Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz Laza... #24127 üzenetére

    ez nagyon off lesz úgyhogy bocsi

    Nem nem vállalkoztam, de az akkor is pofátlanság, hogy azért árulja többért, mert megteheti. Azt viszont jól tudom, hogy a nagykerektől maximum 50%-os áron kapják ezeket. Szóval megkapja 20ezerért és 50 ezerért adja. Jajj szegény, nincs rajta tiszta 30ezer haszna, mert megy el költségekre is vagy 10 ezer. Majd megsiratom, ha lesz rá időm.
    A normálisabb boltoknál, ha azt mondom, hogy engedjen el 10-20%, mert máshol is annyiba kerül, meg is teszik. De ilyen telefonok meg elektronikai cuccok esetében ez kb lehetetlen. Ennyi az ára fogadjam el. Rendeljem meg külföldről, ez a válasz. Ha meg megteszem, akkor ne sírjon, hogy jajj külföldről rendelnek az emberek. Addig sírnak, míg ilyen buta intézkedésekkel el nem kezdik gátolni a kereskedelmet.

    Nekem nemrég volt telóban kijelző cserém. én 4ezerre tippeltem a javítást. Erre jött egy muksó a hivatalos képviselettől, hogy mit képzelek magamról, hogy én magam 4ezerért megjavítom, mikor mikor ez szervizben 25-32 ezerbe kerül. Meg ne híreszteljek ilyet, mert nem lehet szervizen kívül megjavítani. Meg nem csak lcd-t kell benne cserélni, hanem még a fél telefont... Adjam el alkatrészekért, mert ebből már nem lesz telefon... eBayen csak átverik ez embert, nem működőképeset árulnak...
    3500ért vettem itthon után gyártott kijelzőt (valaki ebay-ről rendelte, de mégse kellett neki). Azóta is nagyon jól üzemel.
    Ennyit a nagy vállalkozásokról. Ha valaki egy kicsit is ismeri ezeket messziről elkerüli őket. Ha van egy jó akció, vagy sürgősen kell valami, akkor talán. De érdemesebb előbb szétnézni apróhirdetésekben és külföldön is.
    Pár szervizet megismertem már és nem valami jó a tapasztalat. Vannak ismerősök, akik ilyen helyeken dolgoznak. A legtöbb gépjárművekkel van. Hivatalso márkaszervizek a legrosszabbak. Beviszed a kocsit olajcserére, öntenek bele fáradt olajat, szűrőket vagy cserélnek vagy nem, neked nem tök mindegy, ki kell fizetned. Olyan kocsikat adnak el újnak, 0km-esnek, hogy felfordul a gyomrom. Emelőt bekapcsolja hagyták és megnyomták a tetejét, kicsit ferde marad, jó lesz 0 km-esnek, a parasztja úgyse veszi észre. Garanciális javítás? Új alkatrészt tuti nem raknak bele. wd40-el és ductape-pel javítanak. Kell cserélni egy 100 forintos tömítést, ráírják, hogy cserélték az egész alkatrészt és még ki is fizettetik.
    A mobil szervizek se egyszerűek, felvásárolják a már használhatatlan telókat, pl törött a kijelzője. Semmi pénzért megveszik és abból veszik ki az alkatrészeket, melyet drágán felszámolnak.

    Már bocs de én rohadtul nem fogom sajnálni ezeket a vállalkozásokat. Tudom vannak normálisak is, de nem annyira rossz a helyzet, amennyire leírják. Szeretik magukat sajnáltatni.

    El_Diablo:
    ha ennyire nem érné meg vállalkozni, meg ilyen boltokat nyitni, akkor miért van mégis olyan rengeteg? A válasz az, hogy megéri.

    [ Szerkesztve ]

  • Terentius

    őstag

    válasz Laza... #24127 üzenetére

    Nekem nem mindegy,hogy 40 vagy 50 ezer valami!Ha külföldről meg tudom venni 10 ezerrel olcsóbban akkor onnan veszem.Hol érdekel engem,hogy honnan van?Csak azért mert kapható itthon is,attól még nem fognak engem lehúzni! Ha valaki vállalkozni akar,akkor alkalmazkodjon a piaci igényekhez.Ha meg tud belőle élni, éljen!Ha nem akkor ne vállalkozzon vagy kezdjen más vállalkozásba.A kereskedők nagy része amúgy is ügyeskedik az adókkal, szóval nem kell értük krokodilkönnyeket hullatni.

    SSlyTR: Minden szavaddal egyetértek! :K

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

Új hozzászólás Aktív témák