Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scooby

    aktív tag

    Sziasztok!

    Még soha nem volt dolgom kompakt vízhűtéssel, ezért lenne pár kérdésem, remélem tudtok nekem segíteni.
    Mennyire megbízhatók ezeket a kompakt rendszerek szivárgás és tartósság tekintetében?
    Mennyire gyakran kell karban tartani egy ilyen zárt rendszert? Gondolok itt a folyadék utánpótlásra stb.
    Olvastam ma pár órán át a teszteket és a véleményeket, és ár érték arányban ezt a modellt szemeltem ki:
    ID-Cooling FROSTFLOW 240L vízhűtés
    A PCX-nél most a legolcsóbb, 21500Ft. Pariban van teljesítmény oldalról a nevesebb gyártókkal és közel 40% olcsóbb! Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a kompakt rendszerrel?
    A vásárlásom célja, hogy a nyári melegben az i5 6600k@4.5GHz cpu-t hidegen tartsa. Nem vagyok benne biztos, hogy a Noctua NH-D14 megbirkózna a feladattal, és még árban is egy szinten vannak, valamint az sem garantált, hogy a NZXT 340S házba beleférne ez a léghűtő.

    A segítséget előre is köszönöm!
    Dani

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    válasz szente #5132 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm, akkor megint beigazolódik, hogy olcsó húsnak híg a leve!
    Akkor mit ajánlanátok helyette? Vagy maradjak a léghűtésnél?

    Előre is köszönöm!
    Dani

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    válasz Milka 78 #5136 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod. A "G"-ből arra következtetek, hogy neked a VGA-ra való van belőle ami ránézésre teljesen ugyan az mint a CPU-ra való, csak plusz ventivel a blokk mellett. Mennyi ideje használod? Nem tűnik nagyon gagyi minőségűnek? Engem tényleg csak az gondolkoztat el, hogy sokkal olcsóbb mint a többi hasonló teljesítményű kompakt. Milyen gyakran kell után tölteni? Vagy ezek annyira zártak, hogy nem kell után töltögetni a folyadékot?

    Köszönöm előre is!
    Dani

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    válasz szente #5137 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod! A zajszint tényleg egy érdekes kérdés, bár én ebből arra következtetek, hogy az a pumpa nem lenne hosszú életű! Annak meg nem látom értelmét, hogy 2-3 évre veszek egy 20.000Ft-os hűtőt amit cserélhetek ki, míg ha veszek egy léghűtőt azon maximum a ventilátorokat kell lecserélni pár ezer forintért.
    Sajnos a 72 órás elállástól tartok, mert már több bolttal is volt ilyen problémám, de lehet beruházok egyre és meglátjuk milyen is ez! Szivárgásról tudsz mondani bármit is? Nem esne jól ha 1-2 hónap után elkezdene szivárogni és megsütne bármit is a gépben.

    Előre is köszönöm!
    Dani

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Nem is teketóriáztam, ma megrendeltem. Jövő hét elején remélem át is vehetem. Ha meglesz, akkor leírom a tapasztalataimat itt nektek, hogy más is informálódhasson. Még soha nem volt dolgom kompakt vízzel. Régen OC miatt vettem egy házi készítésű blokkot(már nem emlékszem ki készítette, de közel 10 év ezelőtt vettem), meg hozzá bilincseket és csövet. Aztán ezt szépen bekötöttem a csapra és a víznyomás megoldott mindent. A CPU és a VGA kapta a folyamatos 7 fokos vizet. Sikerült is szép eredményeket elérni az akkori intel p4 2.6 GHz(northwood) és radeon x800xt párossal. Bár lehet erre a párosításra is már rosszul emlékszem :). A lényeg, hogy megírom a tapasztalatomat, és természetesen össze is vetem a jelenlegi toronyhűtővel.

