Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtend

    senior tag

    válasz myname07 #27198 üzenetére

    Lehet én vagyok a hülye de nekem a virágbolt = torrent oldal mint pl az ennkór, vagy bitu, stb.

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz myname07 #27198 üzenetére

    A real debrid két dologra jó tudtommal, fő feladata az, hogy public torrent trackerekről kiválasztasz egy torrentet, majd ő letölti neked, illetve ha már valaki letöltötte a napokban és fent van a debrid szervereken, akkor nem is nagyon kell várni, tudsz streamelni vagy letölteni egyből gigabiten. Hátránya, hogy seed egyáltalán nincs, illetve nem jelez a tracker felé, hogy leszedted az adott anyagot, így nem kerül elszámolásra és ezért nagyon sok helyen warn / ban jár zárt oldalakon.

    A másik meg az, hogy van jó pár forrásoldal, aminek feloldja a linkjeit és nem kell captcha-kat megoldani. Viszont nem indexer, linkeket nem szolgáltat. Ahhoz kell valami f1lm3*z szerű linkgyűjtő oldal, vagy egy kodi addon, ami felkutat sok ilyet linkekért.

    Tehát, ha lenne egy nyílt, jól működő magyar tracker, akkor lenne ennek létjogosultsága, vagy ha valaki töltene sok-sok full HD tartalmat magyarul az általa támogatott forrásoldalakon. De mivel ezek egyike sem igazán legális, meg nem is nagyon létezik, így én nem ajánlanám. Ha jól tudom, a premiumize hasonló szolgáltatás, az viszont seedel is vissza egy bizonyos ideig, ám ez már drágább is, talán 10 euró volt a legkisebb csomagjuk, amiért már kapsz egy rendes seedszervert a feralnál pl és az garantáltan pörög a 10G uplinken :D. Ha meg a forrásoldalak captcha-ja zavar, rengeteg captcha solver van a neten, ilyen 1000 megoldott captcha - $1 áron. Szerintem ezek a debridek se csinálnak mást a háttérben, mint egy ilyen szolgáltatással oldják fel a linkeket. Sokkal olcsóbb kézzel implementálni.

    De ez az egész macera annyira nem éri meg a fentebb felsorolt okok miatt szerintem. Ha komolyan érdekel a dolog, érdemes a Netflix irányába elindulni, nagyon sok jó tartalom van ott és egyre több a magyar felirat / szinkron. Ha pedig ennek nyelvi akadályai vannak, egy otthoni kis szerver lehet megoldás, már ha elég gyors az otthoni internet, illetve a hazádban nem üldözött illegális dolog a letöltés. Ellenkező esetben pár haverral össze lehet állni és pl. a Hetznernél egész jó ajánlatokat lehet találni. Pl 6 TB HDD, 120 GB SSD egy valamilyen egész friss és jó i7-es CPU és 16/32 GB RAM és korlátlan gigabites háló 30-37 euróért szokott lenni.. Mindkettőre mehet fel a Plex, esetleg egy Google Drive végtelen tárhely csatolás és gyakorlatilag bárhonnan nézhető lesz a saját kis médiatárad.

    Ennél jobban viszont nem tervezek a részletekre kitérni, mivel már így is elég szürke zóna a topik a fórum számára, illetve erősen off néhány részlet itt. De remélem minden aggályra sikerült választ adni.

    Árban mondhatnánk, hogy a saját gép lenne a legolcsóbb, de ha meghal a HDD, vagy bármilyen komponens, esetleg elavul a hw és kevés lesz transzkódolni / kiszolgálni minden igényt, akkor máris ott a Hetzner előnye, ahol díjmentesen cserélik a meghibásodott hardvert, illetve általában mindig friss a hardverkínálat. Haverokkal összedobva nem igazán vészes az ára sem. Ugyanakkor a Netflix ára tényleg verhetetlen azért a minőségért, amit nyújtanak, így én őket tudnám a legbátrabban ajánlani ha megvan a nyelvtudás. Még seedelni sem kell! :)

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák