Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz zeusz55 #784 üzenetére

    Jól látod :K , de az a SATA II 384 MB/s a gyakorlatban legtöbbször kb. 270-280 MB/s ahogy láttam teszteket, mert ahogyan USB-nél, itt se 100 % a hatásfoka úgy tudom.
    SATA III-as külső USB 3.0 SSD-vel láttam MAC fórumokon 300-400 MB/s szekvenciális teszteket, de az már elég drága dolog. :D
    SSD topikos képnél látni kéne eredeti hsz-et, mert vsz RAID 0-ba kötött SSD tudhat ilyet, v vannak PCI-E változatok is, amiknek még nagyobb a sávszélessége.

    (#783) batagy: ez az "Ár" dolog kicsit körülményes (google-ban rákeresni fél perc se) , mert folyamatosan változik, igaz táblázatot is lehet majd frissítgetni e téren.
    De, ha ez a kívánság, felőlem belekerülhet, de csak "kb." szinten célszerű. :)

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz zeusz55 #784 üzenetére

    8 az átváltás byte és bit között, 3 szám helyes volt, 2 hibás.

    USB2: 480 Mbit/sec = 80 MB/s
    SATA1: 1.5 G/bit/sec = 192 MB/s
    SATA2: 3.0 Gbit/sec = 384 MB/s
    USB3: 5 Gbit/sec = 640 MB/s
    SATA3: 6.0 Gbit/sec = 768 MB/s

    Ahogy King Unique említette, jól látod a helyzetet, az USB3-as rack már nem korlátozza a vinyót, mert az a sebességet a vinyók már nem érik el.

    A belinkelt sebességteszt eléggé hihetetlen, nem tudni hogy milyen interfacen és milyen körülmények között tesztelték. Én is arra tippelek, hogy esetleg RAID 0-ás SSD lehet, ha egyáltalán van olyan. SATA3-on a 950 Mbyte/sec nem lehetséges.

    Raid 0 az egy olyan állatfaj, hogy egyszerre 2 vinyóra írunk úgy, hogy az adatok felét az egyikre, felét a másikra teszi a vezérlő, ezáltal ideális elméleti esetben dupla sebességet lehet(ne) elérni. Ez azonban a hétköznapi felhasználásra nem jellemző és valóságban sem teljesül 100%-ban. SSD-re amúgy sincs értelme, azért 500 Mbyte/sec otthonra már elég.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés