéscsabán?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #576 üzenetére

    Mivel egy lyuk van a bôrében, így egy tályog lehetett. Most már tisztább a seb. Jól tettem, hogy lecsipkedtem a gennyes szôrt, így Babszem könnyebben tudja tisztára nyalni, és gyorsabban fog begyógyulni.
    Azért ilyen lyukra nem számítottam. Volt már egy két ebem, de egyik sem lett lyukas oltás miatt.

    Azok nem állatszeretôk, akik szemétként kidobják a megunt állatot.
    Az a minimum, ha ekkora bunkó valaki, hogy keres másik, sokkal jobb, gazdát a jószágának.

    A chipen magam is gondolkoztam. Mennyibe kerül, mikor lehet beültetni? 10 hetes kutyiba már lehet?
    Attól tartok, hogy Babszem igazi kis Napóleon kutyi lesz, és forrongó vére miatt egyszer még nekiszalad a világnak. Jó lenne megkönnyíteni a megtalálását.
    Jobb mindenre felkészülni. Ugyan a szobacirkáló szerepét adtam neki, igazi luxuskutya lesz keverék volta ellenére, de attól még elszökhet, ha nem tartom rajta a kezemet. :)
    Annyira akaratos, ugyan akkor játékos kis apróság. Most a húgom mellett fekszik, mert én már felkeltem.
    Szeretem a kutyákat, mert értelmes a tekintetük, és a legjobb társállatok.
    Egyedül a rosszul nevelt nagy test örzô-védô kutyáktól tartok, vagy a falkában járó kóbor ebektôl.
    A kaukázusitól infarktus kerülget. Ritka egy bizalmatlan és erôszakos eb.
    Volt nagy test kutyám, egy új-funlandi, Jámbó volt a neve, de tôle sosem féltem, holott szép nagyra nôtt. Annyira békés és barátságos volt, éjszakai mély ugatása inkább csak a többi kutyának szólt, emberre sosem acsarkodott. Nagy test kutya fajták közül csak a szelíd óriásokat érdemes társként tartani.
    Láncra sosem vernék kutyát, ahogy szk helyre sem zárnám be. A kutya szabad akár a farkas ôse, kegyetlenség leláncolni. Aki csak így tudja tartani, az ne vegyen magához kutyát!
    Babszemnek olyan jogai lesznek, mint a család, (a falka) többi tagjának. Vadóc, Pamacs, Ravasz, Jámbó, Morzsa és Lökött is a családhoz tartozott.i

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #581 üzenetére

    A húgom meghozta Babszemet. Egy hét múlva vissza kell vinni, mert most sem a parvó oltást, sem a féregüzést nem kapta meg a fenékizmán lévô lyuk miatt.
    A húgom elmondta, hogy a doki csak attól tart, nehogy gáz sérv legyen belôle. Adott Betadine oldatot, és Synulox nev gyógyszert. 6 napon át kell kezelni, és hétfôn meglátjuk, hogy gyógyult-e a lyuk.
    A doki lemérte a kutyit, és 70 dekás. Remélem, a felnôtt súlya 2-3 kiló közt lesz.
    Inkább az apja természete ütközik ki rajta, és a testalkata is a yorkshire terrierre hasonlít. A szôre az anyjáé, de a többi... Úgy támad az orra elôtt elhúzott játékra, mint a macska. Ha megkaparintja, rázza, mint a foxi a patkányt. Rámenôs, akaratos kiskutya, aki most a játéktól és utazástól fáradtan alszik mellettem.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Én csak azt nem tudom felfogni, hogy egy kutya hogyan juthat el odáig, hogy emberre támadjon vagy embert öljön.
    A kutya az ember legjobb barátja, mégis miként lesz belôle dühöngô vadállat?
    Én mindig, és a családom is, igyekezett a kutyákkal megértetni, hogy egyenrangú felek vagyunk, de mi emberek egy picikét felettük állunk, de csak azért, hogy ne tartsanak minket gyenge falka társnak, vagy a még rosszabb esetben, fura zsákmányállatnak.
    Volt olyan idôszak, hogy a szomszéd pitbulljai nálunk vakációztak, mivel a gazdájuk nem foglalkozott velük. Nem féltünk tôlük, az elôbb említett módon, barátsággal fogadtuk ôket, és még a kan kutya is megmutatta a hasát, hogy nyugodtan simogassuk meg. A kutya nem hülye, tökéletesen érzékeli az ember hangulatát, pontosan tudja, ki a ''fônök'' és meddig mehet el. Amíg barátként bánunk vele, és nem játékszernek vagy egy funkciós házôrzônek tekintjük, addig nem lehet baj.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Babszemet nem zavarja, hogy lyuk van a hátsó részén, amelyen semmi bôr sincs, és szabadon van a húsa. Ide-oda ugrál, rágcsál engem, most éppen a takaró alatt a nadrágom szárát tépdesi, és jó étvággyal eszik. Nagyon rákattant a royal caninra, ízlik neki. :) Figyelnem kell, nehogy kikerekedjen.
    Imádni való, pici farkas.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz alien8 #592 üzenetére

    Egyszer egy téli éjszakán, a csöndes falusi utcán siettem haza, amikor az egyik ház udvaráról kijött egy nagy termet keverék kutya. Csak ô és én voltam az utcán. Felmértük egymást, meg sem moccantam, de ô közel jött, annyira közel, hogy végül a vállamra rakta a mancsát és az arcomba nézett. Barátságosan megkérdeztem tôle: mit akarsz, kutyi?
    Erre ô visszaállt négy lábra és csendben elsétált, ahogyan én is.

    Nem félek a kutyáktól, magányos ebbel szemben könnyedén megtalálom a megfelelô viselkedést, így azon a téli estén sem lett semmi bajom.

    Csak attól tartok, hogy megfontolt taktikám az elvadult kóbor kutyák, és a rosszul nevelt ôrzô-védô ebek ellen semmit sem érne. Valószínleg, ha lesbôl megtámadna egy kutya, semmi esélyem nem lenne.
    Nem látom rózsaszínben a kutyát, egyszeren ideális társa a föld legmohóbb ragadozójának, az embernek.

    Ui.: Babszem már 88 deka. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Babszem csak 3 hete van nálam, és ily rövid idô alatt sokat nôtt. Most 3 hónapos, és csak szeretni lehet. Pedig most is a lábfejemet rágcsálja. A pici termete és a nagy szeme megtéveszti gyöngéd szívemet, és mindent megengedek a zsebfarkasomnak. Hogyan is nevelhetnék egy ilyen kicsike és ideges jószágot? Úgy sír, amikor nem vagyok a közelében, hiába tartózkodom a házban, velem akar lenni. Annyira aranyos, amikor játszik velem, körbe-körbe szaladgál, én meg csak ôt lesem, nehogy rálépjek. Hiába 90 deka, még mindig túl kicsi.
    Babszem el lesz kényeztetve.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Hogyan tudnám Babszemet leszoktatni a lábfejem, ujjaim rágcsálásáról? Nagyon hegyes fogai vannak.
    Most rászóltam, erre 1 méterre tôlem ugat engem, reklamál. Lökött kis jószág.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Pórul jártam, egy nyüves anya macska és Babszem konfliktusának következtében. Egy pillanatra nem figyeltem oda és ez a kis buta Bab odament a szekrényhez csak úgy körbeszimatolni, mire a hülye, gusztustalan, féreg macska kirontott és megtámadta. Arra perdültem meg, hogy Babszem ordít, hátán fekve félig be van szorulva a szekrény alá, a féreg, kölykeit védô, idióta dög meg támadja továbbra is.Azonnal röptettem a macskát (sajnos, nem a fal felé vágtam) és húztam volna ki Babot, de ô félelmében beleharapott a jobb mutatóujjamba. Vér, ordító, sebesült Babszem, a macska meg visszamászott a kölykeire. Ha bármi baja lesz Babszemnek vagy nekem, a macska, de a többi macska is, döglött lesz.
    Pici Babom az ágyon fekszik, reszket. A bal szemébe kapott bele a rühes, nekem meg jódtól barna az ujjam, és gyilkos terveket szövögetek a macskák ellen.
    A házi dokim jó hülye javaslatot tett, így hát figyelmen kívül hagyom.
    Ma voltam Babszemmel dokinál, megkapta az elsô kombinált oltását, 1 kiló 30 deka, és legközelebb 2 hét múlva viszem a második oltásra.
    Pénzem és türelmem nincs, hogy holnap megint szaladgáljak vele, én meg a házi dokihoz... meg a traumatológiára tetanuszért.
    Ilyenkor rohadtul nem tudom, hol hagyom az eszemet, amikor újabb állatot veszek be az életembe. Csak a gond van velük.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #607 üzenetére