    Üdvözlettel
    Dani

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ahogy ígértem, beszámolok tapasztalataimról a ID-Cooling FrostFlow 240L kompakt rendszerrel kapcsolatban.
    Kicsomagolás után szemrevételeztem a komponenseket. Amit először megvizsgáltam az a radiátor volt. Sajnos a radiátoron több helyen is nyomódást vettem észre, ami nem zavaró és szerencsére nem vészesek, ám egy csöppet illúzió romboló. A légáramlásba ezek a nyomódások nem szólnak bele, a levegő biztosan szépen keresztül tud menni rajta.
    A következő komponens a blokk volt. Itt már azért erősebben látszik, hogy nem egy prémium kategóriás termékről van szó. Fröccsöntési hibákat találtam amit észrevehetőek ha az ember közelről vizsgálja, de maga a blokk illesztési(műanyag) rendben vannak, sehol nem látható, hogy esetlegesen a gyártás során erre a részre nem figyeltek volna. A blokk alja teljesen rendben volt, de egy komolyabb és egy kisebb sérülést azért találtam rajta. Szerencsére ezek a sérült részek nem érintkeznek a CPU-val, mert a blokk szélein találhatóak.
    A következő amit nagyon alaposan átnéztem azok a csövek illesztési. Itt sem találtam komoly hibát, vagy illesztési rendellenességet. A csövek végei nem egyenletesen lettek levágva, de ez csak esztétikai probléma, az illesztések teljesen rendben vannak, nem feltételeztem, hogy folyás, vagy szivárgás bekövetkezne.
    A ventilátorról csak annyit mondanék hogy nagyon gyenge eresztés! Ennél persze vannak rosszabbak is, de szerintem a két ventilátor cseréje egy jobb darabra megúszható 5-7 ezer forintból, mert már ez az árkategória is fényévekkel jobb mint amit gyárilag adtak! Beüzemelés után egyszerűen borzalmas hangjuk van! Ezeket biztos, hogy cserélni fogom!
    Az összeszerelés elég macerás volt mivel a léghűtő amit a jó öreg Q6600-as CPU-n használtam egy Scythe Infinity, és a ház egy NZTX 340S. Ahhoz, hogy a léghűtőt lekapjam ki kellett venni az alaplapot. Így viszonylag könnyebb dolgom volt a kompakt felszerelésével mivel asztalon tudtam a blokkot felhelyezni. Most, hogy már egyszer megcsináltam bátran vállalnám úgy, hogy az alaplap bent maradt a házban. Ami azt a radiátor rögzítését illeti, na azzal megszenvedtem! Feltehetően a rutintalanság volt a gond. A házból adódóan csak és kizárólag az elejébe rögzíthettem, de mire felimádkoztam az első két csavart, amik megtartották a helyén a radiátort és a ventilátort...na mindegy túl vagyok rajta, de nem volt egyszerű!
    Az első bekapcsolást követően árgus szemekkel figyeltem, hogy van-e szivárgás, de szerencsére nem volt sehol sem. Azt a megkönnyebbülést követőn a fülem elkezdte meghallani a ventilátorokat. A pumpa beindult, jött is a szörcsögés, de 2 másodperc múlva ez megszűnt. A pumpának az ég világon semmi hangja nincsen. A házhoz kapott ventilátorok elnyomják a pumpa hangját! Ennek felettébb örültem! Minden össze vetve ennyi pénzért 21500Ft ez a kompakt megérte. A hibák csak esztétikaiak, a teljesítményére nem lehet panaszom, ezt máris részletezem:

    A tesztet prime95-el végeztem(Small FFT) 10 percig, majd innen vártam meg a visszahűlést.

    CPU: Q6600(B3 stepping) 1.325v @3.0GHz(aki nem ismerné a CPU-t, ez egy első kiadás(az első Magyarországra érkező kereskedelmi forgalomba kerülő példányok közül az enyém lett az egyik), és melegedős fajta!)

    ID-Cooling:
    idle: 23-23-22-22
    load: 47-47-44-44

    Scythe Infinity
    idle: 28-28-27-27
    load: 53-53-50-50

    Mind a két hűtőn a saját gyári ventilátorát használtam. A Scythe esetében elől egy 12cm-es Artic ventilátor 1500rpm-en fújta be a levegőt.
    Mindent összevetve idle nyertem 5 fokot, load 6 fokot!
    Most már csak az időtállósága a kérdés! :)

    Scythe Infinity-ről ejtenék még pár szót: a maga idejében a top hűtők között volt, és az árát is elkérték! Réz talpal érintkezik a CPU-val és 5 db réz hőcső vezeti el a meleget felfelé a lamellákhoz. Tekintélyes darab a közel 10 éves hűtő. A gyári ventilátorának a mai napig semmi baja! Jó vétel volt, a Q6600-al vettem egy időben azóta Ők ketten elválaszthatatlanok voltak, de már készülök az új gépre, ezért nyugdíjaztam az Infinityt.

    Üdvözlettel
    Dani

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    válasz Sn4k388 #5431 üzenetére

    Szia!

    Nekem is ilyen házam van! Mivel máshol nincs hely ezért előre fér csak be a 240es kompakt és ott kényelmesen el is fér. Ha gondolod akkor csinálok képek, hogy mennyi hely is maradt így. A ventilátor befelé fújja a levegőt.

    Üdv.
    Dani

    szerk.: látom megjött a kompaktod, jó szerelést. Én max fordulaton használom.

    [ Szerkesztve ]

    Minek az?

  • Scooby

    aktív tag

    válasz betyar1974 #5460 üzenetére

    Szia!

    Szerintem ez attól függ, hogy a házban lévő többi komponensed mennyire van hűtve. Ha a kompaktot úgy szereled, hogy a házba fújja a levegőt akkor a többi részegység melegebb lesz mivel a radiról meleg levegőt fog lefújni, vagy beszívni. Ha a házból kifelé fújatod vele a levegőt akkor a CPU lesz melegebb pár fokkal mert a házban lévő meleg levegőt fújja át vagy szívja le a radiról. Nekem sok választásom nem volt, mert csak front-ra tudtam szerelni a kompaktot és kintről szívja be a levegőt majd fújja át a radin a házba befelé. Nekem így terhelés alatt a vinyók 3 fokkal melegebbek, a VGA hőmérséklete nem nőtt, mert többet pörög a venti. Személy szerint én a CPU-t hűtöm jobban, mert a magasabb CPU órajellel több teljesítményt lehet elérni mint a VGA-val, ami abból adódik, hogy a VGA-k jelenleg brutál erősek és csak egy túlhajtott CPU-val lehet kihajtani őket. Persze olyan eset is van nem tagadom amikor erős VGA limit van. Ez felhasználó függő!
    Remélem tudtam segíteni valamelyest!

    Minek az?

Új hozzászólás Aktív témák