Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CollectoR

    aktív tag

    Hi mindenkinek, most rádobtam a kompresszoros hűtőt az egyik netezős gépemre. Sima hűtégépkompresszor, 20grammos szűrőpatron, klíma párologtató mint hőcserélő, saját készítésű párologtató, PB gázzal feltöltve. Jöjjön néhány kép:
    Rendszer
    [link]
    Most nem a windows fagyott le kivételesen :)
    [link]
    Everest 1 fokig bírta:
    [link]
    Aztán eltűnt a proci hőmérsékletet jelző rész:
    [link]
    Leszaladt mínuszba a hőmérséklet, csak egyetlen egy programmal sem bírtam ezt nyomon követni. A proci AMD duron, szóval csak próbaképp dobtam rá valamit.
    Terhelés nélkül:
    TH
    [link]
    [link]
    Hóbagolynál vettem hozzá sok dolgot. A kompresszort vastelepről hoztam, kb 500 forintért.
    Bővebben leírtam, kicsit több képpel itt : [link]
    Még a gáz mennyisége problémás, mert szétfagyasztja a procit, aztán a párologtatóban folyadékként van jelen a propán, a kompresszor nem tudja beszívni, így leáll a gázcsere, csak több perc után indul be ismét..

  • CollectoR

    aktív tag

    válasz gerg0 #101 üzenetére

    A kerti slag métere olyan 50 forint, és 20 barig lazán bírja :) Persze ha fagy, akkor nem szabad mozgatni, de így látszik ha folyékony gáz áramlik benne. Ha megnézed a linket : [link] itt leírtam, hogy lett a gáz beletöltve. Nem egyszerű feladat, mert : a rendszert előtte vákumozni kell ugyebár, és a kompresszor feltöltő csonkjára mindenképpen forrasztani kell egy szelepet. Erre a szelepre jöhet a klímatechnikai csap. A csapra jön egy vákumozó tömlő, ami a vákumszivattyúra (vagy nálam egy másik hűtőgépkompresszorra) megy. Csap kinyit, vákumozás pár percig, csap elzár, kompresszor leáll. Majd tömlőt át kell rakni a pb palackra, pb palack megnyit, klímatechnikai csap megnyit, meg kell várni míg történik nyomáskiegyenlítődés. Majd a pb palackot fejjel lefelé kell fordítani, és folyékony gáz fog áramolni a kompresszorba. Ha túl kevés nem fog hűteni, ha túl sok akkor lefulladhat a kompresszor, illetve nem tud elpárologni elég gáz. De ha többet rakunk bele, le lehet ereszteni a szelepen keresztül belőle, úgyhogy több mehet bele nyugodtan. Töltés végén pb palack elzár, csap elzár, majd a tömlőt nagyon lassan le kell tekerni, ami ontani fogja a gázt magából, mert folyékony formában még maradt benne. Ezután csap leteker, vissza a kupak a szelepre, és indulhat a kompresszor.

    A párásodás még nem probléma rövid időknél, én csak néhány percre kapcsoltam be, majd lehet most rajtahagyom több időt. Igazából fűteni kéne a környékét, de lehet elég a sima hőszigetelő hozzá.

  • CollectoR

    aktív tag

    Ha lesz több pénzem, tervezem, hogy R507-el csinálok egy hűtést. Az annyiban jobb, hogy -70 fokig 1 lépcsőben le tud menni szobahőmérsékletről. Ide viszont nem jó a sima hűtőgép kompresszor ide speckó kell, pl ilyen : link
    300-400W-ot tud hűteni kb. Ezzel viszont ha az ember procit akar hűteni tényleg szét kell tuningolni, mert ha nincs elég nagy hő közölve a párologtatójával, akkor szétfagy az egész. Bár egy speckó kialakítású párologtatóval meg lehet oldani ezt is végülis.
    Akit érdekel jobban a hűtéstechnika, vagy akar pofi brutkó kaszkádokat látni, nézzen szét itt :[link]
    Itt is van példának egy kétlépcsős kaszkádhűtés : [link]

  • CollectoR

    aktív tag

    válasz gerg0 #105 üzenetére

    Az én kompresszorom is alapból R600a-val menne. De a propánt sem bánja :) A klímás csap nekem 3k-ba került. A tömlő 1200 körül volt. A drága a forrasztó volt, ami 12k, de jó kis Rothenberger, szóval megérte. A párologtatót viszont ez is csak több, mint 5 perc alatt fűtötte csak fel forrasztáskor. A legjobb az acetilén+oxigén lenne, vagy indukciós hevítő. Meg fogom még próbálni szénnel+wolframmal ívhúzással melegítést, az is iszonyú gyorsan fel tudja melegíteni.

  • CollectoR

    aktív tag

    Tud valaki olyan progit, ami tud mínuszban mérni? Eddig mindegyik megbolondult, miután 1 fok alá esett a hőmérséklet. Meg furcsállom azt is, hogy most is le van fagyva az egész párologtató, ennek ellenére 15 fokot ír a processzorra. A hőmérő szenzor nem tudom hol van pontosan, lehet, hogy a proci alatt, azért lehetetlen normálisan hőt mérni.

Új hozzászólás Aktív témák