    Nem rúgtam bele, felkaptam és eldobtam, ahogy a szemetet szokás.
    Utálom a macskákat. Anyám hóbortja, hogy aranyos, védeni való... dögök... A mostani 4 kölyökkel 13 macska van a háznál. Csoda, hogy elfogyott a türelmem? Ez nem állatszeretet, amit anyám tesz, hanem szimpla gyengeség. Amint lesz plusz pénzem, és anyám nem lesz itthon, mindet elvitetem és kifizetem az elaltatásukat, de a hulláikkal már nem óhajtok bajlódni. Sok kisállatnak ástam már sírt, de macskának nem fogok.

    Babszem végre kinyitotta bal szemét, csak könnyes, sérülést nem látok. Szerencsére.

    Fura az állatszeretetem, idôhöz és pénzhez kötött: orvosi költségek, eledel stb, minden be van osztva, ha valami felrúgja az ütemtervet, akkor azon állatok, akik nincsenek benne az én keretemben, jobb ha menekülnek elôlem. Vége az ifjúságom naív állatimádatának. A macska dúvad a szememben, és nem adok neki kegyelmet, ha felbôszít. Ami bosszantó szemét, azt eltakarítom. Ennyi. És a macskák esetében nálam már szól a harang.

    Ui.: Adtam fel hirdetést. Egy macskát vittek volna el, de azt meg nem adta az anyám.
    Nincs más választásom, mint a gyors eltüntetésük.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #610 üzenetére

    Vajszívem van. Egyszer próbáltam meg magam megölni az egyiket, és ez a dög tegnap fialt le 4 újabb macskát. Nem tudtam végezni vele, az utolsó, bizonyosan végzetes ütés elôtt rám nézett és akkor megszólalt, egyetlen, mély, rövid nyávogás tört fel a torkából, és nem tudtam még egyszer fejbe vágni a lapáttal. Gyenge voltam. Megállított egy nyüves, pimasz dög ''Elég!'' kiáltása.
    Nem kínozni akartam, hanem megölni. Az ölés nem éppen szadista játszadozás szegény, védtelen döggel, hanem takarítás, de belebuktam, a könyörgés és a saját háborgó szívem megállított.
    A francba a vajszívemmel és a hülye törvénnyel! A rohadt macskák persze a fejemre is szarhatnak, mi?!
    Nem fogom bántani ôket, az állatorvosra bízom a hóhérmunkát.
    Ölni ocsmány feladat. Érezni, tudatában lenni annak, hogy egy élôlényt bántasz, hogy kioltsd az életét, átkozottul elgyengítô érzés. Nem volt abban semmi élvezet. Saját magam alól ráncigáltam ki az anyaföldet a tettemmel, minden erô kifutott a reszketô kocsonyává váló lábaimból. Ölni rossz, nem kívánom újra.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #624 üzenetére

    A macska állomány az anyámé.
    Mostanra elegem lett belôlük.
    A lapát viszonylag humánus, gyors megoldásnak tnt. Nem kínozni akartam, hanem megölni, mivel ötödjére döntött úgy, hogy a macska kaja nem elég neki, és az ebéd után leborította a gázról az ételt. A konyhába lépve azt kellett látnom, hogy elégedetten falatozik. Dühbe jöttem, a pénzünkbôl tömi mindennap a fejét, és erre még sokadik alkalommal az ebédünket is felfalná.
    Ezért ítéltem halálra, és nem azért mert ''mély depresszióm halálvágyát vetítettem ki rá''. (Ezt a marhaságot...)
    Az állataimnak jó sora van. Holnap újra elviszem Babszemet a dokihoz, mert féltem a szeme világát, pedig csak egy keverék kutya... Akkor ezek szerint bizonyosan perverz állatkínzó vagyok.

    A macskák maguk vívták ki pimasz viselkedésükkel a dühömet. Nem hobbiból utálom ôket.

    Adtam fel hirdetést, egy macskát vittek volna el, de nem adta az anyám. Kinek is kellenének ilyen csuva vidéki macskák? Bolhásak, férgesek, (Mázli kandúr gennyes harci sebektôl ékes), félvadak, pimaszak, a szomszédhoz is beszökdösnek kaját lopni.
    Tehát, két felnôtt nôstény macska, 3 felnôtt kandúr és 2 ôszi kölyökkandúr várja állatbolondok jelentkezését.

    Van egy gyanúm, hogy altatás lesz a sorsuk.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Fisha #628 üzenetére

    Elôzô kutyám 9 évig élt. Elveszett, nem jött haza egyik kutya lányos kalandozása után.
    Sosem került egyik kutyám se a macska skatulyába. Pamacs meg 12 évig élt.
    Babszem sosem lesz kivert kutya. Rákérdeztem a dokinál, hogy mennyi a chipes azonosító, és bekalkuláltam a kutyi tartási költségeibe. Ahogyan az ivartalanítást is, mert Vadóc végzetét a nemi ösztöne okozta.
    Igyekszem megvédeni Babszemet. Ez a macskatámadás viszont hirtelen történt, csak pár másodpercet késtem.

    Nem vagyok az állatok Mr. Hyde-ja. Vagy igen? :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #630 üzenetére

    Valószínleg, inkább én költözem el innen a vidéki házból, és véglegesen városlakó maradok. Babszem, Karamella, Hóbogyó velem jön. A madarakat elajándékozom, mert allergiás vagyok a tollra. Itt másik szobában vannak, de egy albérletben már túl közel lennék a tollaikhoz. Sajnos. Pedig most költenek, és annyira várom az elsô sikeres költésüket.

    Nem ismeritek a körülményeket. Nincs annyi pénz, amivel itt rendet lehetne tenni. A macskák állatorvosi költségei pedig egyáltalán nem szerepelnek a család szkös költségvetésében. És a macskák csak szaporodnak, anyám meg rajong értük...
    Nekem sincs h de sok pénzem, hogy két marékkal szórjam a sok macskára.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Fisha #641 üzenetére

    A macska akkor is hulladék. Évekig trtem, hogy azt csinálják, ami nekik tetszik.
    Macskát nevelni? 20x kiálthattam rá, hogy nem szabad, de attól még a tápos tál mellôl ellátogatott a konyhaasztalra, gáztzhelyre is, a mosogatótálcába meg belepisilt. Még a teás-kávés csészéket ôrzô, legmagasabban lévô szekrénybe is bemászott kaja után kutatva, és mindenütt ott hagyta nyomait. Egy idô után nem láttam benne mást, mint egy koszlott ''patkányt''.
    De az elhidegülés korábban kezdôdött, amikor meguntam, hogy vadászösztönük hatására levadászák a telkemen élô apró állatokat. Nem a verebek, egerek pusztulása idegesített fel, hanem a gyíkok, siklók, cickányok, békák értelmetlen halála, mert ôket gyakran csak halálra szekálták. Számomra a telkemen élô, a magyar fauna szerves részét alkotó élôlények rendkívül értékesek. Ha látom, hogy a természetes gyepként meghagyott hátsó kertben fürge gyíkok szaladgálnak, levelibéka ül az orgonabokron, sikló mászik elô a cseréprakás alól, varangy, erdei béka rejtezik a veranda kövei alatt, denevér tanyázik a padlásunkon, elégedett vagyok, és örülök mindegyiknek. A macska viszont belerondít az édeni idillbe. Nincs feléje irgalom és szeretet bennem. És amikor szép szorgalmasan telepakolják kerti ágyásaimat bzlô kakájukkal, az aztán már bôven kiüti bennem a biztosítékot.
    De persze egyszeren csak hülye vagyok és a macskák tündéri, doromboló szôrgombócok. Akadna a torkodokon, mint nekem, akkor már érthetôbb lenne ellenséges viselkedésem velük szemben.

    Ui.: Babszembe visszatért az életkedv. Reggel ugrált rajtam kaját követelve.
    Most meg tele pocakkal ismét alszik.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Den #645 üzenetére

    Babszem végre ismét játszik. Elmúlt a rossz kedve a támadás miatt. Az ágyon ugrál az egyik zoknimat tépdesve.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #651 üzenetére

    Ezek csak csuva macskák, semmiféle értékük nincsen, még eszmei sem. Az, hogy anyám gyenge és nem hajlandó tenni korlátlan elszaporodásuk ellen, az nem az én saram. Különben meg nem érdekelnek a macskák. Mivel ôk fontosabbak az anyámnak én megyek. Ezt a kerti szezont még végigviszem, aztán soha többé nem térek vissza a családi házba vidékre. Akár a kertem is elgazosodhat, nem érdekel. Majd igazi dzsungele lesz a kis házi tigriseknek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ladybug #653 üzenetére

    A palotakutya dús szörzete természetes páncélként védi a testét, fôleg a hátán lévô erôs bunda. A mi Pamacsunk csak ennek köszönhette, hogy egy német juhász kan sem tudta elroppantani a gerincét. Csak megrázták, mint a rongyot és eldobták, Pamacs meg a biztos gyôztes tudatával sétált el. Mi meg örökké azon paráztunk, hogy most biztos baja lett, aztán meg semmi.
    A kutya érthetô, hogy meztelennek érzi magát. Ti csak jót akartatok, hogy ne legyen melege, nekünk viszont sosem jutott eszünkbe, hogy pompás bundáját levágjuk, így igazi önjelölt uralkodója lehetett a házsornak, akibôl gondos gazdái nem csináltak bohócot.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Babszem alig múlt 3 hónapos és kezd elôjönni az igazi személyisége. Elképesztôen ugatós, ha csak valami neszt hall, vagy ha nem a kedve szerint teszek, elôbbinél komoly hangon ugat, utóbbinál hisztisen csahol.
    Hajnalban apám jött lefelé a lépcsôn, Babszem a takaró alatt feküdt, de a léptekre ugatni kezdett. Anyám vagy a húgom lépteire viszont meg sem szólalt. Benyit apám a szobába, Babszem komoly hangon megugatja. Jó jelzô eb lesz.
    A legaranyosabb benne, kicsit idegesítô makacssága ellenére, hogy annyira ragaszkodik hozzám. Persze jól megrág nagy szeretetében, de ez még belefér a kutya-ember kapcsolatba. :)

    Most készítettem fotót róla, fel is teszem a képtáram Babszem galériájába.
    [link]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #688 üzenetére

    Babszemnek nincs farka, csak egy farokcsigolya billeg a hátsóján, mivel a tenyésztô csonkolta, nem tudván, hogy a kis keverékek melyik ôsükre fognak hasonlítani. Babszem terrier felépítés csivava szôrzet kutyi. Sajnálom, hogy hiányos ebem van, majdnem nem vettem meg, de ha már 50 km-et utaztam érte, nem mondtam rá nemet.
    Huh, de többet profi tenyésztôtôl nem veszek kutyát, csak olyantól, aki nagy szeretettel egy szem szuka kutyáját befedeztette. Ilyen ''etyke'' alomból fogok sok év múlva ebet választani. Amit a tenyésztônél láttam, egy életre elvette a kedvemet a pedigrés fajtákat üzletbôl szaporító emberektôl.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #690 üzenetére

    Csak tippeltem, hogy a tenyésztô csinálta, lehet hogy doki volt, de nagyon ügyetlen, mert a yorkshire terriernek, mint pl. Babszem apja, felére-egyharmadára kurtítják a farkát, de Babszemnek csak 1 farokcsigolyája van kis szôrös bôrrel bevonva. Láttam már fajtatiszta yorkit is ennyire bénán megvágva.
    Én csak egyet nem értek, hogy a tenyésztô miként merészelt keverék kutya esetében úgy eljárni, mintha fajtatiszta lenne? Talán azért, mert ha yorkira hasonlított volna Babom, eladhatta volna, törzskönyv nélkül ugyan, emiatt kicsit olcsóbban, yorkiként a kis keveréket.
    A tesóit, a szukákat nem adta el, mert vissza fogja fedeztetni ôket csivava kannal.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Babszem izmosodik, a nyaka meg a háta végre jó tömôr, nem tudom egy kézzel átfogni. Jó kötés, kicsi kutya. Jövô héten elviszem a második kombinált oltására, aztán két hét múlva az elsô veszettség ellenire, és még két hét, addig még sokat is nô, végül annyi idô után elôször, elviszem sétálni. Szoknia kell a külvilágot is.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #711 üzenetére

