Új hozzászólás Aktív témák

  • bb0t

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz feco6512 #21968 üzenetére

    Kaja után egészségügyi séta lehet mert míg kölyök kb. fél órával kaja után kell neki wécézni. Egyébként attól is függ milyen minőségű kaját kap. Legjobban akkor van kitéve ennek a veszélynek ha rossz minőségű tápot kap. Prémiumtáp és házikoszt/barf esetén nem olyan nagy az esély de én is aggódtam nagyon 2-3 hónapja még az én kutyám is evés után gondolt belekezdeni a legnagyobb ugrálásokba játszadozásokba. Igazából azt olvastam egy tanulmányban, hogy még a hempergés is veszélyes. Érdemes utánanézni a tüneteknek, mert ha valóban gyomorcsavarodás van akkor nagyon sürget az idő és fontos időben felismerni különben elpusztul a kutya. Ha már nagyobb lesz érdeme másfél-két órát várni a kaja és séta között. 6-7 hónapos kora körül pedig már elég neki napi 2x adni szerintem, aztán napi 1. Próbáljátok rászoktatni arra, hogy ha evett akkor pihi van és nincs játék. Erre jó módszer a kennelbe csukás. SzVsz azért piszkít oda mindenhova mert még pici, ha nagyobb lesz gondolom egy helyre jár majd mint a legtöbb kutya.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Új hozzászólás Aktív témák