Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Egy 3570K-ra szeretnék kompakt vízhűtőt, de olyat ami passzol az újabb (AM4, LGA1151) foglalatokra is.

    Eljött az ideje, hogy upgrade előtt, köztes megoldásként nekilássak a CPU tuningnak, e miatt valószínűleg lesz egy de-lid is, ám úgy érzem az öreg Hyper TX3 nem elég már a feladathoz (nem EVO) még azzal együtt sem. Jelenleg 4GHz-ig van elengedve, már így is simán a 80°C-ot kerülgeti...

    Rendkívül extrém tuningot nem tervezek, ha 4,4 - 4,5 GHz-et tudja tartani stabilan már boldog vagyok.

    Egy olyan hűtő kéne amivel a jelenlegi CPU-ból ki lehet hozni a maximumot, majd aztán a leendő utódja is megörökölheti ezt. Fontos hogy halk, és főleg nagyon megbízható legyen. Sokszor olvasom hogy ezeknek a kompakt vízhűtőknek a pumpája 1-2 év után megáll vagy morogni kezd - ezt mindenképpen szeretném elkerülni, tartós darabot keresek.

    A ház jelenleg egy CM Elite 331, tudom hogy nem jó, vagy 10 éves biztos lehet, de ez marad már a gépújításig (az legkorábban ősszel lesz), e miatt viszont a radiátor csak 120-as lehet!

    Keret: örülnék ha 25 fölé nem mennénk, de ha a megbízhatóság indokolja lehet róla szó.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Grózi #6662 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek!

    Akkor várok, ill. egy de-lid-et majd csináltatok valószínűleg ricsi8800gt-vel.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Üdv,

    én is szeretnék segítséget kérni kompakt vízzel kapcsolatban. Jelenleg egy 3570K-t kellene lehűteni, akár kicsit tuningolva, de igazána fő célpont nem ez lesz, hanem majd jövőre átesik a gép egy nagy generálon. Azt viszont sajnos még nem tudom mi lesz helyette, ezért olyan hűtőt keresnék ami AM4 és LGA1151 foglalatokkal is kompatibilis - kb. ez az igény is jelenti a legnagyobb problémát.
    Mivel a következő gép hűtése is ez lesz nyilván hosszú távra terveznék vele, tehát valami megbízhatóbb példányt keresnék.

    1x120 vagy 1x140-es radiátora lehet egy Phanteks Enthoo Pro hátuljában, utóbbinak jobban örülnék, főleg a halkabb működés reményében. Extrém tuning nem lesz soha, szóval nem kell hogy óriási hűtőteljesítménye legyen, csak amit csinál azt halkan tegye.
    (tudom hogy ebbe a házba gyakorlatilag bármilyen radiátort bele lehet rakni, de elöl megtartanám a gyári 200-as ventit, alulra nem akarom tenni mert ha ott fújja ki a meleget azt a táp visszaszívja, felül pedig szintén nem fújhatja ki a meleget mert a levegő utját állná a ház tetején tanyázó PS4, szóval csak a hátsó slot játszik)

    Ár, hát örülnék ha nem szaladna túl sokkal a 20 ezer Ft-on, de tartok tőle hogy erre kicsi az esély...

    Felmerülhet persze a kérdés, hogy miért nem veszem majd meg az új hűtést a gépújításkor, de jelenleg egy 1000 éves Hyper TX3 van rajta aminek a hangját egyre kevésbé tolerálom. A lamelláira aggatott ventillátornak (gyárinak és egy Arctic Cooling cuccnak is) van egy rezonanciája ami nagyon zavaró.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák