Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    válasz Kovbob #3857 üzenetére

    Azt nem értem , ha a pure moist folyadék a jó folyadék akkor miért van forgalomban( engedélyezik?) még vagy húsz féle más, hogy szépen lassan megvakuljanak az embrek majd? nem három hónap mulva hanem egy két év múlva. vagy mégse lesz azok szemével se semmi egy két év mulva sem?
    Azt nem tudom mi történik majd az ilyen emberekkel két három év mulva? komolyan érdekelne, de senki nem mondta ezt még el nekem. Mert én napi 10-15 órát hordom ezt a tipusu lencsét, pure moist folyadékot használva. De mi lesz a "büntetésem" emiatt a napi sok órás hordásnak majd , nem három hónap mulva( mert annyit már hordtam) hanem egy két év mulva?
    Rohamosan romlik majd a látás és 5x 10x nagyobb dioptria kell majd emiatt? ( mi a garancia, hogy enélkül is nem romlana?) vagy szürkehályog meg egyéb mittudomén milyen szembetegségek gombás betegségek, deformációk keletleznek szép lassan? vagy mit okoz? azon kívűl ,hogy lehet "intoleráns " lesz a szem a lencsére ( amire egyébként pure moist esetén sincs garancia hogy nem, de lehet hogy nem, ahogy esetleg más folyadéknál is)
    egyébként ősszel elmegyek majd kontrollra, de nem ahhoz az illesztőhöz ( aki mellesleg szemorvos nyugdijas volt) akinél elsőre voltam, mert a vizsgalat dija egy pár próbalencsét is tartalmazott, biofinity lencsét "ajánlott" de mivel nem talált azegyik szememre olyan dioptriában ( mert nem egformák) rőgtön nézett a kinálatábol egy másikat és a másik szememre azt tette ( meg azt irta be a kartonomra. De vajon ha abbol se talál akkor egy harmadikbol tesz ami éppen van és akkor az az "ajánlott" Ez nekem majdnem ugy tünik igy utolag visszagondolva, hogy az lett az "ajánlott" amit éppen talált a készletében megfelelő dioptriában ( mert kellett adni, benne volt az árban) szóval akármi jó lett volna...? akkor milyen az ilyen illesztő? ( szakmailag)
    Igaz feltette és 10 percig viseltem, olvastatta a táblát is velem és megkérdezte milyen.. Hát honnan tudjam hogy milyen.. nem égette ki a szemem, nem szúrta, nem fájt 10 perc után és láttam. ennyi erővel bármelyik "márka" jo lett volna 10 perc viselés után,és akkor az lesz a kartonomra írva, főleg olyan embert kérdezve 10 perc után a viselés komfortjáról, aki életében nem viselt még akkor lencsét , fogalma sincs mihez tudná viszonyítani.
    Ezért megyek máshoz legközelebb kontrollra

Új hozzászólás Aktív témák