Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zuzu000

    őstag

    Sziasztok!

    Fordított kérdésem lenne:

    Japánban lakom és szeretnék haza szállítani néhány dolgot magyar vevőknek (pokémon kártyák, boxok stb).

    Ugyebár amit majd otthon fizetniük kell az a vám+áfa+vámkezelési költség. Ahogy itt olvastam, akkor a kezelési költség elkerülhető bizonyos esetekben (rendesen rá van írva minden, stb).

    Az lenne kérdésem, hogy mikre kellene figyelnem, hogy ezt elkerüljem? IOSS rendszerbe csak cégek tudnak regisztrálni ahogy láttam (most még csak egyéniben tolom, vállalkozás nincs alatta).
    Mik a tapasztalatitok, vagy esetleg van egy konkrét törvény/posta oldalán cikk/bármi ahol ezeket meg lehet lesni?

  • zuzu000

    őstag

    szép reggelt!

    küldtem egy ajándékot japánból otthonra 4000 yen értékben (kb 32 euró) plusz 1000 yenes szállítási díj, tehát összesen 39 euró.

    Meg is érkezett szépen a a postához, ahol kiküldték, hogy áfa + vámkezelési költség megfizetése után átvehető a csomag.

    Részletek: ez egy tényleges ajándék volt, testvéremnek küldtem, név alapján elég könnyű lecsekkolni.

    Tesóm felhívta őket, azt mondták, hogy lehet felülvizsgálást kérni plusz díj ellenében vagy reklamálni ami 60 napot vehet igénybe.

    Kérdésem, ez lenne az összes opció? Csak simán ráhúzzák az áfát teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy mi a törvény? Vagy ez nem is konkrét törvény?

    szerk: az áfát a küldemény értéke, tehát a 4000 yen alapján számolták (kb 3300 forint)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák