Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BITBOYS

    addikt

    válasz Brain75 #10044 üzenetére

    Itt sajnos süket fülekre találsz. Pár hónappal ezelőtt én is ejtettem egy ilyen jellegű hozzászólást, de csak jobban beindult ettől a gépezet..

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • djula

    aktív tag

    válasz Brain75 #10044 üzenetére

    Nem vám és áfa nélkül hozatják be az emberek a cuccokat, semmit nem tesznek érte, hogy így legyen.
    A normál működés szerint minden bejövő cuccot vámkezelnek. Attól, hogy viszonylag gyakoriak a kivételek, amik úgymond átcsúsznak, még nem az a normális működés.
    Ezért, mivel senki nem tesz érte (nem is tud), hogy a csomagját ne vizsgálják, nem követ el törvénysértést, maximum azzal, hogy nem reklamálja meg a navnál, hogy miért nem kellett áfát fizetnie.

  • axioma

    veterán

    válasz Brain75 #10044 üzenetére

    Ne bomolj, mert egy csomoan 22 eur alatt rendelunk legtobbszor. Arra siman maradhat a topik.
    Masreszt amig nem latom hivatalos helyen leirva, hogy az eu-n kivulrol atcsuszott termekek afa-jarol mint nem afa-alany onbevallast kene keszitsek, addig a nagyobb osszegnel sincs mitol tartani. [Raadasul re'm hiteltelen az egesz afa-beszedes ugy, hogy pl. hasznalt telefont ha veszek az usa-bol, olyat ami tobb mint 1 eve nem is forgalmazott, azt is afa-ztatjak. Amig erre nincs megoldas, addig ezt legalabbis jozan paraszti esszel nem is fogadom el, hogy jogos.]
    Amire te gondolsz, az az uzletszeruseg. 2-3 ev alatt ossz eu-nem eu, 150 vasarlas, nagy resze 5$ alatti es eleg kulonbozo celu termekek, az ezt messze nem eri el. Aki meg kereskedelmi tevekenyseget vegez illegalisan, az vszinu nem ebben a topikban fogja kezdeni.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Brain75 #10044 üzenetére

    Ahogy itt:
    (#10050) axioma
    Írta is, van aki 22€ alatti (~6.000 Ft) csomagokat rendel...
    (mint például én is)

    Én vámérték feletti csomagot jó ha fél-egy évente 1x szoktam rendelni, aztán fifty-fifty az esélye hogy átjön-e!
    Most aki rendszeresen rendel vámérték felett és 10-ből 1-szer megakad és még balhézik is! (amikor az a normális ha minden vámérték feletti után fizeti a +27%-ot, most arra mit mondjak!? Nemhogy örül, hogy a többi 9 átjött gond nélkül)
    De ezerszer ellett mondva - lelett írva, hogy csak akkor rendelj, ha +30%-ot rászámolsz (áfa&vám) és úgyis megéri neked!
    De a sok n00b-nak hogy magyarázzam / magyarázzuk el ezt!? Nem értik!? Felháborodnak, ha megakad és fizetni kell!

    De tény, hogy aki itt leírja hogy most és most jön ez és ez trackinges csomagom és ennyi meg ennyi műszaki cikket (mobil-tablet) vám nélkül átjött, annak nem sok észt osztottak!

    Amúgy tök egyszerű lenne, ha valakinek - valami átjön "gond" nélkül, akkor csak annyit írt, hogy megkapta (bár legtöbbször ez kikövetkeztethető, mivel akinek "megakad a vámon", az rossz szájízzel rögtön írja, hogy megakadt és pengetett pluszba, mint a katonatiszt)

    Én amikor nagyobb értékű terméket rendeltem! Soha nem kértem, hogy alacsonyabb értéket írjanak rá, meg GIFT, stb. Ezt a kici kínaiak már alapból úgy csinálják...
    Akinek meg ilyen miatt nem tiszta a lelkiismerete, hogy átjött áfa-vám nélkül... biztos befizetheti utólag!
    Én ezen kívül is bőven fedezem az állambácsi felé a terheket!

    (amúgy pont most olvastam valahol hogy a költségvetés több mint 1/3-át az ÁFA teszi ki... kérdés, hogy az össz ÁFÁ-ból, az ilyen külföldi csomagok hány %?)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák