Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz ferkoboy #2449 üzenetére

    Én megértem a jó értelemben vett szakmai "paranoiád", hisz új folyadék -> új lencse alapon 99.9%-ban nem fog ártani senki szemének sem a történet, míg két folyadék együttes használatából eredő kémiai reakciókat nem biztos, hogy kitesztelnek, és akár lehet ártalmas is.

    Bár tudod, mikor maga a gyártó követ el olyan hibát egy ápolószernél (Renuról kiderült 2-3 éve, hogy az okozott néhány embernél maradandó látáskárosodást, majd vissza is vonták a termék azon "kiadását", elvileg ez nem urban legend), hogy a folyadék alapból egészségkárosító, ennek ellenére az ajánlottak között van jelenleg is a márka (ki tudja, mikor követnek el újra hasonló hibát a Bausch&Lomb-nál...) hadd higyjem továbbra is azt, hogy a tapasztalati úton megszerzett tudás igen csak fontos, ezért én pl. Tel Elek-nek is igazat adok ebben.

    Álljon itt a másik példa: le akartam váltani kb. 3 éve a már kb. 5 éve bevált havi lencsémet (CIBA VISION Focus Visitint), mert ahol beszereztem, ott már nem volt továbbra elérhető (azóta már ki is vonták), illetve már elavult lencsének is volt tekinthető. Megrendeltem egy teljesen ugyanolyan paraméterekkel rendelkező (dioptria, görbület, átmérő ) Biofinity-t úgy, hogy előtte próbalencsét nem viseltem belőle, majd 1 hét aktív használat után (jelentősen jobb volt a Biofinity, éreztem is) elmentem kontrollra az Árkádban található Vision Express-be, ahol is mindent rendben találtak, de rám akarták tukmálni a Bausch&Lomb havilencséjét, mert a Biofinity náluk nem volt elérhető és mert az amúgy is jobb a Bio-nál... Kérdem én, ez milyen magatartás? Elmondtam ott neki, hogy akkor a legjobb paraméterekkel rendelkező havi lencse ez és direkt jeleztem, hogy csak kontrollra jöttem, és a nekem 100%-osan jó lencsét (akkor sem talált semmi hibát rajta ill. a szememmel kapcsolatban sem, azóta is ezt hordom kb. 3 éve és voltam már jópár kontrollon is) le akarta másra cserélni. Szimpla üzleti érdek, semmi más, tojt az egészségemre. Van, aki simán bedőlt volna, pl. egy első-lencsés emberke... Na szóval ha megintcsak nincs tapasztalatom, szépen jártam volna...

    szerk.: ettől függetlenül persze senkinek sem - de főleg első lencséseknek nem - ajánlom a neten való vakon berendelést, előzetes illesztés nélkül, mert amit én csináltam, az is "rizikós" volt valamilyen szinten, bár sztem csak minimálisan (mondjuk ha allergiás lettem volna a szilikon-hidrogél lencsére, de a vifilcon-ra meg nem)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák