Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sixpak

    nagyúr

    válasz Jorus #15419 üzenetére

    Kár érte...
    Nekem kezdetektől szépen működik az Icue, eleinte csak 4 eszköz volt rajta, az aio az ötödik, de nincs vele gond.
    Teljesen legyalultam a windows-t, majd' 3 év után, az új mobo miatt, kicsit féltem is, hogy elszaródik az Icue, de ugyanúgy megy gond nélkül, mint régi win10-el.
    Eszközök, amivel ütközhet(ne):

    -Thermaltake RGB Plus, a házventik mennek róla, nincs ütközés.
    -Asrock RGBLED: alaplap világítása, szintén nincs gond.

    Gigabyte RGB Fusion: VGA világítás vezérlő, nincs telepítve, mert egy hulladék, illetve nálam anomáliákat okozott, másfél éve, mikor vettem a VGA-t.

    Egyéb:

    -MSI Afterburner
    -HWInfo

    ....és ennyi, semmi más nincs a gépen gyakorlatilag, csak játékok.

    Néhány mérés, ha valakit érdekel esetleg:

    Cyberpunk2077, Afterburner által mért cpu hőfokok:

    A max 60 fok a játék indításánál, betöltés közben volt csak, nagyrészt 45 fok körüliek a hőfokok.
    A HW info szerint a cpu package power max. 120W volt.

    Az Icue, a játék alatt mért vízhőfoka és ventilátor fordulata:

    A pump szekcióra nem térek ki, egyrészt mert a gyári beállítások közt (quiet/balanced/extreme) mindössze 200rpm különbség van (2200/2400/2600rpm), másrészt meg azt soha nem piszkálom, mindig quiet-en van, pump noise zero, de tényleg nulla, ha odarakom a fülem, akkor sem hallani.
    A két másik beállításnál már hallani némi zajt, érdekes módon az extreme kevésbé zavaró, mint a balanced, gondolom az eltérő frekvenciára kevésbé érzékeny a fülem...de ez lényegtelen is, mert mindig quiet módban fog menni.

    Szóval ennyi, első aio-m, féltem tőle, de felesleges volt, kiváló teljesítmény, alig hallható zaj mellett, szerintem kiváló vétel volt.
    Természetesen Alzán vettem, még most is ott a legolcsóbb, 64 ezer pénz volt, úgy gondolom, hogy ennyi pénzért pont azt kaptam, amire szükségem volt.

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Új hozzászólás Aktív témák