Új hozzászólás Aktív témák

  • bwpkl

    csendes tag

    válasz Alex91 #190 üzenetére

    Te szerintem nem figyelsz arra amit írok, mint már említettem egy párszor, nem jobb az USB az A FW-nál.
    Már csak azért is jobb a FW mert:
    1.:Eleve több kábel van benne számszerűleg: 6.
    2.:Ebből 4 kábel csak az adatnak van fenn tartva és kábel páronként meg van a 400-as sávszél, USB-n meg csak két kábel az ami adatot visz 480kbit/sec-el
    3.:Több ármot tud adni a hardvernek amit hozzá csatlakoztattak.

    DE

    Mint mondottam immár sokadjára, nincs elterjedve annyira mint az USB. PL.:
    Ha elmégy egy nyilvános helyre pl. könyvtárba és ott akarsz internetezni és mondjuk a laptopod lemerült, a töltőt meg kint felejtetted a ruhatárban, vagy egyszerüen nem is hoztad magaddal (főleg ha nincs is) és kénytelen vagy leülni egy nyilvános géphez, találsz egy fontos dolgot, vagy filmet amit haza szeretnél vinni és előkapod a FW-os racked, lehajolsz a géphez és az a meglepetés ér ---
    HOGY NINCS RAJTA Fire Wire. És akkor mit csinálsz, rádugod USB-re ha Combo házad van.
    Vagy pl. láttál már FW-s pendrive-ot, korunk legelterjedtebb (és ár érték arányban a legolcsóbb) adathordozó eszközét?! (szerintem nem láttál)
    És akkor ismét kérdezem akkor meg minek a FW ha csak otthon tudod érdemben használni, akkor már nem jobb lenne ha eSATA-s lenne. Hm?!

    Ismerem a Combo házakat, nekem is van egy, csak azon nem FireWire van hanem eSATA (annak az előnyeit meg ugye nem kell ecsetelnem) ÉS na kitalálod még micsoda - háát USB. Ja és nem mellesleg az energiát is USB-ről veszi le. (2,5-ös rack, IDE and SATA to USB or eSATA)
    És még valami ha okosan válsztol a rackbe winyót akkor elég egy USB is.

Új hozzászólás Aktív témák