    Hát, Babszem jó ha megkapja a veszettség ellenit, mert ha fél, akkor harap. Engem megmart a macska támadás során. Ma beugrott a nagynéném, akit még sosem látott. Hiába mondtam a nénémnek, hogy ne vegye fel a morgó, ugató Babszemet, ô dédelgetni akarta... Babszem belekapott a kezébe.

    Kis ideggörcs, nyavalyatörôs, ugatós vacak Babom van.

    Jobb kétszer átgondolni a törpe kutya megvételét. Ha félnek, 100%, hogy harapnak!

    Babszem lökött kutyi, egy kis hibával, de a hiba semmivé törpül, amikor megpillantva engem egybôl hozzám szalad és játékra hív, vagy ha elfáradt, könyörög, hogy vegyem fel és engedjem neki, hogy a közelemben aludhasson.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rlazol #715 üzenetére

    El kezdtem nevelni, de nem tudom, hogy lesz valami hatása. Ha egy állat fél valamitôl és az a valami hozzá akar érni, érthetô, hogy félelmében harap. Remélem, sikerül megértetnünk vele, hogy az ismeretlen emberek sem fogják bántani ôt.
    Ciki lenne, ha mindenkit megharapna, aki csak barátkozni szeretne vele.
    Vadócommal ilyen gond nem volt! A postásnak is odament, ha hívta barátságosan és egybôl nekidôlt, hogy most aztán simogass is meg. :) Ô igazi haverkodó kutya volt, barátságos, játékos, kíváncsi és szelíd.
    Babszem egy ideges vakarcs hiába olyan aranyos.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Vacak Babomnak nehéz ellenállni. Pedig gyakran felidegesít idônkénti értelmetlen panaszkodásával, makacsságával. Azonban lecsillapodva szemlélve ôt, a szívem megenyhül és hagyom, hogy elvigye a zoknimat.
    Akkor a legbolondobb, amikor lefekszem az ágy közepére, mert örömében ide oda szaladgál az ágy egyik végébôl a másikba átszökkenve rajtam. Örül nekem, mert foglalkozom vele.
    Vacak Babom. :) Sok kutyám volt, de még ilyen kis pukkancs nem fordult meg nálam.

    Csütörtökön ismét viszem a dokihoz. Várom, hogy meglegyenek az oltásai, mert vinném ki a világba. Egyelôre csak a szobámat és a nappalit ismeri.
    A pórázt és a hámot utálja, hamar ráun, hogy utánam kell jönnie, ekkor leül és húzhatom, míg feladom és nem gyötröm tovább.

    Soha egyik kutyámmal sem foglalkoztam ilyen sokat, ugyan megkapták mindazt a gondoskodást mint Babszem, de ennyire szoros érzelmi kötés nem alakult ki velük. Ez a vacak az apró termetével megbolondítot. És van még egy oka a túlpörgött szeretetnek, lehet, hogy ô az utolsó kutyám, így mindent megkap, hogy jó legyen neki.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Babszemem bôrén két helyen megritkult a szôrzet és a bôrt sok kicsi piros pont piszkította be. Ezek bolha kaki telepek lennének?
    Összesen, ha van benne két bolha, de mindet leszoktam vadászni. A lakásban mindig begyjt néhányat a macskáktól.
    Tehát bolha okozná a csúfságot rajta? Az egyik hónalja mellett és az oldalán van egy-egy kb tíz forintos területen.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Babomat egy manyag füles, vállpántos dobozban hurcolászom, amikor dokihoz viszem. Itt van a doboz a szék alatt. Ebbe Babom még teljes, felnôtt méretében is bele fog férni.
    Babszem jelenleg a takaró alatt alszik, de amint kilépek az ágyból egybôl jön utánam. Kis vacak, a végsô súlya biztosan 5 kiló alatt lesz.
    Jól sikerült keverék kutya. Hogy tudtam pont ôt kifogni? Volt már pár kutyám, de egy se nôtt ennyire a fejemre. :) Az apró mérete, szép színe, harapdálós, barátságos lelkülete levett a lábamról.
    Kutya évében született vízöntô jegy. Szeszélyes és hséges.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz lesaux #747 üzenetére

    Ez akaratlan duplázás az opera mini miatt.

    [Szerkesztve]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz lesaux #747 üzenetére

    Babszem a szobámban végzi a dolgát. Wcpapír és klóros víz a felmosóvödörben alaptartozéka lett a tartásának.?Nincs semmi bajom a napi 3 kuli felszedésével, és kb. 6 pisi feltörlésével. Lett egy kis kutyaól szaga a szobámnak, de én már nem érzem. ??A város nem nyilvános illemhelye a kutyáknak! A gazdi takarítson a blökije után. Undorító a sok gumi az utcákon, a parkokban.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni? Békéscsabán lenne ajándékba két fiatal, idei kutya, fajtatiszták, de törzskönyv nélküliek, egy szép, fiú tacskó, és egy szép, nagyra nőtt fiú magyar vizsla. A tacskó 8 hónapos, a vizsla 1 éves. A tacskó imádnivaló, nagyon barátságos, igazi kedvenc, a vizsla viszont önérzetes, meggondolja, hogy odaadja a bizalmát az embernek vagy sem.
    Mindkét kutya oltásai rendben vannak, egészségesek, és játékosak. Miután elnyertem Boldizsár, a vizsla bizalmát, elfogadta tőlem a játéknyulat és vissza is hozta. :)
    A tacskó neve, Pici.

    algieba@freemail.hu

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Miért van az, hogy a kutyám pihenés közben finoman borzong? Folyamatosan érzem, hogy remeg a kis teste.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz adik #1030 üzenetére

    Oh, ez a kis vacak semmitől sem fél, se villámlás és dörgés, se tüzijáték durrogása nem félemlíti meg, ellenben ma a ház felett elhúzó vadászgépnek nem bírta a hangját, és a porszívót is utálja. Mindig ugat és bebújik az ágy alá, amint meghallja, hogy megmozdítottam a porszívót. Aztán lapít az ágy alatt, amíg porszívózok.
    Időnként reszket, nem erős remegés, inkább csak borzongás. Most pl. nem csinálja. Fekszik az ágyon és lazít.

    Csivava-yorkshire terrier keverék. :D

    [Szerkesztve]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz adik #1033 üzenetére

    Imádom. Akaratos, ugyanakkor érzelmes. Annyira örül az embernek, de a következő pillanatban már azon van, hogy lerángassa rólunk a papucsot, vagy a cipőt, de ha a cipővel nem bír, jó a nadrág szára is. :D
    Érdekes módon nem ugatós, holott a szomszédban, meg a faluban éjszaka beszélgetnek a kutyák, de ő nem szól bele. Csendesen alszik. Akkor szokott kiugrani az ágyból, amikor valaki belép este a szobámba, olyankor magas hangon, szaporán ugat. Aztán pár másodperc alatt azonosítja a látogatót és átvált örömködő-lábbeli leszedőbe.
    Nagyon szép kutya. Holnap készítek róla friss fotókat és felteszem őket a képtáramba. Jól ötvöződött benne a két fajta. Sokkal nemesebb a profilja és a feje, mint a csivaváknak! Erős kicsi teste van. Azon szoktam a legjobban szórakozni, amikor kint az udvaron teljes erejéből vágtat. :DDD És felbotlik egy faágban, vagy fennakad egy nagyobb fűcsomóban, de aztán máris száguld tovább. Nagyon lelkes. Igazi erőgép.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Kérlek, olvassátok el, és mondjátok meg, mi mást tehettem volna?
    :(
    [link]
    A mai bejegyzés.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák