Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz 7 #10592 üzenetére

    Azt írtam is, hogy ilyen részletinformáció valóban szükségtelen, de a teljes már hasznos lenne (amikor kézhez kapta a csomagot).
    Hisz a tapasztalatok megosztása hasznos. Persze azzal nem segít, ha csak siránkozik, hogy meg akarja úszni.

    De én sok hasznos dolgot tudtam meg: pl. az összefoglaló nem tér garanciális ügyintézés esetén felmerülő problémákra. Egy fórumtárs ugyanis hiába fizette meg a vámot a készülék (első) beérkezése kapcsán, amikor garanciális ügyintézés után ismét beérkezett és a vám megfizetését kérték, hiába lobogtatta a számlát miszerint ő már megtette, emellett nem tudta bemutatni a papírt miszerint ő adta fel (azaz elhagyta a feladóvevényt) és a posta ezt nem tudta pótolni, ezért újra meg kellett fizetnie.

    Valamint, ha túladok egy készüléken, amin van garancia, hogy a második tulaj ne járjon így, érdemes erre figyelmeztetni és érdemes egy számla (vagy átutalás) másolatot adni neki, mert szüksége lehet rá.

    Egy szó, mint száz, az valóban felesleges, hogy csak a vámkezelési költség megúszása miatt sírjanak az emberek, ha fizetni kell, fizetni kell, ez a törvény. Azonban ezen túl, de ezzel kapcsolatban sok hasznos információt lehet kihámozni a topikból. Ezért örülök is, hogy megalakult és hogy viszonylag pörgős, valamint segítőkész emberek is járnak erre.

    Amint a végéra járok én is a garanciális ügyintézésemnek én is megírom mind a webshopos, mind a posta/NAV-os tapasztalataimat :)
    Ha már az lejön nekik, hogy nagy becsben kell őrözni a feladóvevényt, megérte.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz 7 #10592 üzenetére

    Azert nem ertem, mert az osszefoglaloban idezett egeszen pontos szabalyok alapjan is _csak_ akkor van barmi torvenytelenseg, ha ebben a vevo kozremukodik, konkretan a magyar vamosoknak hazudik. Ha nem vettek ki a csomagot a vamosok, akkor nem kell se elore se utolag se semmit fizetni vagy bevallani, es ha kivettek de szabalyosan nyilatkozom, a valosagnak megfeleloen, akkor sem vagyok azert elmarasztalhato, hogy mit tett - fuggetlenul attol, hogy keresemre vagy sem - a kiskinai a dobozba. Igaz, en soha nem is kertem, maguktol irnak ra hulyeseget, rendszerint fix 5 vagy 10 dolcsit az 1 dolcsis vacakra meg a 35 dolcsisra is.
    Az a statisztikai adat hol is torvenytelenseg, hogy a vamosok egy adott uzletbol jovo cuccra eppen milyen %-ban mozdultak ra? Ez olyan, minthogy a hev-en nem penztaros Bp-n kivuli megallon ha a 2. kocsiban ritkabban jon a kalauz, akkor oda szallok, de ha jon, fizetek, akkor semmit nem csaltam, nem vagyok koteles a legvaloszinubb helyre szallni. Majd ha a bkv ugy gondolja, hogy tul sokan usszak meg a 2. kocsiban, akkor tesz ellene.

Új hozzászólás Aktív témák