Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubu79

    addikt

    válasz erdey_a #2 üzenetére

    Talán mert így jobban tuningolható a proci - valahol olvastam, hogy akár 8 :F fok mínuszt is jelenthet, hogyha a hűtő közvetlenül a magra kerül, és nem a kupakra.
    De lehet, hogy tényleg csak egy passzió - minden esetre érdekes látni így ''kicsomagolva'' a procit :)

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz Enclave #48 üzenetére

    Hi!

    Az a fekete nem kerámia, az maga a szilicium lapka, amin a processzor kapcsolása ki lett alakítva.
    Inteléknél valóban két fizikai kristályon lett kialakítva a dual core, ami növeli a gazdaságosságot, tekintve, hogy simán össze tudják válogatni a jó magokat egymás mellé, és nem akkora lutri ( ebbe nem kell belekötni, nem úgy gondoltam :DDD ), hogy fog-e menni dualcore-ként a proci.
    Sajna a buktatója is itt van a dolognak, mert míg az AMD úgy tervezte meg a dual core procijait, hogy BIOS frissítéssel menjenek a régebbi alaplapokban is ( mert chipen belül úgy drótozták össze a két magot, hogy emiatt ne kelljen új chipset - Viva AMD :R ), addig az intel rögtön fejlesztett az új procikhoz egy új lapkakészletet is, tehát amit megspórolsz esetleg a proci árán, azt elbukod az új alaplappal - ergo ez csak a kapkodás eredménye, mivel gyorsan kellett válaszolni az AMD lépésére :U

    A nyolclábúak szerintem ellenállás hidak - bár azok mintha feketék szoktak volna lenni :F
    A színe alapján viszont kondi lenne, de abból mintha nem szoktak volna array-t készíteni :F Na mindegy, majd biztosan akad valaki, aki kijavít :R

    A topiknyitótól elnézést kérek a OFF-ért :B

    [Szerkesztve]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Új hozzászólás Aktív témák